Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez kitty341 02 sie 2011, 13:44
a mi uciski w klatce minęły i pojawiło się dziwne uczucie w gardle, jakbym miała coś w nim cały czas, nie moge tego przełknąć, boję się co to może być, mam wizję najgorszego...=( mieliscie cos takiego???????=((
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez lanney 02 sie 2011, 16:20
moje choroby:
odra, stwardnienie rozsiane, zapalenie opon mózgowych,szumy uszne, utrata słuchu,jaskra, oderwanie się rogówki, utrata wzroku, utrata węchu, borelioza, atopowe zapalenie skóry, zapalenie jelita, wrzodu, refluks, tasiemiec, glista ludzka, astma, tradzik rózowaty, zanikanie mięśni, skrzywienie kręgosłupa które mogłoby prowadzić do wózka, zdrętwienie mięśni twarzy, cukrzyca, paraliż, kilka zawałów

oczywiście wszystko przez te 3 lata ( okres kiedy wmawiałam sobie powyższe choroby) było ok

-- 02 sie 2011, 16:31 --

perla86, to jest efekt nerwów, żołądek i jelita są najbardziej wrażliwe na twój stres;
kitty341, to jest typowa "gula w gardle" - im więcej będziesz o niej myślała, tym bardziej będzie rosła:) nie masz tam niczego NA PEWNO i nie przełkniesz tego, bo tego tak naprawdę nie ma :)

-- 02 sie 2011, 16:31 --

perla86, to jest efekt nerwów, żołądek i jelita są najbardziej wrażliwe na twój stres;
kitty341, to jest typowa "gula w gardle" - im więcej będziesz o niej myślała, tym bardziej będzie rosła:) nie masz tam niczego NA PEWNO i nie przełkniesz tego, bo tego tak naprawdę nie ma :)

przez element 02 sie 2011, 16:57
u mnie glownie choroby glowy - guz, krwiak, tetniak, nowotwor, otepienie, sdemencja, nawet Alzheimer sie znalazl;p a oprocz tego stwarsdnienie rozsiane choroby tarczycy i wiele innych;p
"Boże, daj Mi pokOrę, bym pogodził się z tym, czego nie mogę zmienić,
daj mi odwagę, by zmienić To, co powinno zosTać zmienione,
i daj mi mądrość, bym umiał odróżnić jedno od drugiegO."

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kitty341 03 sie 2011, 20:51
kurcze, póki co gula nie przechodzi!!! boje sie ze to najgorsze...:-(
lanney, dlaczego miałeś choroby związane z oczami??? np. oderwanie się rogówki.. jak to czytałam to prawie zeszłam ze śmiechu!!=D
element, u mnie tez kiedys byl Alzheimer!!;D
"Niebo gwiaździste nade mną, prawo moralne we mnie".
Chcę czasem ulec niebu gwiaździstemu!

przez Violette 03 sie 2011, 22:52
Przeczytałam wasze posty i skąd ja to znam...jakbym czytała siebie...ja tez non stop jestem przyczajona i wsłuchana w swój organizm, czasem mam taki okres , że umieram po kilka razy dziennie :(

Cały czas myślę o swojej śmierci, czuję , że niewiele mi zostało zycia , że w każdej chwili moge umrzeć, jak jestem sama w domu to nie zamykam drzwi na klucz, bo sobie mysle ze jakbym umarła to nikt by sie do mnie nie dostał....jak wieczorem sie wykąpie to sobie wyobrażam , że w razie czego nie bedą mnie musieli już do trumny myc gdyby mi sie cos stało..cały czas musże miec przy sobie telefon , nawet gdy spię zeby w razie czego zadzwonic po pomoc..jak ten telefon gzies położe i nie moge znależc to od razu mi słabo i mysle ze umieram...mam tego dosyć, to takie męczące..w kazdej praktycznie sekundzie mego zycia wydaje mi sie ze zaraz umre, pracuje nad tym z moją psycholog, ale jak na razie niewiele to daje...aktualnie podejrzewam że choruje na serce , że mam stan przedzawałowy , bo mnie kłuje w klatce piersiowej i uciska coś..nie wiem na ile to objaw nerwciy a na ile choroba bo sieboje do lekarza isc...

