Skocz do zawartości
Nerwica.com

LORAZEPAM (Lorabex, Lorafen, Lorazepam Orion)


Gość

Czy lorazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

38 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lorazepam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      35
    • Nie
      4
    • Zaszkodził
      3


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

miesiąc temu miałam straszny atak duszności, przyjechało do mnie pogotowanie, myślałam, że się zaraz uduszę, razem przy tym straszny skok ciśnienia 180/110 puls 123. (mam 20 lat) pogotowanie zabrało mnie do szpitala, stwierdzili u mnie nerwice lękową i przepisali mi lorafen 2,5 mg. miałam go brać tylko doraźnie czy w ostateczności, ale przez ten miesiąc codziennie miałam takie chwile jak wtedy gdy wezwałam pogotowanie. mam straszne problemy ze spaniem, biorę lorafen na sen 2,5mg a jak nie pomaga to dodatkowe 1mg, mam takie uczucie że zaraz umrę. zapisałam się do psychiatry ale wizyta jest odległa i nie wiem co mam robić, nie radzę sobie z tym wszystkim ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ja też brałam Lorafen, psychiatra przepisała mi go ze względu na wysoką agresję. Wyciszył mnie i uspokoił, spałam po nim dobrze, głosy z głowy zniknęły. Ale... brałam go tylko tydzień, ponieważ uzależnia. Tak mi kazała lekarka i ja się na szczęście dostosowałam do jej zaleceń. Mówiła, że jest uzależniający, a że ja boję się wszelkich uzależnień więc zaprzestałam na tych 7 dniach. Jednocześnie przyjmowałam Cital i Lamitrin więc nie było nawrotów takiej skrajnej agresji. Te leki dobrze na mnie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ktos brał kiedyś PROPRANOLOL WZF 10 mg, jeżeli tak to czy pomogły w jakimś stopniu na nerwice?

 

 

Ja brałam propranolol, dawno temu. Z tym że ja ze względu na chorobę serca. Nie zauważyłam żeby miał jakikolwiek wpływ na nastrój i generalnie na psychikę. Ale tak jak mówię, brałam go bo miałam problem z sercem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy to możliwe, by Lorafen sam z siebie, w małej dawce (1 mg) spowodował derealizację? Bo ja go biorę bardzo rzadko, jak czuję niepotrzebne napięcie, ale już drugi raz mąci mi umysł. Wszystko jest jakieś taki epłynne, świat jest jakiś rozwartswiony, trudno mi nawet pisać. Jak ktoś coś do mnie mmówi to tak, jakby był daleko, jakby docierało to do mojej świadomości z opóźnieniem. I wszystko jest takie nierealne. Idę, a jakbym płynął przez czasoprzestrzeń. Wszystko jest takie dziwne. Nie mogę sobie z tym poradzić.

 

Możliwe, by Lorafen w tak małej dawce wywołał derealizację? Jeśli tak, wyrzucam go do śmieci, zresztą i tak niepotrzebnie brałem, bo źle na mnie działał, ale to tak - wyrzucony do szuflady, ale jak najdzie mnie nagle nerw jakiś czy nieppokój, z którym bym sobie normalnie poradził, to - "A zjem sobie lorafen". I z normalnego dnia robi sie derealizacja.

 

Ech...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - czy to możliwe, by Lorafen sam z siebie, w małej dawce (1 mg) spowodował derealizację? Bo ja go biorę bardzo rzadko, jak czuję niepotrzebne napięcie, ale już drugi raz mąci mi umysł. Wszystko jest jakieś taki epłynne, świat jest jakiś rozwartswiony, trudno mi nawet pisać. Jak ktoś coś do mnie mmówi to tak, jakby był daleko, jakby docierało to do mojej świadomości z opóźnieniem. I wszystko jest takie nierealne. Idę, a jakbym płynął przez czasoprzestrzeń. Wszystko jest takie dziwne. Nie mogę sobie z tym poradzić.

 

Możliwe, by Lorafen w tak małej dawce wywołał derealizację? Jeśli tak, wyrzucam go do śmieci, zresztą i tak niepotrzebnie brałem, bo źle na mnie działał, ale to tak - wyrzucony do szuflady, ale jak najdzie mnie nagle nerw jakiś czy nieppokój, z którym bym sobie normalnie poradził, to - "A zjem sobie lorafen". I z normalnego dnia robi sie derealizacja.

 

Ech...

