Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez malenstwo31 17 lis 2014, 20:09
marta80, uwielbiam Cię. :D wiesz jak to jest mała miejscowość jeden szpital w powiecie to czeka się tyle.w pracy mam prywatna opiekę medyczną ale ze miejsce gdzie pracuje to małe miasteczko to specjalistów mało. Najlepsze jest to ze oczywiście wykupiłam sobie w pracy wariant gdzie mam wszystkich specjalistów za darmo. No to trochę oszczędze. Ale jak mam czekać 3 dni do specjalisty to tak idę prywatne byle nie czekać.
Ja sobie obiecałam ze jak wyniki będą ok to już kończę przygodę z lekarzami

przez angie1989 17 lis 2014, 21:24
malenstwo31, A sama sobie guzka wyczuła czy przy jakimś badaniu wyszło? Ja jeszcze nigdy usg nie robiłam piersi może powinnam...?

Jak dzień wam kochane minął?

przez malenstwo31 17 lis 2014, 21:40
angie1989, tak wyczula guza w sierpniu. W listopadzie zrobiła mammografie. A teraz najlepsze. Wyniki leżały do kwietnia koperta z napisem Pilne i nikt z przychodni nie zadzwonił. Przypadkiem ciocia odebrała jej wyniki dopiero wtedy zaczęło się. Mama na onkologii tata na kardiologii. I ja pomiędzy jednym szpitalem a drugim.3 biopsje nic nie wykazały dopiero jak wycieki guza. Potem wycieli węzły ale były czyste i żadnych przerzutów to tylko radioterapia i leki przez 5 lat. Okazało się ze to był najlepszy z możliwych.
Ja robiłam usg raz 1.5 roku temu. Mamie zrobili badania genetyczne ale nie jest obciążona ani rakiem piersi ani jajnika.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez hipochondryczka777 17 lis 2014, 23:21
a u mnie po raz kolejny wygrała choroba... mianowicie...w zeszłą środę uderzyłam się w głowę/chwilowa utrata przytomności plus guz...w czwartek znalazłam się u lekarza-wstrząsu mózgu brak...ale i to nie dawało mi spokoju głowa wciąż bolała/pulsowała/rozpierała no i dziś nie wytrzymałam i udałam się na izbę przyjęć-lekarz-badanie-zlecenie zrobienia zdjęcia rentgenowskiego-no i niby wszystko ok za 5 dni do kontroli...
no i cóż...zdjęcie wykonane i następny wkręt:) chodzi o to czy zdjęcie rentgenowskie może zaszkodzić??????????
w ostatnim czasie miałam robione ich kilkaa9kręgosłup,klatka piersiowa/bark/tomograf głowy)
Co sądzicie?czy jest się czym martwić?

przez malenstwo31 17 lis 2014, 23:28
hipochondryczka777, myślę że nie masz się czym martwić. Ale już lepiej nie rób więcej. Daj odpocząć organizmowi

przez hipochondryczka777 17 lis 2014, 23:33
też tak myślę...
zastanawiałam się nad wykonaniem dzisiejszego zdjęci ale jeżeli bym tego nie zrobiła...to kolejna noc zawalona myslą,że mam w głowie krwiaka który mi pęknie...
oj tak zle i tak nie dobrze:(
jestem też zła ,że po raz kolejny choroba wygrała...walczyłam aby nie jechać do lekarza ale było to silniejsze...:(((

przez nefretis 17 lis 2014, 23:50
Dziewczyny masakra:(
Byłam na USG brzucha, okazalo sie , ze tępe bóle (myslałam, ze to nerwobóle, nerwica jak zwykle) to nerka - jakas torbiel, poszerzony moczowód i miedniczka. Załamałam się za pare dni urolog. Słyszałyście o czymś takim???

przez Alice in wonderland 18 lis 2014, 00:59
Nefretis, o kurczę....współczuję...ja nie lubie bardzo takich sytuacji, kiedy ból okazuje się spowodowany faktyczną chorobą, stanem :roll: To tak jak mnie boli w szyi i na usg wyszła torbiel w śliniance. Tyle, że u mnie mimo to nic mi nie dali i tak chodzę z tym...Napewno jakoś zajmą się tą torbielą u Ciebie, nie wiem jednak jak to sie leczy...Do dr. google może jednak nie zaglądaj bo jak ja wpisałam torbiel ślinianki to mi gały wyszła z orbit a 2 laryngologów powiedziało, że to pestka u mnie. Dluuugo musiałam dochodzić do siebie po dr. google....Trzymam kciuki za pomyslne pozbycie sie torbieli, kiedy idziesz z wynikiem do lekarza?
Ps pytałas o moja tarczyce...Miałam niedoczynnosc przed ciaza i w trakcie i robili mi usg w lutym i bylo ok choc wyniki skakały. Brałam leki, nie widziałam roznicy ani wplywu jednak na to....Po porodzie wyniki tarczycowe mam w porzadku, nie mam hashimoto, tsh w normie, tarczyce na usg lekko radiolog podglądnał i powiedzial ze jest ok choc bardzo mała (taka miałam zawsze). Mysle jednak zeby zrobic usg tarczycy takie konkretne.

