Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez perla86 26 mar 2012, 15:19
Aniu ja Cie rozumiem:( Mi to znowu ciezko sie zaczyna oddycha cnie wiem czy ot nie wynik strachu:(

MIal ktos z was narkoze?

przez kami83 26 mar 2012, 15:44
anka, będzie dobrze :)
Perla, ja osobiście nie ale pól rodziny jest bez wyrostka, w tym mój tata z problemami z sercem. Musialabyć miec naprawdę obciążony organizm żeby narkoza wyrządzila ci krzywdę.

przez perla86 26 mar 2012, 15:54
Kurcze ale czy ten objaw somatyczny zakwalifikuje mnie do tego zeby podac narkoze ciezko mi sie oddycha moze jakies rady?:( strasznie sie boje

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kami83 26 mar 2012, 16:51
Problemy z oddychaniem są pewnie spowodowane strachem. A kiedy masz zabieg? Może przedzwon do lekarza i podpytaj się czy masz się tym martwić i czy to może być spowodowane stresem.

przez perla86 26 mar 2012, 16:52
W srode ide do szpitala a w czwartek zabieg tzn badanie droznosci jajowodow ale metoda laparoskopowa...Ale jakiego lekarza?Napewno jeszcze bedzie rozmowa z antestiologiem

-- 26 mar 2012, 15:53 --

TZN ja mam czesto tak ale jak dowiedzialam sie ze mam pojsc na to badanie w takiej postaci to jeszcze sie nasililo

przez kami83 26 mar 2012, 19:38
Anastezjolog na pewno się o wszystko wypyta, jak będą jakieś przeciwwskazania to Ci na pewno powie.
Wiem, że łatwo powiedzieć, ale spróbuj się nie nakręcać. Wiem jak to jest, ja mam tak z łomotaniem serca, dwa razy wylądowałam na pogotowiu bo myślałam że umieram. Może jakaś relaksująca muzyka, masaż? Mi pomaga.
Nie wiem czy przed narkozą można coś łykać, ale jest taki fajny lek bez recepty, jak czuję że się jakiś atak paniki zbliża to siup - Nervomix, polecił mi go mój neurolog.

przez perla86 26 mar 2012, 20:27
Ps Sorki teraz zauwazylam ze napisalam zle mialo byc anastjologiem:)

przez Justyna_C 27 mar 2012, 08:32
Perla, ja miałam narkozę dwa razy, nic się nie martw, anestezjolog zbada Cię dokładnie - mnie przed cesarskim cięciem zbadał i stwierdził, że nie poda mi zewnątrzoponowego, bo wysłyszał jakieś szmery na sercu. Podano mi znieczulenie ogólne, generalnie nic strasznego, zasnęłam zanim doliczyłam do czterech a po przebudzeniu czułam się bardzo dobrze!
Głowa do góry!

przez sardyna 27 mar 2012, 12:04
Preła86 ja miałam narkozę niecałe 2 lata temu podczas operacji wyrostka (normalnej, nie laparoskopowej) i było ok...wymiotowałam tylko raz (w drugiej dobie po operacji) a tak to czułam się naprawdę spoko (bardziej cierpiałam na ból po cięciu niż na skutki uboczne narkozy). Jeśli chodzi o oddech to Cię intubują, więc raczej Twoje problemy z oddychaniem nie powinny mieć znaczenia :)

anka00 może jednak nie jest tak źle i stymulacja hormonalna pomoże :)
ja też się martwiłam o PCOS, bo LH/FSH > 3 na szczęście moje jajniki wyglądają na zupełnie zdrowe i póki co mam ew. porobić sobie testy owulacyjne, żeby sprawdzić czy owulacja występuje (chociaż po usg lekarka twierdzi, że raczej tak)

u mnie już całkiem ok :)
wczoraj zrobiłam panoramę zębów i póki co nie mam w paszczy więcej niespodzianek (oprócz 8-ki, która siedzi już w korzeniu 7-ki i jak będzie kiedyś chciała się wyrżnąć to skończy się chirurgiem (no ale nie ja pierwsza nie ostatnia ;] )
Generalnie zębodół goi się nieźle, już prawie nic mnie nie boli, od wczoraj nawet nie biorę przeciwbólowych więc naprawdę super :D

przez perla86 27 mar 2012, 13:21
dzieki dziewczyny za odpowiedz:)troche mi lepiej:)wlasnie a na kazdym zabiegu nawet pol godzinnym daja intubacje?

