Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

przez joakar4 17 sty 2011, 16:35
Ewelina daj sobie spokój z tą białaczką, zrób morfo i się uspokoisz.
Aneta nie masz zapalenia żołądka. Na pewno.

Dopiero skończyliśmy sprzątać w domu (mojej mamie się czyszczenia obić na krzesłach i kanapie zachciało :x ). Nie mam już siły na nic, a o 18.00 różaniec. :x
Wczoraj wieczorem ubzdurałam sobie chrzęstniakomięsaka. Bo może rozwijać się na żuchwie, a ja znowu martwię się tą pierwszą kulką pod uchem. Niby mi nie rośnie, ale one podobno dość wolno rosną. Ale dzisiaj doczytałam, że jak rosną wolno to jest stały ból, a jak szybko to gwałtowny ostry ból. I obrzęk w obu przypadkach, a ja nie mam. To dałam spokój.
Moja babcia zmarła na serce. Podobno poszła do łazienki i się przewróciła. I już. :why: Zawsze brała leki na serce, a jak byliśmy u niej to się skarżyła, że ją boli klatka piersiowa, ale że miała kaszel to lekarze myśleli, ze od tego. :( Ucieszyłam się tylko, że nie przewróciła nam się w domu, bo jakby moja siostra została z nią wtedy sama, to co by zrobiła? A teraz akurat ma ferie. Przepraszam, że pisze nieskładnie. :smile:
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez perla86 17 sty 2011, 16:45
Asia mialas racje ze serce ale ciekawe przez co miala takie samopoczucie wczesniej. Jesli chodzi o morfologie to i tak bede musiala zrobic ale sie boje nawet :(
Brzuch mnie znowu boli kurka to za czesto przeciez tak byc nie moze :(

przez joakar4 17 sty 2011, 17:18
Jeśli ciągle się czymś martwisz i stresujesz to ma prawo brzuch boleć.
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez perla86 17 sty 2011, 17:26
asia ale np sie nie stresuje siedze in agle przychodzi bóli po chwili znika.

przez Anna Maria 17 sty 2011, 17:32
ja dziś znowu obudziłam się opuchnięta,a mi się przerzuca z jednej strony na drugą stronę,od początku żuchwy do końca,dziś miałam opuchniętą dolną wargę,aż na początku mówić nie mogłam bo wszystko drętwe.
u lekarza z tym nie byłam bo myślałam że to od zatok,to postanowiłam poczekać do wiosny aż cieplej będzie :mrgreen:
ale teraz to sama nie wiem co to może być,bo dziąsło nie puchnie od zatok :bezradny:
Anna Maria

przez perla86 17 sty 2011, 18:01
cos mnie przeczyscilo n ie wiem po czym :( bo zalatwilam sie wczesniej normalnie a teraz luzniej cholerka czy to wina leku :(

przez Anna Maria 17 sty 2011, 19:43
mnie też czyści :? i to jak
ale ja tak mam :?
Anna Maria

przez perla86 17 sty 2011, 20:03
kasiątko przy tabletkach tak masz?? ja co pare dni jakos tak kij wie czy to leki

przez Anna Maria 17 sty 2011, 22:26
nie wiem czy po lekach :? kiedyś miałam biegunkę z nerwów,ale teraz to zbyt często i przez cały dzień a nawet kilka
chyba po lekach to nie,prędzej to drugie
ostatnio to ciągle czuje napięcie :(

[Dodane po edycji:]

sama nie wiem,będę musiała pogadać z lekarzem
Anna Maria

przez perla86 17 sty 2011, 23:00
od wziecia lekow zaczelomisie dwa razy badz 3 to było tak ze załatwiłam sie normalnie a po 2 godzianch bulgotanie i wc hmmwczensiej przed lekami moze i luzno sie zalatwialam ale nie woda hmm niewiem i tak ide 2 marca do gastrologa bo brzuchmnie boli w ciagu dnia np boli boli przechodzi i zgaga jest

przez Anna Maria 17 sty 2011, 23:07
no to rzeczywiście lepiej do gastrologa :roll:
Anna Maria

przez perla86 17 sty 2011, 23:13
a czkolwiek wszystko sie zaczelo pojawiac jak przyszla nerwica :( jedynie refluks mogl mi tez wrocic ale tym sie nie przejmuje :) jest tutaj jeszcze pare oosb ktore brzuszki bola ale nie codziennie boli to zalezy tez

przez zetVi 18 sty 2011, 12:27
A tam gastrolog od razu. Ja też choruję od wielu lat na refluks i chorobę wrzodową i tym podobne historie bardzo bolesne czasem - też wynika to u mnie z różnych napięć, z nerwowości, stresu i tak dalej. I wiem nie tyle, co z jakiś źródeł medycznych ale właśnie z doświadczenia własnego, że każde nerwy, najpierw uderzają w stronę "brzucha". Już małe dzieci, przedszkolaki wszelkie pierwsze stresy odczuwają "jelitowo", w podstawówkach roi się od dzieci, które miewają poranne nudności czy biegunki przed zajęciami lekcyjnymi, kolejno: dorośli ludzie również przed większymi sprawami do załatwienia jak np. egzamin na prawo jazdy - miewają biegunki i bóle brzucha. :) Skoro więc - takie stresowe bóle brzucha i zaburzenia - dotyczą olbrzymiej grupy absolutnie zdrowych ludzi- to, co dopiero osób znerwicowanych, zalęknionych ze skłonnościami do hipochondrii. :) Nie dziwi mnie ani bulgotanie, ani biegunki, ani skurcze spastyczne esicy czy jelit, ani nawet wymioty (!), gdyż wiem, i chciałabym żebyście mi perla czy kasiątko uwierzyły :), że lęki, stres i tym podobne negatywne emocje umiejscawiają się m.in w brzuchu.

przez perla86 18 sty 2011, 12:53
hej zetvi ale wiesz co ja nie biore nic na ten refluks kiedys bralam leki losec przed dwa lata ale juz z 4 lata nie biore i odpewnego c zasu znowu boli mnie brzuch sama nie wiem w roznych miejscach dzisiaj np obudzilam siei bolal mnie po lewej stronie pępka po góre i nie mam wtedy apetytu wogole jest to dla mnie uciazliwe :( albo np boli mnie przez nppol godziny a potem lekko przechodzi i pojawia sie zgaga i czuje kwasno boje sie tezo watrobei to strasznie nie raz mnie tam zakłujenie raz warto pojsc dolekarza porobic badania jesli cos sie dluzej utrzymuje zeby codziennie tak odczuwac a ten lek moj sadze ze chyba n ie dziala na mnie :(

[Dodane po edycji:]

boje sie ze serce nie wytrzyma tego wszystkiego :(

Sortuj wg