Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Mili89 13 lis 2015, 00:41
Rafal98, to jeszcze ze snu- nic sie nie martw ;)
www.silveris.pl polecam i zapraszam <3

przez angie1989 13 lis 2015, 12:18
Powiem wam że ta hipochondria w moim przypadku kancerofobia jest straszna już tyle razy niszczyła mi życie znów wróciła i znów próbuje je zniszczyć!
To straszne.... Wykluczyłam zmiany w piersi...to teraz macam węzły w ogóle już je od roku macam.... Wmawiam sobie chloniaka....
Masakra jakas... Jak z tym walczyc? Jak zyc? I zawsze to samo a co jak tym razem na prawde cos mi jest?
Jesli nie podniose sie sama bede musiala isc po leki...a nie chce...
Jeszcze jestem chuda i u mnie tak latwo wszystko wyczuc kazdy wezel....na szyi
kazde zgubienie w piersi

przez pampalini89 13 lis 2015, 13:38
Czesc
Cierpie na hipochondrie juz jakies 6lat. Biore tabletki antydepresyjne i chodze do psychologa na terapie. Czuje sie lepiej ale za jakis czas wraca I wszystko od nowa. Chodzilem po lekarzach oczywiscie stos badan I wszystkie w normie a ja caly czas sie zle czulem. Trafilem na dobrego psychologa ktoey byl w stanie mi wszystko wytlumaczyc logicznie. Tabletki swoja droga ale terapia jest najwazniejsza Bo tabletki tylko tlumia objawy. Jest to bardzo ciezka choroba nieueczalna ale mozna nauczyc sie z Nia zyc. Troche Nie po kolei napisalem ale wybaczcie :) pozdrawiam wszystkich hipochondrykow

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez alu 13 lis 2015, 15:40
pampalini89 napisał(a):Jest to bardzo ciezka choroba nieueczalna ale mozna nauczyc sie z Nia zyc.

To w ogóle nie jest choroba, a zaburzenie, z którego w pełni można się wyleczyć!
alu

przez pampalini89 13 lis 2015, 18:48
To sa slowa lekarzy neurologow I psychiatrow, ja Nie neguje Twojej wypowiedzi tylko jezeli chodzi o mnie to ufam I wierze lekarzom :) chcialem sie tylko podzielic tym co wiem I nauczylem sie przez Te ciezkie 6 lat pozdrawiam :)

przez alu 13 lis 2015, 18:51
pampalini89, Twoja sprawa w co wierzysz ;)
alu

przez Mili89 13 lis 2015, 19:35
Mozna sie wyleczyc jednak czesto nie da sie zacza i kontynuowac terapii bez brania lekow. Czasem lepiej gdy leki zaczna dzialac, bo czlowiek odzyskuje troche sily by z tym walczyc, a czesto terapia jest ciezka i bolesna.

Ja dzis mam okropny humor
Wczoraj bylismy z Niunia u lekarza bo miala 38,5 temp bolala ja glowa i gardlo i powiedzial ze wirus samo minie kazal tylko paracetamol dawac. Pol nocy mi Coreczka nie spala bo taki miala kaszel duszacy. Dzis rano 39 stopni i zapsalam Ja do innego lekarza i odrazu przepisal antybiotyk... Kupilam drosetux na ten kaszel duszacy zwby wieczorem Jej dac.
Biedna glos stracila:((

przez malenstwo31 13 lis 2015, 19:43
ja powiem ze swojego doświadczenia. wyszło,że od dziecka byłam hipochondryczka, ale do silnych zaburzeń doszło gdy moja mama zachorwała na raka piersi i nagle zmarł tata.
Brałam leki, one wyciszyły częśc objawów, poszłam dp psychologa, po roku rzuciłam prace z tym psychologiem, i znalazłam cudowną Panią psycholog , która pracuje w nurcie behawioralno-poznawczym. W trakcie terapii było różnie raz lepiej raz gorzej.były lęki, miałam recepte na leki, nie wziełam ich, choć czasami kryzys i objawy somatyczne były okropne.
Dziś wiem czym jest hipochondria, wiem co ją wywołuje, wiem,że coś może mnie bolec, czasmi nawet po zażyciu tabletki ból głowy nie minie- dlaczego?? bo wszystko tworzy się w naszej głowie.
Nerwica wraca do nas ale od nas zalezy czy ją pokonamy, to tylko nasza praca może ja pokonać. Jedno jest pewne, brak zajęcia pozwala się rozpędzić tej chorobie , internet i fora o chorobach też.

przez Rafal98 14 lis 2015, 00:00
juz dostaje jakiejs schizy wydaje mi sie ze obnizyla mi sie brew i powieka...

przez Alexandra 14 lis 2015, 00:24
Rafał, też to przechodzilam. Mam dalej obniżoną ale to już od roku :)
Ola. Jeszcze będzie przepięknie,jeszcze będzie normalnie.

przez Mili89 14 lis 2015, 01:37
kochani doradzcie cos- od paru godzin boli mnie strasznie lewa lopatka, jedynie jak leze to nie boli. kazdy mocniejszy wdech powoduje tez bol... nie wiem czy to od ciazy czy od serca...??
poza tym ciagle dokucza mi rwa kulszowa po lewej stronie- posladek i udo... masakra...
strasznie sie martwie ta lopatka :(

przez alu 14 lis 2015, 01:49
Mili89, świrusie, wyluzuj! Taki ból często wchodzi w łopatkę, zrelaksuj się, bo to na pewno nie serce ;)
alu

przez Mili89 14 lis 2015, 02:03
a moze mnie przewialo ? wczoraj na dworze przymierzalam kurtke nowa- bo starej juz nie moge zapiac :oops: :oops:
niby to byly sekundy, ale potwornie! wialo ...

jak leze to mnie nie boli...
a jak stoje albo siedze to boli jakby ktos noz wbil... i przy wdechu tez wtedy boli ...

masakra jaka jestem teraz wrazliwa na wszystko...
kiedys mialam skolioze i wlasnie bolalo mnie zawsze w tej lopatce i podobno przez podraznienie nerwow miedzyzebrowych...

a teraz naczytalam sie o sercu, ukladzie krazenia, zatorach i juz sie telepie ... :roll: :roll: :why:

wogole cala ta lewa strona u mnie pokrzywdzona- od paru dni ta rwe mam w lewej nodze, chodze troche jak kaczka , zebro boli, bo Dzidzia je sobie upodobala... a teraz jeszcze to....

poza tym w domu biedna Corcia co chwile sie budzi przez ten kaszel... dobrze, ze chociaz antybiotyk dostala...

przepraszam, ze Wam tak truje, ale swiruje juz z tym wszystkim

alu, dziekuje Kochana :*

przez Rafal98 14 lis 2015, 10:22
mili, nie martw sie to na pewno nie serce, tym bardziej, że masz rwe i w ogóle, nie stresuj się już bo to nie zdrowe dla ciąży.

Sortuj wg