Sardyna dobrze ze z zabkami ok ja sie przyznam musze pojsc do dentysty bo zabki do naprawy ale tez sie boje:(

Jesli chodzi o PCO podobno dobrze tez zrobic AMH sprawdzic rezerewe jajnikowa..

Justyna dzieki za informacje:)

Wogole dziewczyny ktore sie staraja polecam stronke 28dni.pl prowadzi tam sie swoje wykresy i takie tam fajne mozna sie duzo dowiedziec na temat swojego organizmu owulacji :)

przez sardyna 27 mar 2012, 14:00
intubacja przy narkozie jest zawsze, bo się zapada coś tam i nie dałoby się oddychać... generalnie gdyby mi nie powiedzieli, że będą mnie intubować to bym się pewnie nie zorientowała, chociaż wybudziłam się właśnie w momencie wyciągania rury z gardła (ale nawet nic mnie specjalnie nie bolało w gardle po tym)

przez kami83 27 mar 2012, 19:24
No a ja jestem po wizycie u gina żeby zrobić cytologię i sprawdzić jak wszystko wygląda po odstawieniu anty. Zrobił usg, popatrzył, popatrzył, powiedział że w sumie to wszystko ok i spytał czy mnie jajniki bolą. No jak spytał to zaczęły... :why:

przez anka00 28 mar 2012, 11:11
O masz. Co potrafi zdziałac siła sugesti. kami skoro lekarz powiedział ze wszystko ok to nie masz sie czym martwic.
A ja znowu zaczynam cyrki z moim pieprzykiem na plecach. Gapie sie na niego codziennie i wydaje mi sie ze pojawiły sie na nim takie ciemniejsze plamki. Pokazałam go mężowi i mamie i oni twierdza ze zawsze taki był ale ja sie boje ze to czerniak :(
Zapisałam sie juz do dermatologa ale dopiero na 25 kwietnia, wczesniej nie maja terminów. Ostatnio byłam u lekarza z tym pieprzykiem jakies 7 miesięcy temu i stwierdził ze jest ok, kazał tylko zerknąc na niego co jakis czas i przyjsc do kontroli za rok. Boze tak bardzo sie boje

-- 28 mar 2012, 10:37 --

dodam jeszcze ze mój pieprzyk jest spory tzn ma jakies 5-6mm. Jest owalny i nie ma jakis nieregularnych kształtów czy poszarpanych brzegów. Przez te kilka miesięcy jakos o nim nie myślałam. Byłam nawet niedawno u dermatologa z innym problemem i nawet nie pomyslałam zeby mu go pokazac a teraz bardzo tego żałuje bo bede sie denerwowac jeszcze przez miesiąc. Boze ja juz mam tego dosyc. ja nie chce tak życ!!!!!!!!! To trwa ponad rok. Chodze na terapie, modle sie i szukam pomocy gdzie sie da bo mam wrażenie ze marnuje i trace najlepsze lata mojego zycia. to jest straszne

-- 28 mar 2012, 10:39 --

gdybym tylko mogła pobiegłabym odrazu na prywatną wizyte do dermatologa ale mnie na to niestac, Nie mam po prostu pieniędzy. Juz i tak bardzo duzo wydłam przez ostatni rok na różne badania i prywatne wizyty

przez kami83 28 mar 2012, 11:56
Schizowac zaczęlam bo tak jakoś dlugo patrzyl w ten ekran i tak jakoś kręcil tą glowicą. Zwykle to trwa krótko, rachu ciachu i po, a teraz patrzyl i patrzyl i patrzyl... :zonk:
Z tym czerniakiem to myslę że nie masz się czym przejmować. Tym bardziej że Twój mąż i mama twierdzą że nic się nie zmienilo. My, niestety, mamy tak że sobie wiele rzeczy potrafimy wmówić i wypatrzeć, to wlaśnie uroki bycia hipochondrykiem. Ja sobie na przyklad wypatrzylam kiedyś powiększone węzly chlonne w pachwinach. Bylam wtedy dwa tygodnie poza Polską. Ryczalam nocami, bo myślalam że pewnie umrę. Poszlam do lekarza, on się na mnie spojrzal jak na glupią i stwierdzil że nic tam nie ma, żadne węzly chlonne nie są powiększone. Palcem mu wskazywalam "o tu, tu", a on mówil że mi się wydaje, że jakby byly powiększone to by to wyczul.
A lekarz pierwszego kontaktu? Może z nim się skonsultuj, skoro na wiztę u dermatologa trzeba czekać miesiąc?

-- 28 mar 2012, 10:58 --

Szlag może trafić, bo czlowiek placi te podatki i nawet do lekarza bezplatnie się dostać nie może.

Sortuj wg