Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez alu 11 lut 2016, 22:09
nefretis, właśnie na tym polega przełamywanie się. Ja - poza pracą zawodową - jestem makijażystką i w soboty maluję na śluby. I prawie zawsze noc z piątku na sobotę mam nieprzespaną, rano lęk i łeb jak dzwon ale wstaję bo muszę i o dziwo dobrze na tym wychodzę - potem jestem z siebie dumna, spokojna, przyjemnie zmęczona. W tygodniu nie muszę wstawać, to nie wstaje, proste, nie? Ciężko sobie narzucić rygor. Chodzi o to, żebyś wstała - obojętne, czy będziesz w nocy się budzić raz, 10 czy w ogóle nie będziesz spać - co z tego? Trzeba podejść zadaniowo, małymi krokami dochodzi się do celu.
Ugotuję jutro obiad i będę gotować kurde codziennie - nawet jeśli miałabym nie jeść to przecież mam męża w domu, na którym mi szalenie zależy i który o mnie dba chyba bardziej niż powinien :(
alu

przez nefretis 11 lut 2016, 22:17
alu jesli nie gotowałaś do tej pory to nie wierze, ze nagle zaczniesz i juz codziennie. no sory
to tak jak z moim wstaniem.
No spoko można sobie coś narzucić, dla złamania rutyny tylko zeby wytrwać, chyba w tym rzecz.
Ty nie musisz gotować bo zjecie kanapki albo z knajpy, z głodu nikt nie umrze, ja nie musze wstawać bo i tak mąż wstaje a jak nie wstanie to corka bedzie jęczeć w łózczeku aż sie zwleke, nic jej nie bedzie. więc jak sie zmotywować?
tak naprawde mozna w kazdej dziedzinie - np. od jutra wychodzimy z domu, nieważne co sie dzieje, idziemy na miasto, na kawe, moze basen, na pieszo bez samochodu. myslisz ze na tym polega zdrowienie? nie pytam z ironia

przez Mili89 11 lut 2016, 23:01
alu, zacznij od walentynek :D dobry dzirn na takie zmiany, a maz napewno będzie zadowolony.
Zastanawiam sie czy nie boisz sie majac emeto jesc w inajpach? Ja bym wolala sama gotowac. Sparzylam sie juz pare razy na jedzeniu gdzies poza domem :/ ale mc donalda nie odmowie raz na jakis czas:P

nefretis, tsh mam 0,05 czy jakos tak sladowa ilosc a ft3 i ft4 w normie nie znam ilosci bo nie mam dostepu teraz do wynikow...
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez alu 11 lut 2016, 23:05
nefretis, tak, myślę że na tym polega zdrowienie - na zmianie nawyków i zastąpieniem ich nowymi, na zmianie myślenia i zastąpieniu dotychczasowych wzorców nowymi. A wg Ciebie na czym? Myślisz, że wieczorem będziesz googlać, a następnego dnia obudzisz się zdrowa? Tez pytam bez ironii.

Mili89, mi się zdarza gotować i mąż jest wtedy bardzo zadowolony. Wiadomo, że chętniej robię to jak czuję się dobrze i mnie nie mdli, a że nie mdli mnie rzadko to odpowiedź jest prosta :( I jakoś nie boję się jeść w knajpach, mamy kilka sprawdzonych i jem tam bez obaw, poza tym w dobie wirusów żołądkowych i tak niewielkie znaczenie ma co i gdzie się je :(
alu

przez Mili89 11 lut 2016, 23:32
alu, wspolczuje. Ja mialam kiedys mdlosci na tle nerwowym i az mnie rwalo to bylo straszne. A jakies ziolowe specyfiki nie tlumia u Ciebie tego uczucia??

