Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Kn24 14 mar 2011, 11:13
hej dziewczyny :):) pogoda super:):) juz mi od rana humor poprawia :) i daje lepsze samopoczucie :) zaraz biore mlodego do wozka i idziemy na spacerek :) mam nadzieje ze Slonce tez dzisiaj na Was dobrze wplywa :)
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez milka89 14 mar 2011, 12:59
Witam Wszystkich,
Błagam pomóżcie, bo juz nie wiem co robić!!! Wariuję ;(
oOd mam 22 lata, od 12 lat leczę się na nerwicę lękową. Głównie pojawia się lęk przed śmiercią i co za tym idzie wymyślanie chorób, które kończą się zgonem. Od 2 lat zażywam Efectin 75mg, ale od 3 tyg mam zmniejszoną dawkę, najpierw na zmianę, a od 5 dni zażywam już tylko 37,5. Od tygodnia mam szumy uszne, które nasilają się szczególnie rano zaraz po przebudzeniu i wieczorem. DO tego docodzi ucisk w głowie na czubku głowy po skronie i czuje takie napięcie wewnątrz głowy. A wczoraj przy ucisku pojawiły się mdłości. Byłam z tym u lekarza pierwszego kontaktu, powiedział mi, że to nerwicowe i że nie ma potrzeby dania mi skierowania do neurologa, psychiatra powiedział to samo. Poszłam drugi raz do lekarza pierwszego kontaktu i przepisał mi Hydroxyzyne i powiedział, że to nerwy i nadal nie ma podstaw do skierowania do neurologa. I nie wiem, co mam teraz robic, bo ucisk nadal czuję, przechodzi ucisk w lekki ból głowy. Boję się, że to tętniak, bądź coś innego poważnego, coś mi się stanie i umrę. Proszę pomóżcie, doradźcie, co robić;(
Velaxin ER 150mg + Sedam 3mg doraźnie

przez olinelka 14 mar 2011, 14:55
Cześć dziewczynki!
Ale piękna pogoda! :D Mnie nastraja pozytywnie :D . W nocy tylko spać nie mogłam, od kilku dni pojawiają mi się myśli o śmierci, jakieś lęki, że przecież dzieci mam i chciałabym je wychować i takie tam... Łapie mnie ten lęk, że mogę przecież w każdej chwili zachorować :why: . Jak się czymś zajmę , to nie myślę. Macie takie głupie myśli o tej śmierci jak ja?

Cześć milka89 :D . Nie martw się. To na pewno nerwicowe. Poza tym może to być efekt uboczny odstawiania Effectinu. Brałam kiedyś Effectin i w czasie odstawiania miałam zawroty głowy i to dosyć solidne (nie mogłam nawet prowadzić samochodu),mdłości,suchość w jamie ustnej, pobudzenie i nerwowość. Rozmawiałam o Effectinie z moim lekarzem i mówił, że ten Effectin, to taki szajs, że różne skutki uboczne bardzo nieprzyjemne pojawiają się w czasie odstawiania. Teraz , po 5 latach biorę co innego, ale do dziś pamiętam , jak sie źle czułam :evil: Pij dużo wody i nie martw się! Przejdzie na pewno, ale niestety nie tak szybko. Cierpliwości! A może porozmawiaj z lekarzem, czy można w jakiś sposób złagodzić ten stan?

Kn24 ja też dziś z małą polazłam na spacerek, teraz śpi a później jeszcze wyjdziemy, tylko tym razem do ogródka , porządki sobie porobię :D

~Kasiek~ albo kręgosłup, albo coś zjadłaś ciężkostrawnego, albo Ci nerwy wyłażą po mamuśce :evil: . Na pewno nie węzły, na pewno nie powiększyło Ci się nic! Ani nerka, ani wątroba! Żadna białaczka, siniaczek-krwiaczek pewnie się uderzyłaś i nie wiesz kiedy. Głowa też mnie boli od kilku dni. Nie martw się !Jesteś zdrowa a teraz jak teściowa pojechała to odetchniesz! Niedobrze z tą terapią, bo przydałaby się szybciej :? Poszukaj może gdzie indziej.

Ewelinka, Asia co u Was? Widzisz Asia? Mówiłam Ci , ze z tatą będzie ok! :D A te fora medyczne wszystkie to o kant dupy potłuc. Następny dowód na to, że nie wiemy kto tak naprawdę po drugiej stronie siedzi i może tylko namącić w głowie i wystraszyć nieźle. :evil:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez milka89 14 mar 2011, 16:31
olinelka dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Staram się cały czas sobie powtarzać, że to nerwicowe, ale momentami jest tak okropne, że już nie mam sił. Wtedy zaczynam się bać, że mi coś pęknie (tętniak) i umrę :cry: już nie mam sił tak dalej...a lekarka powiedziała mi, że muszę to po prostu przetrzymać. Tylko to trwa już 2 tygodnie i pojawia mi się myśl, że to nie nerwica, tylko na prawdę coś mi jest...nie mam już sił ;(

przez Smelka92 14 mar 2011, 17:15
cześć właśnie mam napad paniki mam coś dziwnego z językiem oko mi dziwnie migocze i ogółem słabo się czuję nie mam do kogo zadzwonić na pogotowie póki co nie dzwonie MASAKRA BOJE SIĘ

