LORAZEPAM (Lorafen,Tavor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lorazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
23
79%

Nie
4
14%

Zaszkodził
2
7%

Liczba głosów : 29

przez hexe8181 08 paź 2015, 20:55
Dziekuje Ci bardzo za odpowiedz. Tak jak napisalamjuz wczesniejmamumowiona wizyte za miesiac u terapeuty. Wczesniej sie nie dalo bo nikt nie ma wolnych miejsc. Obdzwonilam ksiazke telefoniczna i mowilam ze wazne mi jest od razu termin dostac ze wzgledu na ciaze, ale mowili ze nie moga nic zrobic bo sa przepelnieni. Ale tak mysle ze sprobuje z rodzinnym lekarzem o tym porozmawiac moze on mi bedzie wstanie pooc przynejmniej do czasu terminu u psychiarty.

przez Psychotropka`89 08 paź 2015, 21:06
Nie ma za co! Na prawde, nie denerwuj sie. Mysle, ze lekarz rodzinny, to dobry pomysl w zaistnialej sytuacji. Odstawiania z dnia na dzien jednak nie polecam. Leksrze rodzinni czesto nie maja zbyt duzego pojecia o tego typu lekach. Mnie pan rodzinny uzaleznil od lorafenu. Bralam dzieki niemu 5mg dziennie okolo pol roku i odstawilam bez jakis strasznych jazd. Da sie przezyc. Dasz rade z Twoja dawka. Trzymam kciuki! :D
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez bmwfan 08 paź 2015, 23:02
ja odstawiłem klonazepam 6 mg(to tak jakby 12 mg lorafenu), a brałem przez 1,5 miesiąca, sposób był następujący najpierw odstawienie 2 mg z rana, po tygodniu odstawienie 2 mg po południu, a w każdym kolejnym tygodniu 0,5 mg mniej z wieczora, jest wiele przypadków, że pewnie nie działałby na nich 1 mg lorafenu albo działałby marginalnie i mogliby odstawić taką dawkę nawet jakby brali przez miesiąc, a na Ciebie działa silnie, skoro hamuje napady paniki, więc pewnie dobry byłby jakiś sposób odstawiania podobny do tego co zaproponowała Psychotropka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hexe8181 09 paź 2015, 09:40
czy mi pomaga sama tabletka ciezko powiedziec...mysle ze sam fakt ze wierze ze tabletka pomoze juz mnie troche uspakaja...obym dala rade bez tabletek bo ciaza choc mnie bardzo cieszy to mnie niesamowicie przeraza...i nie potrafie powiedziec dlaczego...sam fakt ze cos dzieje sie w moim ciele zmusza mnie do ciaglego obserwowania kazdego najmniejszego uklucia bolu itp...i jak tylko cos wyczuje co jest inne niz zwykle wpadam w panike...boje sie ze nie wytrzymam nerwowo tych 8 miesiecy...to tak dlugi okres...a ja jestem przerazona...

przez coccinella 10 paź 2015, 21:27
mi sie ostatnio zdarza brać na wieczór, jak potrzebuje się wyspać, położyć i zasnąć po prostu. Biorę i po pół godzinie odpływam. Czy uspokaja? Nie wiem, po prostu działa nasennie, nie byłabym w stanie wziąć go w ciągu dnia, bo bym padła zaraz.
Właśnie wzięłam dawkę i czekam aż sen przyjdzie...i nie będzie trzeba myślec.
Nie chce mi się.

przez bmwfan 22 paź 2015, 22:06
hej, biorę ten lek jakieś 2 razy w tygodniu, uważam go za najlepszą benzodiazepinę

-- 12 lis 2015, 17:14 --

Czy ktoś wie czy można do tego wypić np. 1 piwo o zawartości 4,5 % alkoholu?

-- 15 sty 2016, 18:28 --

Kupię lorafen za 60-70 zł. Mogę też wymienić się z kimś mój clonazepam za czyjś lorafen