kitty341 wiem o czym mówisz tez mam często taką gulę ,jakby mi cos stało w gardle , panikuję wtedy ze zaraz sie udusze, albo że to jakis guz, rak...nie wiem juz co robic , chce normalnie zyc :(:(:(

przez aqnieszka 04 sie 2011, 10:50
wymieniam tylko wybrane, takie na które "chorowałam" co najmniej kilka miesięcy ;)
1. chłoniak
2. białaczka
3. rak trzustki (albo rak jelita)

od około pół roku jestem "zdrowa"... (tzn tylko fizycznie) najlepsze jest to, że teraz mnie śmieszy, jakie to miałam pomysły na choroby,

przez olinelka 06 sie 2011, 00:03
Węzeł mi urósł!!!!!Pod zuchwą z lewej tej stronyTak nagle Bez żadnego uprzedzenia Pocę siew nocy i wieczorami czuję się jakbym miała gorączkę, chociaż jej nie mam Węzeł jest NIERUCHOMY!!!!Ale jak dotykam to trochę boli Zajebiście! Zwariuję chyba!!!1 :why: :why: :why:

przez perla86 06 sie 2011, 00:14
czesc wam

Anetka a moze cos cie chyta albo od zeba??

A ja rok temu bylam na usg piersi bo wyczuwalam zgrubienie i to okazalo sie tkanka tluszczowa czy gruczolowa. I ostatnio w tym samym miejscu wydaje mi sie ze si eono zmienilo i czuje cos dodatkowo:9 :why: :why: :why:

przez joakar4 06 sie 2011, 11:55
Aneta doskonale wiesz, że węzeł pod żuchwą może być od wszystkiego, a skoro boli to się nie martw. Ewelina ma rację, może to być wina zęba.

Ewelina a nie będziesz mieć okresu niedługo, bo wtedy w piersi wszystko się zmienia? I może tkanka po prostu Ci się powiększyła ?

U mnie dwie sprawy:
1. Tata znowu kaszle. Ja z nim oszaleje, przysięgam. :( Kilka tygodni temu dwa razy pojechał nad jezioro, oda koszmarnie zimna (nikogo oprócz nas nie było) ja nawet nie wytrzymałam 5 min, on pływał pół godziny. Czasami kaszlnął od tego czasu, a w tym tygodniu byliśmy nad morzem i znowu zaczął kaszleć, ma też katar. Tylko to takie dziwne, bo jednego dnia ma kaszel i katar, następnego dnia prawie nie kaszle, a dzisiaj znowu zaczął. Martwię się, on nie stosuje ani aspiryny, ani gripexu - twierdzi, że samo przejdzie.

2. Zdrapałam brodawkę. :why: Od zawsze miałam coś między włosami na głowie i czasami albo szczotką albo palcami przez przypadek to zdrapałam, wyglądało jak strupek po zdrapaniu. A kilka dni temu i znowu mi się to zdrapało, pokazałam mamie i siostrze, bo ja kompletnie nie widzę co mam na tej głowie i powiedziały, że mam brodawkę w tym miejscu, lekko zadrapaną. A wczoraj jak im pokazywałam to już jej nie było, musiałam zdrapać całą, została mi ranka. :why: I teraz boję się, że to nie była brodawka tylko cielisty pieprzyk i dostanę raka kolczastokomórkowego skóry albo czerniaka. I nawet nie mam co lekarzowi pokazać, bo to ranka tylko została.
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez Riffo 06 sie 2011, 18:34
Dzisiaj w robocie sobie wkręciłem , że sparaliżowało mi rękę. Normalnie chodziłem po hali i trzymałem rękę tak jakbym miał złamaną :mrgreen:

Kolega mówi , że jak chcę to pojedziemy na szpital od razu się zgodziłem , za chwilkę ktoś mnie poczęstował papierosem i lewa ręką ożyła... z zaskoczenia mnie dziady uzdrowiły. Oj mają tam ze mną wesoło. Najbardziej się śmiali jak biegałem po hali i mówiłem , że serce przestało bić.

