Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez nefretis 26 lis 2014, 23:11
D@ri@nk@ tak, muszę się zebrać, może weekend. Szkoda mi córeczek.. Szczególnie tej małej.
Marzę o lekach. Ciekawe czy by mi przepisał. Jak mnie namówi znowu na terapię to się załamię. Terapia na 2 miejscu, chciałabym się wyciszyć, uspokoić lekami, ten odpowiednik prozacu był wspaniały ale pewnie mi nie da:( chyba, ze pojde do innego ale nie chciałabym

Martini do ćwiczeń zabieram się od dawna ale mam takiego lenia, ze szok. Wiem, ze to pomaga. Poszłabym na basen ale boje sie czymś zarazić. Jak ćwiczysz? Ile czasu? Sama? Kurczę może zacznę od jutra, dobry pomysł.

marta mam kłucia z przodu, które bolą tez tyłu, szczególnie od żebra. Aż pod łopatkę i niżej.

przez D@ri@nk@ 26 lis 2014, 23:54
nefretis napisał(a):D@ri@nk@ tak, muszę się zebrać, może weekend. Szkoda mi córeczek.. Szczególnie tej małej.
Marzę o lekach. Ciekawe czy by mi przepisał. Jak mnie namówi znowu na terapię to się załamię. Terapia na 2 miejscu, chciałabym się wyciszyć, uspokoić lekami, ten odpowiednik prozacu był wspaniały ale pewnie mi nie da:( chyba, ze pojde do innego ale nie chciałabym

Musi ci dac, jesteś w takim stanie że sama nie dasz rady, terapia ma tylko wspomagać. Zresztą musisz pogadać sam lekarz powinien wyjść z założenia że farmakologicznie cię trzeba potraktować. Nie nastawiaj się negatywnie z góry. W ostateczności zawsze możesz zmienić lekarza

Ja uciekam spac już, miałam dobry dzień i spokojny wieczór więc i nocka pewnie będzie dobra i się wyspię :)
O nerwica... Witaj, dawno żeśmy się nie widziały... Kawka, herbatka czy od razu wódeczka??

"Bo w tym cały sens istnienia, żeby umieć żyć bez znieczulenia"

Mam jeszcze tyle pięknych planów do spieprzenia...

przez angie1989 27 lis 2014, 09:52
Hej dziewczyny mi ten bol chyba przeniósł się na plecy boje się że to guz nerki

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Krwiozercza_Mysz 27 lis 2014, 11:40
angie1989 Wydaje mi się że to ból wędrujący. Z 1 punktu przechodzi na 2 co jest TYPOWYM objawem nerwicy.

Mnie wczoraj rozbolały plecy np. Nerwica skacze raz mrówki na czole , raz ukucia pod żebrami, raz ból nogi, raz plecki.. Można pier.. dostać no ale będę to olewać i trzymać się mojego postanowienia, że w grudniu NIE ODWIEDZE JUZ ZADNEGO LEKARZA.

-- 27 lis 2014, 11:42 --

Niestety mój chłopak zupełnie nie rozumie co mi dolega. On jak jest chory to jeden dzień a ja 3 tyg. Nigdy nie miał USG w życiu, a nawet jak coś go zaboli to 2 dnia przechodzi i ma w dupie to.. Jak mu powiedziałam wczoraj że plecy mnie rozbolały to zadał mi pytanie czemu ty tak codziennie narzekasz? EH
Krwiozercza_Mysz

przez Stokrotk@ 27 lis 2014, 11:54
Ja napisalam juz maila, zeby umowic sie do psychologa, bo jest gorzej. Wczoraj w nocy mialam schizy - zauwazylam pare brązowych kropeczek na ciele, cos jakby włoski wzrastały - ale troche rozsiane na brzuchu. J oczywiscie panika... Potem zauwazylam, ze w jesnym miejscu albo mam Ranke, ale albo malutki,czerwony pieprzyk, ktorego mie bylo/zmienil kolor. A teraz panikuje, se mam guza w płucach, moze chloniakowego, bo jak pod lewa piersią naciskam na środkowe żebro <prawie z boku>, to boli mnie kosc, a po prawej tak nie jest, wiec na pewno jest zle... No ake kto normalny dotyka sobie zebra? Mialyscie kiedys taki objaw? :((((

przez angie1989 27 lis 2014, 12:16
Krwiozercza_Mysz, boli mnie tez w pchwinie boje się co to.
Moj mąż tez ma mnie dość. Mówi ze mi to wiecznie cos jest on jak mu cos jest to olewa to...

przez martini123 27 lis 2014, 12:29
nefretis, ja ćwiczę od 20 do 40 minut, zależy co akurat robię. jeden dzień robię jakieś cwiczenia na nogi, brzuch taka troche chodakowska, kolejnego sie rozciągam, a w między czasie proponuje trening relaksacyjny (są na yt, wydawac sie moze ze strasznie nudne, ale naprawde uspokaja).