Pozazdrościć... a tak wracając do tematu, nie możesz brać pół tabletki ? I nie wyrzucaj tego do śmieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wzięłam 5 połówel LEXAPRO i odstawiłam z powodu kłucia serca.

 

Dzisiaj byłam u kardiologa. Przepisał mi LORAFEN (na uspokojenie) + LOKREN 20 (na obniżenie pulsu)

Mam brać następujaco: LORAFEN 2 x 1 mg dziennie, LOKREN 20 - 1/2 tabletki rano.

Opakowanie LOREFAN ma 25 tabletek - kardiolog powiedział, ze mam to wziąć i powinno być dobrze.

 

Poczytałam sobie przed chwileczką o LORAFEN i aż się boję to brać :/

Wszyscy piszą, że strasznie uzależnia:/ Można się od tego uzależnić biorąc dwie tabletki 1mg dziennie przez 12dni?

 

Sama nie wiem co robić? Brać LORAFEN tylko w bardzo trudnych chwilach? Czy wrócić do LEXAPRO?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie jeśli powtarzam temat, szukałam dłuższą chwilę takiej informacji na forum, i nie znalazłam może za mało szukałam, ale czuję się tak źle że nie mam sił szukać dalej.

Od ok 10 dni biorę Lorafen miałam go brać tylko na wyjątkowe sytuacje ale tak się złożyło, że wszystko wypadało mi na raz, rozmowa kwalifikacyjna, jazda metrem, inne problemy i ani się obejrzałam minęło 10 dni.

Dzisiaj nie wzięłam i strasznie mnie mdli, boli mnie głowa, czuję coś podobnego do gigantycznego kaca, ale gorzej.

Czy to możliwe że to już objawy odstawienia? To moje pierwsze leki w życiu. Kiedy miną te objawy? Jak je załagodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...bo na ulotce lorafenu pisze,że nie jest wskazany do użycia jeśli ktoś cierpi na zaspół natręctw...a ja własnie mam natręctwa myślowe,które powstają przez lęk,który towarzyszy mi praktycznie bez przerwy;/....i czy nic mi sie nie stanie jak przy tych natręctwach myślowych zażyję lorafen?...bardzo prosze o radę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.....bo zażywałam lorafen dwa tyg...po 2 tabletki dziennie chyba 20 mg...a w końcowych dwóch dniach po 5 tabletek...wiem,że tak nie można....ale potem jednak postanowiłam go odstawić,bo po co mi znów gorsze problemy z uzaleznieniem....i jeste 3 dni bez lorafenu i czuję się fatalnie...proszę powiedzcie mi jaki czas musi minąć ,abym poczuła się lepiej bez lorafenu,aby się psychika uspokoiła i przyzwyczaiła do funkcjonowania bez niego?...bo te 3 dni to jakbym miała wycięte z życia;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy...5 tabletek dziennie to zażyłam tylko przez 2 dni...a tak to po 2,3 tabletki....no ale teraz juz czuję ,że się coś poprawia,czuję się lepiej niż wczoraj..chociaż jeszcze nie tak jak powinnam...i uznałam,że żadnych tabletek tylko terapia,może sprawić,że będę mogła za jakiś czas być zdrowa i silna...a według mnie jeśli się nie ma zmian w mózgu...to z tabletkami to jest wielka loteria.... i niekiedy bez pozytywów w skutkach...bo człowiek jest na nie ciągle skazany jak się w to wciągnie...a jak Wy myślicie?...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ritka7x,

 

Ja ciagle mysle to co ci mowili wszyscy...Na twoje zaburzenia stosuje sie antydepresanty. Np Cipramil ma dzialanie przeciwlękowe i jako czesty skutek uboczny ma utrate wagi...To samo Fluoksetyna, Sertralina...

 

Jak nie chcesz Paroksetyny po ktorej rzeczywiscie moze byc wiekszy apetyt to masz jeszcze co najmniej trzy dobre leki do wyprobowania.

 

Ewentualnie mala dawka Amitryptyliny, Doksepiny.

 

 

CHodzil do lekarza ? Dlaczego jestes ciagle karmiona benzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu...bo chyba mojej lekarce nie zależało na tym żeby mi pomóc;/... i dzięki za radę...pewnie wypróbuję te leki ale dopiero jak terapia nie przyniesie efektów;)

 

-- 04 mar 2011, 12:37 --

 

a ten Cipramil to nie jest benzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×