MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez jolantka 16 wrz 2012, 23:33
obi1987 napisał(a):Kończe już 4 opakowanie. Na początku przez pierwszy tydzień tak ok 30 min po wzięciu miałem nudności a potem zgagę. Teraz już się chyba przyzwyczaiłem bo dolegliwości ustąpiły

Hej, a powiedz mi, czy dobrze na Ciebie działa? To znaczy, jest jakaś sensowna poprawa po tym czwartym opakowaniu? Poczekam jeszcze trochę, jeśli dolegliwości nie ustąpią, chyba dam se siana z tym lekiem:(
jolantka

przez obi1987 21 wrz 2012, 00:57
Szczerze to ja nic nie czuje, ale osoby w moim otoczeniu zauważyły, że jestem hmm "bardziej dostępnym" człowiekiem. Poza tym jedyne co mogę powiedzieć, to to że mniej się przejmuje błahostkami, więc pewnie działa. :)

Moim zdaniem powinnaś kontynuować kurację i odpuścić sobie kontrolowanie własnego organizmu. Ten lek na pewno pomoże, a taka auto-diagnostyka i usilne czekanie na jakąś reakcje nie pomaga :)

przez jolantka 21 wrz 2012, 01:05
obi1987 napisał(a):Szczerze to ja nic nie czuje, ale osoby w moim otoczeniu zauważyły, że jestem hmm "bardziej dostępnym" człowiekiem. Poza tym jedyne co mogę powiedzieć, to to że mniej się przejmuje błahostkami, więc pewnie działa. :)

Moim zdaniem powinnaś kontynuować kurację i odpuścić sobie kontrolowanie własnego organizmu. Ten lek na pewno pomoże, a taka auto-diagnostyka i usilne czekanie na jakąś reakcje nie pomaga :)

No ale niedobrze mi po nim! Działać może kiedyś i zacznie, ale ledwie jestem w stanie funkcjonować, bo nawet jak się schylam zawiązać buty, to muszę się pilnować, by na nie nie zwymiotować;) Poczekam, może to minie.. Boi fobia społeczna trochę mniejsza, o ile to nie sugetia
jolantka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez obi1987 22 wrz 2012, 16:37
Mój doktorek mówił mi, że tak może być i zalecił branie tabletek tak 20 min po jedzeniu, a dodatkowo przepisał mi metoclopramid w razie jakbym już nie dawał rady. Nie korzystałem z niego :)

przez jolantka 24 wrz 2012, 15:13
obi1987, dzięki! Gdyby nie Twoja uwaga, że trzeba dać lekowi szanse i złe samopoczucie minie, pewnie bym go prędko odstawiła.. Jest mi już nieco lepiej
jolantka

przez tomaszj73 18 paź 2012, 21:41
lekarz mi mówił, że bierze się go 3 miesiące, a zaczyna działać po około dwóch tygodniach; byłem prywatnie więc chyba nie ściemniał

przez kasienka33 26 paź 2012, 08:06
Ja brałam mobemid przez 9 lat i na mnie zawsze dobrze dzialal ,oczywiscie co jakis czas musialam zmniejszac dawke ,bo byly okresy zwiekszonego pobudzenia.Teraz mieszkam w Anglii i niestety żałuje ,że tutaj odeszli od leczenia tym lekiem. Zaczela sie jesien i mam troche cykora jak sobie poradze.

przez depas 27 paź 2012, 14:50
Witam wszystkich, napiszcie prosze czy moklobemid jest skuteczny na leki i niepokoj. Od lat biore rozne SSRI, obecnie sertraline, ale jesli chodzi o lek, zadne nie pomagaja. Z gory dzieki za odpowiedzi.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez kasienka33 27 paź 2012, 18:12
Depas na pewno poprawia nastroj ,a jesli sie jest zadowolonym to nie ma sie czarnych mysli.Ja wowczas moge gory przestawiac i robic wiele fajnych rzeczy (skakalam ze spadochronem i co niektorzy uwazali mnie za totalna wariatke ,ale nie moj psychiatra ),ale nie wiem jak na innych dziala .

przez depas 28 paź 2012, 10:40
kasienka33 a czy możesz działanie moklobemidu porównać do jakichś innych antydepresantów które brałaś? Chodzi mi o jego skuteczność i poprawianie nastroju. Z tego co czytam ma on też działanie nieco stymulujące, i zastanawiam się czy nie wiąrze się to z nasileniem stanów lękowych, bo tak było w moim przypadku kiedy brałem bupropion, też stymulant. Pozdrawiam.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez beladin 05 gru 2012, 14:30
Tego typu porównania nie mają sensu. Oba leki maja zupełnie inny mechanizm działania i mogą wywoływać zupełnie inny rodzaj pobudzenia.
Być może akurat działanie moklobemidu podpasuje idealnie pod Twój problem, osobowość, charakter itd. Trza próbować i tyle.

Biere to od tygodnia, od 4 dni 300mg. Przez pierwsze dni na małej dawce było bardzo fajnie. Po zmianie specyficzna zamułka. Śpię jak suseł. Mam za sobą męczący weekend więc i tak trudno jest mi na 100% stwierdzić co jest zmęczeniem po nim a co wynikiem brania nowego leku.
Za jakiś czas coś dorzucę do tematu.
beladin

przez elfrid 05 gru 2012, 20:25
beladin, A co się stało, że odstawiłeś Wellbutrin i buspiorn? Nic nie napisałeś. Decyzja Twoja czy lekarza?
To podobno dobry lek, wywołuje mało skutków ubocznych, działa aktywizująco i przeciwlękowo (zarejestrowany do leczenia fobii społecznej). Ale jak każdy antydep działa po kilku tygodniach, a nie dniach.
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 07 gru 2012, 13:09
beladin, przyłączam się do pytania elfrida, nie bierzesz już well i buspironu? I swoją drogą, jak dalsze wrażenia na moklobemidzie? Byłem nim kiedyś zainteresowany, ale doktor odradził, mówiąc że dla doświadczonych, długoletnich użytkowników z pobudzonymi synapsami jest to lek zbyt słaby. A szkoda, bo bardzo byłem go ciekaw. Pozdro.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 07 gru 2012, 20:52
depas, Ale spróbować nigdy nie zaszkodzi. W końcu to iMAO, lek z zupełnie innej grupy, więc niezależni od przepracowanych synaps, może zadziałać zupełnie pozytywnie.
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg