Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Paulina8102 26 lut 2015, 08:58
Ja jestem tą, nie uczesaną, rozczochraną I rozhisteryzowana. Maluje sie tylko na " wielkie" wyjścia. Chociaż o swojej chorobie, objawach czy lękach nie mówie nikomu, nawet mężowI czasem może coś wspomne ale oni nie rozumieją tej choroby. Nie rzadko słysze nawet od mamy, że to nie jest normalne. Ale ja o tym wiem dlatego sie lecze, chodze do psychiatry I walcze ze sobą. Chcialabym uslyszec, ze nic ci nie jest, spokojnie. Ale zaraz jest zmiana tematu I ignorowanie mnie. Chciałabym też jakoś aktywnie spędzić czas np. na siłowni czy basenie ale moje dzieci (zbyt małe) póki co mi to uniemożliwiają. Ciągły płacz w domu też powoduje to że czasem uciekam gdzieś w swój własny świat I znowu skupiam sie na sobie. Był czas koedy w domu cały czas spałam, aż moja córka mówiła całej rodzinie że mama tylko śpi I śpi. Zrobiło mi sie wstyd I staram się bie spać w dzień o dziwo lepiej sie wtedy czuje. Ah dużo by pisać problem leży też gdzieś tu u mnie w domu, mam wrażenie że nie do końca radze sobie z wychowaniem dzieci. Przez chorobe staram sie im wynagrodzić czas kiedy jestem nie " obecna" I wchodza mi na głowe - doslłownie.

-- 26 lut 2015, 08:36 --

Ja jestem tą, nie uczesaną, rozczochraną I rozhisteryzowana. Maluje sie tylko na " wielkie" wyjścia. Chociaż o swojej chorobie, objawach czy lękach nie mówie nikomu, nawet mężowI czasem może coś wspomne ale oni nie rozumieją tej choroby. Nie rzadko słysze nawet od mamy, że to nie jest normalne. Ale ja o tym wiem dlatego sie lecze, chodze do psychiatry I walcze ze sobą. Chcialabym uslyszec, ze nic ci nie jest, spokojnie. Ale zaraz jest zmiana tematu I ignorowanie mnie. Chciałabym też jakoś aktywnie spędzić czas np. na siłowni czy basenie ale moje dzieci (zbyt małe) póki co mi to uniemożliwiają. Ciągły płacz w domu też powoduje to że czasem uciekam gdzieś w swój własny świat I znowu skupiam sie na sobie. Był czas koedy w domu cały czas spałam, aż moja córka mówiła całej rodzinie że mama tylko śpi I śpi. Zrobiło mi sie wstyd I staram się bie spać w dzień o dziwo lepiej sie wtedy czuje. Ah dużo by pisać problem leży też gdzieś tu u mnie w domu, mam wrażenie że nie do końca radze sobie z wychowaniem dzieci. Przez chorobe staram sie im wynagrodzić czas kiedy jestem nie " obecna" I wchodza mi na głowe - doslłownie.

-- 26 lut 2015, 13:30 --

Byłam dziś u stomatologa, okazało sie że to ósemka wypycha mi dziąsła :)! Zrobili mi przeswietlenie niema żadnego zapalenia, wszystko wporządku. Może do końca dnia będe miała spokój...

-- 26 lut 2015, 13:31 --

Byłam dziś u stomatologa, okazało sie że to ósemka wypycha mi dziąsła :)! Zrobili mi przeswietlenie niema żadnego zapalenia, wszystko wporządku. Może do końca dnia będe miała spokój...

-- 26 lut 2015, 13:32 --

przez malenstwo31 26 lut 2015, 15:36
Witajcie, kilka dni mnie nie było. zaraz bede czytac co u WAs. ja mialam urlop, wyobrażcie sobie ,że sama jechalam pociagiem 600 km w jedna strone i 600 w drugą. nic mi nie było:)
Dziś za to mialam szkolenie z pierwszej pomocy... musialam wziąć afobam w połowie. Jak nasłuchałam się o zawałach , wylewach, udarach naogladałam filmików z wypadkow to aż miałam wrażenie ,że zemdleje do tego zawroty głowy... No ale co powiem,że nie pojdę na szkolenie bo mam hipochondrie???:) pozdrawiam Was i czytam zaległości i przy okazji witam nowe osoby :*

przez olga_xxx 26 lut 2015, 16:49
Cześć Wszystkim :)

Pozwólcie, że dołączę do tego wątku :) Ja również zmagam się z hipochondrią... obecnie mam czerniaka ! :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Paulina8102 26 lut 2015, 17:14
Witamy :) ! Ja od 4 godzin jestem zdrowa. Pieczemy faworki I cieszymy sie fajnym dniem :)

