Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez OnaA86 05 mar 2012, 21:06
Ja jakbym mogła to bym co chwile chodziła do lekarza.Mialam juz gastroskopie,badanie krwi-full,nawet badanie odbytu :D Przyszla kolej na głowe.Bardzo sie martwie,to odbiera mi cala radosc zycia.

przez kasiaaaaka 05 mar 2012, 21:08
Dziewczyny nie martwcie się! :-) Ja mam czasami takie napady nerwicy, że naprawde boję sie ze zaraz mi sie cos stanie, i boje sie polozyc spać bo wydaje mi się ze sie nie obudze. Ale gdy wiem że nadchodzi napad to staram sie zajac czymś innym, bardzo często oglądam sobie kabarety, bardzo mi pomaga. Nie dość że przy tym można się poplakac ze śmiechu to jeszcze pomaga mi zapomnieć o wymyślonych "chorobach" . Ja też już miałam chyba każda chorobe :-)

przez dogomaniaczka 05 mar 2012, 21:09
Czyli dziewczyny, że nic mi nie jest? :) Nwet jak kuje i uwiera? Jak ktoś to mówi to łatwiej uwierzyć, pytam się o to chłopaka ze 100 razy dziennie :P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez OnaA86 05 mar 2012, 21:14
ja mam to juz 3 miesiac:/Ale wiem,ze nerwica moze dawac wiele objawow!!!Na dodatek jesli cos sobie wmawiamy to nasze bole sie poteguja.Ale mnie to nie uspakaja:( biore tabletki ziolowe na uspokojenie,krople walerianowe i popijam meliske.Niedlugo planuje odwiedzic psychiatre zanim zycie minie mi na analizowaniu swoich dolegliwosci

przez anka00 05 mar 2012, 21:20
Jak czytam to co piszecie to tak jakbym czytała o sobie. Ja miałam robiony rezonans magnetyczny głowy- wyszło wszystko ok. Zaczeło sie od strasznych zawrotów głowy, chodziła dosłownie po ścianach i 2 tygodnie byłam na zwolnieniu lekarskim bo nie byłam w stanie isc do pracy. Poszłam do lekarza rodzinnego, dostałam skierowanie do neurologa który dał mi skierowanie własnie na rezonans magnetyczny mózgu i jeszcze nic mi nie mówiąc napisał na skierowaniu : rozpoznanie- stwardnienie rozsiane!!! Przeczytałam to dopiero w domu i nogi sie podemną ugieły. Na rezonans czekałam 2 tygodnie ( to bardzo krótko) i te dwa tygodnie praktycznie całe przepłakałam. W koncu postawiono mi diagnoze NERWICA

przez kasiaaaaka 05 mar 2012, 21:21
Dziewczyny to jest tak , jak o tym nie myślicie jesteście czymś zajęte nie macie głowy o tym myslec to wszystko jest ok. A jak się o tym myśli i wymyśla odrazu chorobe to faktycznie ból jest. Ze mną jest dokładnie tak samo. Dlatego ja zawsze staram się czymś zając żeby o tym nie myslec. A jak siedze w domu to najczęściej oglądam sobie kabarety ktore rozbawiają mnie do łez. Jak dobrze porozmawiać z osobami, które przeżywają dokładnie to samo co ja! :-)

przez OnaA86 05 mar 2012, 21:24
a Czy mialyscie lub macie czasami takie uczucie przetykania uszu lub ucha???no i to cisnienie mnie martwi,ech...Kiedys mialam klucia w klatce piersiowej i trudnosc w oddychaniu,ale okazalo sie ze spadl mi potas,to taka rada dla tych co maja tego rodzaju dolegliwosci :smile:

przez anka00 05 mar 2012, 21:25
Od tego czasu minął juz rok a ja wmawiałam juz sobie chyba wszystkie choroby swiata. Walcze z miomi lękami i różnie mi to wychodzi. Niedawno zaczełam terapie u psychologa. Jakis leków przepisanych przez psychiatre nie chce brac bo wiem ze one nie rozwiążą mojego problemu choc wiem ze niektórym bardzo pomagają. Ja przez dwa lata leczyłam sie na depresje i średnio mi te leki pomogły, ale to było dawno