poza tym wiecie ile kosztuje prywatnie gastroskopia? bo wlasnie sie okazalo, ze moje skierowanie moge wykorzystac tylk w danej placowce, a to jest daleko od mojego domuu. ile sie czeka jak prywatnie sie zapisuje?

przez sinister 27 lis 2014, 12:32
Dopóki nie przestaniecie czytać w internecie na temat chorób, to będziecie wracać do punktu wyjścia. Ja już jestem na tym etapie, że czytam bardzo sporadycznie, jasne lęk jest, czasem choroba jakaś wpadnie do głowy, ale nie czytam na ten temat, naczytałem się już wystarczająco. Jedyne co mnie martwi, to ta zla tolerancja cieplych temperatur, wybroczyny czerwone jak pieprzyki, no i zla tolerancja wysilku , ale takie objawy to moze miec multum chorob, tak naprawde, kazda choroba zaczyna sie od objawow takich samych praktycznie, wiec mozna sobie wkrecac i wkrecac, nefretis no chyba sobie żartujesz? Terapia to podstawa. Leki wyciszą cię na chwilę i i tak niecałkowicie. Ja niestety mam czekać na termin terapii do pół roku, więc zobaczymy, narazie leki działają nie mogę powiedzieć, że nie, całości objawów mi to nie usunęło, ale bardzo pomaga, bo nie śledzę w internecie for z chorobami, oprócz tego. Na tarczyce sie zbadam 5 grudnia i na nic wiecej, jedynie jesli kasa wpadnie to usg zrobie tarczycy i nic wiecej.

przez angie1989 27 lis 2014, 12:39
sinister, masz racje a najgorzej juz fora onkologiczne czytać bo czasu ktoś ma takie objawy jak my i ma raka ale to nie znaczy ze my go mamy. Objawy moga byc takie same a choroby różne a my sie tylko potem nakręcamy.
Ja sobie ciągle powtarzam nie wszystko jest rakiem i ze rak nie boli.

przez nefretis 27 lis 2014, 13:17
ja dzis okropnie spałam, lęki, bole brzucha wzdęcia, kolka pod prawym żebrem, strach, ze to rak.
Dzis doszłam do wniosku ze wolałabym ze sobą skonczyć niż zyć z rakiem niz zyc ze świadomością bycia chorym na nowotwów, powolnego umierania, szpitali i badań.
Dostane od mamy kilka tabletek Sedam, jakis lek przeciwlękowy (zna ktoś?), musze cos wziąc bo zwariuję

przez angie1989 27 lis 2014, 13:34
nefretis, wiesz ile osób wyleczylo się z raka?

przez malenstwo31 27 lis 2014, 13:47
nefretis, ten lek podobny do xanax. musisz uważać z nim weź na poczatku pól tabletki. te leki jako dorażne są super. tylko uzależniają.
Ja ,że boje się latać samolotem to weziłam lek o nazwie Frontin, to ta sama grupa. w sumie ponad 10 godzin lotu a ja miałam na to wyjeb..ne:)
weź sobie pól tablety a do godziny poczujesz się lepiej.

-- 27 lis 2014, 13:51 --

angie1989, o jakim raku Ty mówisz? Kochana nam hipciom nic nigu poważnego nie ma. ja dziś czuje spietę mięsnie a to temu ,że wczoraj poczytałam o SM i uczucie lekich zawrotów głowy....
ale olewam to! od stycznia mam awans w pracy :) to znak ,że mam tu jeszcze trochę do zrobienia na ziemi:)

przez nefretis 27 lis 2014, 13:53
nie mogę się doczekać wzięcia, bede miała popołudniu. jestem ciekawa czy zadziała.
jak za działa i bedzie ze mną OK to ide do psychiatry bo sprawa bedzie jasna
łażę dzis po domu i ryczę, tak bardzo boje sie tego zasranego raka ze to juz jakis obłęd, tak bardzo pilnuje swoich dolegliwosci, nic nie ma prawa mnie zaboleć, dodatkowo zrobił mi sie krótszy, płytki oddech.
Nie jestem w stanie nabrac powietrza w pełni, mam ścisnięte płuca i brzuch

przez malenstwo31 27 lis 2014, 14:03
[quote="sinister"]Dopóki nie przestaniecie czytać w internecie na temat chorób, to będziecie wracać do punktu wyjścia. Ja już jestem na tym etapie, że czytam bardzo sporadycznie, jasne lęk jest, czasem choroba jakaś wpadnie do głowy, ale nie czytam na ten temat, naczytałem się już wystarczająco. Jedyne co mnie martwi, to ta zla tolerancja cieplych temperatur, wybroczyny czerwone jak pieprzyki, no i zla tolerancja wysilku , ale takie objawy to moze miec multum chorob, tak naprawde, kazda choroba zaczyna sie od objawow takich samych praktycznie, wiec mozna sobie wkrecac i wkrecac,
dobrze napisane :) :brawo:

-- 27 lis 2014, 14:04 --

nefretis, ja tak mam zawsze jak mam atak. muszę ziewać,żeby dobrze złapać powietrze.... Kochana to nerwica:)

Sortuj wg