przez milka89 14 mar 2011, 17:31
Smelka92 przede wszystkim spokojnie. Jak ja mam atak paniki zaczynam głęboko oddychać. Otwórz sobie okno i oddychaj, skup się na oddechu. Włącz jakąś muzyke. Pogotowie tu nic nie da, a jeszcze Ci każą zapłacić za nieuzasadnione wezwanie. Nic Ci się nie dzieje, to tylko psychika. Nerwy. Może masz jakiś lek ziołowy uspokajający zażyj. Albo połóż się spać i spróbuj usnąć. Mi też pomaga jak się rozpłaczę. Jak coś to pisz na gadu 10448531

przez perla86 14 mar 2011, 18:36
hej Anetka u mnie nawet dobrze ale dzisiaj jakos dziwnie sie czuje tak w glowie i jakos miesnie mnie nog bola:( nie wiem od czego wogole spac jakos mi sie chce ostatnio jak widzisz robilam test ale wieczorem w srode ale okresu dalej nie mam nio chyba ze te plamienia to bylo skape sama nie wiem :bezradny:

przez joakar4 14 mar 2011, 20:46
Hej Dziewczynki :smile:

Aneta
wydaje mi się, że takie lęki przed śmiercią u nas są "normalne", niestety :roll: Ja czasami mam lęk, że wykryją u mnie nowotwór i wtedy widzę jak mi się świat wali itp. itd.

Ewelina wg mnie powinnaś pójść do gina, żeby wyjaśnić skąd masz te plamienia.

Kasiek
fajnie, że teściowa pojechała, odpoczniesz sobie teraz :smile: Nie martw się tymi siniakami, na pewno gdzieś się uderzyłaś i nie pamiętasz. To na pewno nie jest nic złego.

milka lekarz ma rację to na pewno jest nerwowe, do tego wszystkiego odstawiłaś leki więc masz prawo tak się czuć.

U mnie dzisiaj gorzej. Pół dnia bolała mnie głowa, teraz trochę lepiej. Ale myślę cały czas o tym RTG i zastanawiam się dlaczego nikt nie dał skierowania na TK, na tym onko forum każde zacienienie było dalej badane. A tutaj nic. :bezradny: Pocieszyło mnie tylko to, że z tego co czytałam to nawet jeśli morfologia była ok, to ob było wysokie, albo crp lekko podwyższone. A u nas wszystko w normie. :roll:
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez ~Kasiek~ 14 mar 2011, 21:07
Ech no może faktycznie ten siniaczek to od uderzenia albo może kot mi pazur wbił i nie pamiętam :shock: w ogóle to od kilku dni strasznie mnie mdli i ssie. Żołądek niby mnie nie boli mam takie dziwne uczucie... no i boli mnie w tych bokach :-| wyobrażam sobie najgorsze :-| Pamietam, że w zeszłym roku o tej samej porze czułam się identycznie i trzymało mnie to wtedy przez miesiąc jak nie dłużej bo pamiętam, że na Wielkanoc nie byłam w stanie nic zjeść :-| i wtedy zaczęłam myśleć o wrzodach... Teraz już nie myślę o wrzodach tylko o gorszych rzeczach: raku jelit, wątroby,trzustki.... :(

przez perla86 14 mar 2011, 22:52
Asia ja bylam u gina i mialam usg i ok.Prolaktyna raz robilam ktora mialam za wysoka ona moze zaburzac ale jest ale...
Bo ja mialam przytulanko z mężem do końca wtedy nie miałam nio i od dwoch tygodni mnie mdli zgrubłam juz okolo 4 kg czuje sie za dnia zmeczona choc spie i to nagle sie pojawilo i mam dwie opcje albo zaburzenia hormonalne albo ciąza musze powtorzyc test ale rano

przez ~Kasiek~ 15 mar 2011, 10:53
perla86, to jak byłaś u gina i robił Ci usg to przecież na nim widać czy jesteś w ciąży czy nie, więc po co test powtarzać? powiedziałby Ci gin gdybyś była w ciąży :smile:

przez joakar4 15 mar 2011, 20:35
Kasiek pewnie, że od uderzenia masz tego siniaka :D Nawet jak dziecko nosisz to mogło cię uderzyć. :smile: Nic się złego z twoimi węzłami nie dzieje.

Ewelina ale ty chyba dawno byłaś u tego gina, co? I jak test?

Taki spokój na forum, nikt nic nie pisze. To chyba znaczy, że wszystko u Was ok. :smile: A ja muszę sobie to forum onkologiczne zablokować, bo ostatnio namiętnie czytam tam dział o nowotworach płuc i przerażenie mnie ogarnia.
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez perla86 15 mar 2011, 22:32
Tak Asia w listopadzie byłam nie teraz a test bede jutro drugi robic wiec zobacze :) Tylko wtedy przytulanka nie mialam a teraz mialam i nagle mi sie objawy pojawily nagle nudnosci senna jestem a nie mialam tego po leku przeszlo. Przytyłam troche co chwila jem juz nie mieszcze sie w dwie pary spodni :)
A na forum cisza ja wiem ja czytam al ejak nikt nie pisz:(

przez milka89 16 mar 2011, 00:11
Witam po raz kolejny ;)
znów potrzebuję Waszej pomocy. Już zaczęło mi się polepszać i nagle wyczułam w lewej skroni dziwne coś twarde a w prawej tego nie mam i teraz się boję, że wyczułam tętniaka, że już się tak powiększył, że mi pęknie....i umrę. Szumy w uszach i ucisk się momentalnie nasiliły;( boję się, błagam co mam robić? :why:

Sortuj wg