Muszę jednak powiedzieć , że czasem bardziej pomaga jak ktoś się z Ciebie pośmieje niż współczuje. ;-) Lusterko mi na szafce powiesili abym mógł sobie dziennie sprawdzić wielkość węzłów chłonnych :yeah:

przez perla86 07 sie 2011, 01:09
Asia Jestem po okresie 13 dc mam:( Na usg w tamtym roku wyszlo mi ze to tkanka ze mam piersi w tkance tluszczowej i gruczolowej czy jakos tak ale mi sie wydaje ze to sie jakies plaskie zrobilo nie wiem:( w tym samym miejscu :why:

A tata moze podziebiony.Opowiedzialambym historie o ktorej si eostatnio dowiedzialam ale nie chce zalamywac was nie ma sensu.

przez m_antoinette 07 sie 2011, 17:13
Zamiast siedzieć na forum czy na necie, wynajdywać sobie "choroby" i użalać się nad sobą, że jest tak źle, bo nie wiecie co wam jest, to może poszlibyście po prostu do lekarza?

przez joakar4 07 sie 2011, 18:06
m_antoinette widać, że nic nie wiesz o hipochondrii - my nie ufamy lekarzom! Jeżeli przeszkadza Ci nasze "użalanie się" nad sobą, wydaje Ci się to śmieszne to nie wchodź tutaj i nie czytaj! Proste.

Ewelina to co wyzuwasz w piersi to na pewno gruczoł albo tkanka tłuszczowa. Na pewno nic tam złego nie masz, pierś w ciągu cyklu się zmienia, nie zamartwiaj się tym. :smile:
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez biedronka 07 sie 2011, 19:20
Tak sie sklada, ze my ciagle chodzimy po lekarzach, prawda? I nic z tego nie wynika :?

Ewelina na pewno wszystko jest ok, tak jak mówi Joakar piersi zmieniają sie w ciagu calego cyklu, a jak bylas rok temu na usg to nic sie tam zlego nie dzieje, nie martw sie.

Joakar rozumiem Twoje obawy o tate, ale na pewno jest zdrowy, jak nie wyleczyl do konca jednego przeziebienia to sie to moze jeszcze troche ciagnac, wszystko bedzie dobrze.

Olinelka spokojnie, wezel mogl powiekszyc sie od czegokolwiek, od zeba, opryszczki, a moze po prostu lapie Cie jakies chorobsko itp. A jak Cie boli to dobrze.

Sluchajcie, ja kiedys tam pisalam, ze fatalnie sie czuje, jestem oslabiona, mam zawroty glowy, serducho mi fiksuje i jeszcze wiele wiele innych, bylam przekonana, ze jestem naprawde chora, nie wydawalo mi sie mozliwe, ze moge tak okropnie sie czuc i byc zdrowa. Trwalo to prawie rok, teraz przyjechalam do Polski na wakacje i w koncu poszlam na badania, zanim odebralam wynik to myslalam, ze na zawal zejde tak sie balam. Okazalo sie, ze wszytko jest super, morfo, ob, crp, tarczyca, watroba i jeszcze pare innych, poczulam, ze kamien spadl mi z serca, pomyslalam, ze teraz to bede naprawde szczesliwa i bylo tak przez jeden dzien. Fizycznie od razu poczulam sie o niebo lepiej, ale czegos zaczelo mi nagle brakowac, zniknela gdzies ta adrenalina, ktora towarzyszyla mi codziennie od dluzszego czasu, zaczelam znow rozkminki i przypomnialam sobie, ze za kazdym razem jak sobie cos wkrecam, a potem okazuje sie, ze jestem zdrowa (fizycznie) to zaczynam sie nakrecac na psychike i zaraz lapie mnie derealizacja :why: Tak samo jest tym razem :why: Super sie czuje fizycznie, ale znow mam dd i znow sie boje. Najgorsze jest to, ze jestem swiadoma tego, ze sama sie w to wkrecam, ale nie mam pojecia jak z tego wybrnac :why:. To tak jakbym sie uzaleznila od tego uczucia leku, ktory towarzyszy mi od dluzszego czasu i nie umiala juz bez niego zyc. Macie cos takiego? Czy ja juz kompletnie sfiksowalam? :? Czy ja nie moge po prostu cieszyc sie zyciem, nawet przez chwile, dopoki znow nie wkrece sie w jakiegos raka?

Sortuj wg