przez kapi1845 12 lut 2016, 17:00
Jestem umowiony na usg 29 lutego niestety wczesniej prywatnie nie dalo rady ... Do tego czasu chyba zwariuje w tym oczekiwaniu, jakies rady na takie rzeczy ? :(

przez alu 12 lut 2016, 17:38
Mili89, czasem pomaga hydroksyzyna, czasem aviomarin, czasem nic. Niestety.
alu

przez Mili89 12 lut 2016, 22:01
Jestem z synkiem w szpitalu mial 39,5 temp dostał dwa antybiotyki jutro wynik posiewu krwi i beda robic punkcje :((( tak sie boje
Powiedzieli ze to moze byc grypa jak u nas ale u malych dzieci nie moga ryzykowac i musza sprawdsic czy to nic powazniejszego przy tej temperaturze. Okropnie sie boje

przez agusiaww 13 lut 2016, 01:12
Mili89, :shock: zdrowka dla małego.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

przez kapi1845 13 lut 2016, 21:46
Mili i co z synkiem ? :? Pytanko do Was czy nerwobóle mogą występować również w plecach między lopatkami,albo na dole pleców ? :(

przez alu 13 lut 2016, 21:55
kapi1845, nerwobóle mogą występować dosłownie wszędzie.
alu

przez kapi1845 13 lut 2016, 22:08
Alu To mnie "pocieszyłaś" ;) Ogółem co u Was ? U mnie norma czyli co chwile ważenie,mierzenie cisnienia i inne pierdoły codzienność do tego te nerwobóle które uporczywie wystepuja na całym ciele :(

przez Mili89 13 lut 2016, 22:21
Zrobiono posiew krwi nie wykazal bakterii. Synek dostaje dwa antybiotyki. Zrobiono mu wymaz z nosa na wirus grypy. Jutro bedzie wynik. Dzis doszedl katar a goraczka spadla wiec wszystko wskazuje na to ze to grypa... Mieli robic punkcje jednak sie wstrzymali. Niezalezbie od wyniku na grype i tak zostajemy pare dni i beda podawane antybiotyki by uniknac powiklan... Zrobili tez rtg klatki piersiowej.

Wczorajszy dzien byl okropny:( tak chce zeby wszystko bylo dobrze serce mi peka ze On sie musi tyle wycierpiec :(

przez martini123 13 lut 2016, 23:04
cześć wszystkim.
postanowiłam napisać, nie dlatego, ż mi coś dolega tylko dlatego, że zawsze mnie wspieraliście, więc pochwalę się dobrymi wieściami. Znalazłam pracę w laboratorium, tak jak marzyłam :). poza tym przed tą pracą musiałam mieć mnóstwo badań (bo pracuje z substancjami biologicznymi). Krwi, oczu, wątroby, moczu, cukru, tarczycy. Bałam się baaardzo. Ale wyniki mam świetne! jak nigdy. Wszystko w normie (a nie biore żelaza od roku, przypomnę, że moja wcześniejsza hb to 5,4). i mimo, że mam dolegaliwości różnego rodzaju to i tak jestem zdrowa. Tak samo jest z Wami. ALE siedziałam w domu miesiąc, też zajmowałam się domem, szukaniem pracy, narzeczonym. Ale i tak już moje 'objawy' zaczęły mi bardziej doskwierać. Praca pomaga. I Nefretis nie obraź się, ale to, że pomagasz mężowi z domu w pracy nie pomoże. Dlatego, że nie musisz wyjść, nie musisz skupiać sie na innych i na tej pracy, zawsze, możesz znaleźć chwilę żeby pomyśleć albo poczytać w necie o jakichś głupotach. Musiałabyś się zaangażować w coś na 100%. Zająć sie czymś na własny rachunek. Być niezależna. Jeśli sytuacja finansowa nie zmusza Cie do pracy to pomysl o tym, ze w tej chwili jestes zależna od męża bo nie masz swoich dochodów i postanów zostać niezależną. Nie chodzi o to, że się rozstaniecie czy tym podobne. Chodzi o to żebyś sie dowartościowała, miała satysfakcję i nie miała czasu na choroby.

Życzę wszystkim udanych walentynek :)

Sortuj wg