-- 17 sty 2016, 20:59 --

przez Marcin 81 24 sty 2016, 17:39
Witam wszystkich.Od 10 dni biorę lorafen rano,do parogenu.Dziesięć miesięcy lecze się już na depresję,przerobiłem kilka leków począwszy od mianseryny,escilatopramu kończąc właśnie na takim zestawie jaki mam w podpisie.I musze stwierdzić ,ze jestem o niebo spokojniejszy,nie trzęsie sie juz we mnie wszystko tak jak to było wcześniej,mam jeszcze chwilowe załamania nastroju i myśli samobójcze ,ale to przechodzi.W sylwestra odstawiłem leki na dwa dni ,chciałem się zabawic,poczuć że zyję,wypiłem troche alkoholu-parę piw.Nastepnego dnia poszedłem do pracy zapominająć wziąć rano leki,myślałem ,ze umrę.Poty ,duszności ,przerażliwy lęk wszchogarniajacy i ten burdel w głowie,strach że umrę.Nie potrafiłem się na niczym skupić,musiałem udawać że wszystko jest ok i pracować.Przetrwałem tak do godziny 16,skończyłem prace i wróciłem do domu.Od razu wziąłem leki i poszedłem spać.Może w to nie uwierzycie ale taki stan lękowy trzymał mnie jeszcze kilka dni.Dziś z całą stanowczościa mogę stwierdzić,ze nigdy wiecej nie odstawię leków,bo ledwo przeżyłem.Mam nadzieję ze po obecnym zestawie będzie ok,wiem ze lorafen uzależnia,ale jestem o niebo spokojniejszy.Pozdrawiam i przestrzegam nie odstawiajcie leków na własną rękę.Ja miałem nauczkę.
Parogen 20 mg. (paroksetyna) 1-0-0
Lorafen 2,5 mg. lorazepam 1 0 1
Synza 10 mg.(olanzapinum)0-0-2
Chlorprotixen 50 mg. (0-0-2)

przez robercik567 05 mar 2016, 02:36
Ja tez biore dosc dlugo lorazepam juz chyba ze 3 lata I ostatnio mam takie objawy ze mnie on meczy. Niewiem czy nie isc na jakis odwyk od tego dziadostwa czy tylko zmniejszyc dawke. Czuje sie tez od tego jak bym byl uzaleznionym. A do tego mam okropnej leki :(

przez benzowiec84 05 mar 2016, 03:15
lorafen dobry ale trza zarzucić z 10mg . ja brałem klona 2-4 mg ponad rok i odstawiłem bez problemu , redukując dawki .

-- 05 mar 2016, 02:17 --

robercik567 napisał(a):Ja tez biore dosc dlugo lorazepam juz chyba ze 3 lata I ostatnio mam takie objawy ze mnie on meczy. Niewiem czy nie isc na jakis odwyk od tego dziadostwa czy tylko zmniejszyc dawke. Czuje sie tez od tego jak bym byl uzaleznionym. A do tego mam okropnej leki :(

jaką dawkę przyjmujesz dziennie ,
mimo tego że bierzesz lorka codziennie to masz lęki?
odstawiłbym redukując , lub zastąpić diazepamem (najdluzszy okres poltrwania) i redukując na diazepamie , do rownowaznika lorazepamu. albo lora ale licho sie kroi

jak cie tylko męczy, a nie masz objawów odstawiennych to po co iść na odwyk . na odwyk się idzie jak sie nei daje rady i nie ma się dostępu do benzo,by samemu redukować. mnei codziennie męczą benzosy

przez robercik567 16 kwi 2016, 03:06
Je jeszcze jak nie biore lorazepamu to czuje lek a jak wezme to sie uspokajam. Ale mam przy tym takie jak bole glowy oslabienie organizmu biegunka brak koncentracji I pamieci zaburzona swiadomosc. Nie czuje w ogole dzialanie tego leku I mam stany derealizacji bralem dawke 1mg teraz jestem na 0.5mg.

przez In_Chains_Of_DD 21 kwi 2016, 13:13
benzowiec84 napisał(a):lorafen dobry ale trza zarzucić z 10mg .

Dobry, ale trzeba zarzucić z 10mg...hahaha.... nie namawiaj nikogo na takie gówno :)

przez robercik567 12 maja 2016, 05:07
Ten lek zrobil ze mnie kaleke nie potrafie w ogole na nim zasnac I wylaczyl moje emocje :(

przez In_Chains_Of_DD 14 maja 2016, 18:43
Przy jakiej dawce można doznać "efektu amnestycznego"? 2-3mg chyba nie powinno nic takiego spowodować? Kiedyś na alprazolamie jak wziąłem coś obok 3mg to urwał mi się film w dosyć głupiej sytuacji ;) Nie brałem jeszcze lorafenu mam listek nowy, ale wszędzie zaznaczają jego właściwości amnestyczne, a chciałbym ich uniknąć.

przez Grabarz666 16 maja 2016, 10:00
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23195757

Bacopa was used at doses of 5, 10 and 20 mg/kg, p.o. and the results were compared with those elicited by lorazepam, a well known benzodiazepine anxiolytic, used at a dose of 0.5 mg/kg, i.p. Bacopa produced a dose-related anxiolytic activity, qualitatively comparable to that of lorazepam, in all the test parameters. However, statistically significant results were elicited usually by the higher two doses of Bacopa.
Grabarz Rocket Fuel:
Fluwoksamina 50 mg (1-0-0)
Mirtazapina 30 mg (0-0-½)
Pregabalina 150 mg (0-0-1)

http://naukowy.eu/

"Głupota jest sprawą prywatną, lecz jej skutki są społeczne." - autor nieznany

Sortuj wg