przez OnaA86 05 mar 2012, 21:34
A mnie ta walka wogole nie wychodzi:( ja musze miec wszystko na papierze,ze jest ok!Bolal zoladek-gastroskopia(prywatnie)wynik-nadzerki dwunasticy i Helicobacter pyroli,nadkwaosta,glownie ze stresu! Czasami bola mnie nogi-juz sie boje zakrzepicy,nosze podkolanowki uciskowe!!Ostatnio bolal mnie hemoroid-moja diagnoza Rak,poszlam prywatnie do lekarza(tego samego ktory robil mi gastroskopie) nic nie zauwazyl ;) ale sie wsytdu najadlam czulam sie jak idiotka.No,ale glowa to nie pupa i tutaj jestem przerazona:(

-- 05 mar 2012, 19:37 --

Juz samo pisanie o tym,dziala na mnie kojaca-bo widze ile juz mialam"chorob" na dodatek ze wzgledu na rodzaj pracy mam duzy kontakt z chorymi:/wiec wyobraznia dziala.Aha jeszcze nie daj boze uderze sie w glowe,brzuch-2 dni z zycia wziete!! boja sie urazow wewnetrznych :why: no to jestem calkowicie pokrecona :roll:

przez kasiaaaaka 05 mar 2012, 21:38
A ja mam nerwice bardzo krótki okres czasu i wyczytałam że wczesnie wykryta daje calkowite wyleczenie. Ale boje sie powiedziec rodzinie o moim problemie. Wyśmieją mnie i powiedza ze sobie to wymyslilam. Ale moje objawy są identyczne jak objawy nerwicy lękowej.

-- 05 mar 2012, 20:41 --

OnaA86 naprawdę nie masz co się martwić, bo nie jesteś sama. Ja sie lepiej czuje mogąc podzielić się z innymi moimi historiami z nerwicą.

przez OnaA86 05 mar 2012, 21:42
kasiaaaaka ja uwazam,ze powinnas komus powiedziec.Trudno jest dusic w sobie caly czas swoje leki.Duzo zalezy od tego jacy sa swoi bliscy,moja mam sama ma nerwice od lat,wiec mnie rozumie.Niestety jest daleko,wiec mamy tylko kontakt przez skype.Ale Ty jak tylko mozesz to powiedz komus bliskiemu o swoim problemie

przez kami83 05 mar 2012, 21:43
Ja właśnie wróciłam od neurologa, bo to drętwienie i mrowienie już mnie wku... denerwuje. Dostałam hydroksyzynę i zapewnienie po raz wtóry, że to nie jest schorzenie neurologiczne. Mam za to przebadać tarczycę. No i teraz kolejny wkręt - niedoczynność tarczycy, zaraz będę miała wole jak stąd do Honolulu, przytyję z 50 kg i wyjdą mi wszystkie włosy. Albo jeszcze lepiej - guzy na tarczycy. Ratunku.... :why: :zonk:

przez kasiaaaaka 05 mar 2012, 21:52
No właśnie nie mam dobrych relacji z mamą, dlatego obawiam się że nie przejmie sie w ogole moimi dolegliwościami. Z tatą mam bardzo dobry kontakt, ale obecnie nie ma go w Polsce, wyjechał do Niemiec i tam pracuje. Jedyna osoba która na pewno mnie zrozumie jest moja babcia.

przez OnaA86 05 mar 2012, 21:52
Tak to jest,jak nie jedno to drugie.Skad ja to znam!!

-- 05 mar 2012, 19:55 --

to powiedz babci,moze babcia tez miala takie problemy w przeszlosci??Chociaz najlepszym rozwiazaniem bedzie z pewnoscia psychiatra.Ja juz niedlugo mam zamiar sie wybrac i moze to cos pomoze.

Sortuj wg