-- 26 lut 2015, 16:17 --

Witamy :) ! Ja od 4 godzin jestem zdrowa. Pieczemy faworki I cieszymy sie fajnym dniem :)

przez ska1977 26 lut 2015, 17:50
malenstwo31 napisał(a):Dziś za to mialam szkolenie z pierwszej pomocy... musialam wziąć afobam w połowie. Jak nasłuchałam się o zawałach , wylewach, udarach naogladałam filmików z wypadkow to aż miałam wrażenie ,że zemdleje do tego zawroty głowy... No ale co powiem,że nie pojdę na szkolenie bo mam hipochondrie???:) pozdrawiam Was i czytam zaległości i przy okazji witam nowe osoby :*

hehehe, ja miałem taki stres w momencie gdy musiałem przejść kurs bhp i był fragment o wypadkach w pracy :) nie musiałem co prawda brać uspokajacza, ale nieźle się nałykałem strachu.
Parogen 20mg

przez malenstwo31 26 lut 2015, 18:26
ska1977, szkolenia z bhp jakoś na mnie nie działają ;) a przekrój objawów zawału wylewu ,guza mózgu , zakrzepicy do tego filmy medyczne no masakra dla mnie.

przez martini123 26 lut 2015, 20:15
Mili pewnie, że każda kobieta czasem ma takie dni. przecież nie będziemy się malować i chodzić w szpilkach po domu. ja też zaczęłam ćwiczyć i nawet jeśli nie mam ochoty to się uśmiecham. kiedyś mój mi powiedział 'kiedyś byłaś ciągle uśmiechnięta a przez to piękniejsza', aż mi się płakać zachciało. zrobiło mi się go żal, że nie wie jak mi pomóc i się z tym męczy, tak samo jak ja. oczywiście mam nadal gorsze dni.
Paulinka będzie dobrze, terapia potrwa, ale wszystko wróci do normy, zobaczysz. Masz wspaniałego ojca i męża. ALE - staraj się dać mu też coś od siebie - małymi krokami do celu.

Mnie dziś znów kłuje między łopatkami, ale staram się na tym nie skupiać, nie czytam w google. I nadal mam zakwasy :)

przez D@ri@nk@ 26 lut 2015, 20:21
A ja mam dzisiaj stresa bo córeczka ma złe wyniki moczu i boję się o nią :cry:
Dopiero jutro wizyta u lekarza :roll:
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez malenstwo31 26 lut 2015, 20:56
D@ri@nk@, Kochana teraz pora różnych wirusów bakterii wiec to pewnie to. Daj znać co lekarz powiedział

przez Paulina8102 26 lut 2015, 20:59
Wciąż czekam na miejsce na psychoterapi, mam nadzieje że to bedzie jakiś punkt zwrotny. Samo czytanie książki wiele mi dało, to I pewnie terapia pomoże. Liczę, że za jakiś czas wejdę na to forum z ciekawości I nie skojarze żadnych nicków :)

przez malenstwo31 26 lut 2015, 21:05
Paulina8102, takie nastawienie to połowa sukcesu. Ja polecam terapię behawioralna.

przez Pawelt 26 lut 2015, 21:11
Ja rano miałem zawał a aktualnie choruję na raka nadnerczy (mam skierowanie na usg jamy brzusznej ze wskazaniem na nadnercza) :P
Ogólnie to przez ostatni rok przeszedłem zawałów kilkanaście.
X_x

przez Paulina8102 26 lut 2015, 21:24
Pawelt, ja" zawał " miałam jeden, taki który zapadł mi w pamięć :) za to co drugi dzień choruje na "raka" oczywiście narządy stale się zmieniają.

malenstwo31, fakt, dziś jest wyjątkowo dobrze. Jeden z tych dni kiedy wiem, że sie z tego wylecze. Wiem, że jutro wszystko może wrócić, ale jakieś małe postepy juz zrobiłam. Więc jeśli jutro znów cofne się o krok, pojutrze postaram sie zrobić dwa do przodu. Takie czasem napady optymizmu miewam :)

przez D@ri@nk@ 26 lut 2015, 21:25
malenstwo31 napisał(a):D@ri@nk@, Kochana teraz pora różnych wirusów bakterii wiec to pewnie to. Daj znać co lekarz powiedział

No tylko to nie bakterie, w podstawowych badaniach wyszła jej krew, szczawiany wapnia i śluz w moczu a wg norm nie powinno ich tam być :?
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

Sortuj wg