Hipochondryczka, , jejciu...ale się wystraszyłam tym krwiakiem.....moja półroczna córcia spadła ostatnio z przewijaka (wysoko) na panele, chwila nieuwagi....nic jej nie jest, byłam u pediatry ale nie pojechałam na przeswietlenie bo powiedziała ze nie ma wstrzasnienia...ale nic nie pytałam o krwiaka wewnatrz głowy którego nie widac :( :( :( O matko .....teraz całe zycie bede sie bała ze ma krwiaka i w kazdej chwili moze peknac.... :why: A dzidzius nie powie że ją boli czy coś....martwie sie.....
Co do przeswietlen: mam ten sam dylemat a opinie lekarzy były sprzeczne. Miałam RTG klatki (kilka zdjęć), RTG odcinka szyjnego , RTg odc. ledzwiowego i RTG odc piersiowego. Miałam tez robić TK zatok i szyi i jeden lekarz zapewniał ze moge a technik od TK ze musze odczekac 6mies, to samo powiedziala neurolog i laryngolog. Co smieszne, ta sama laryngolog na nastepnej wizycie zapomniała co mi powiedziala i dała mi skierowanie na TK wiec juz nic nie rozumiem. W koncu itak tyle czasu to trwalo ze minie 6 mies od RTgenów ale tyle ich zrobiłam ze tez sie martwie ze za duzo. Oczywiscie niektorzy lekarze twierdza ze tak...inni ze nie...a moja kolezanka ktora jest radiologiem powiedziała, że: NIE WIE :P
Moje objawy: Ucisk w szyji, napięcia mięśni szyi, flegma w gardle

przez angie1989 18 lis 2014, 08:33
malenstwo31, a duży byl ten guz?

-- 18 lis 2014, 07:34 --

hipochondryczka777, Myślę ze nie masz sie czym martwic, ale faktycznie więcej juz nie rob rentgena bo w jakimś stopniu nadmiar na pewno szkodzi.

-- 18 lis 2014, 07:38 --

nefretis, nie martw sie torbiel nie jest groźna i nie jest powiedziane ze to z niej masz te bole. Moze być faktycznie tak ze bole na tle nerwicowym a torbielka jest przy okazji. Kochana pójdziesz do urologa i zobaczysz da Ci jakies tabletki albo i nie i będzie dobrze.

-- 18 lis 2014, 07:39 --

Alice in wonderland, a jak u Ciebie?
U mnie srednio bywalo lepiej, ale gorzej tez bywalo.

przez malenstwo31 18 lis 2014, 09:37
angie1989, mama miała guz 1,4x1,7 cm okresliji jej fachowo okrslili to jako pT1c o złośliwości G2, hormonozależny w 100 %. uwierz mi wyniki z biopsji potrafię rozszyfrować idealnie w przypadku raka piersi:)
nefretis, angie ma racje co do torbielka, może być tam dziś a za 2 tygodnie go nie być.

przez angie1989 18 lis 2014, 10:23
malenstwo31, o matko teraz się boje...kurcze nie wiem kiedys może sie wybiorę na to usg...ale juz nie w tym roku.
W ogóle mam dylemat czy zacząć brać tabletki antykoncepcyjne podobno chronią przed rakiem jajnika ale znów mogą powodowac szyjki macicy....
I jak tu nie myśleć na takie tematy włączam sobie dd tvn a tu znów badaj sie ...

przez malenstwo31 18 lis 2014, 10:44
angie1989, przestań:) naprawdę na raka piersi choruja tylko 20% kobiet a 80% to zmiany łogadne

przez angie1989 18 lis 2014, 11:23
Dziękuję;*;*;*

przez nefretis 18 lis 2014, 11:24
dziś mam urologa, nie spałam całą noc, miałam wizję operacji i szpitala, jestem przerażona, straciłam całkowice apetyt, do tego biegunka:(
Wszędzie straszą rakiem nerki, moczowodu itp, lepiej nie czytać ale sie nie da, dziewczyny, jestem kłebkiem nerwów, pewnie pojde do szpitala, badania, czekanie na wyniki, mam chęc wyć jak dziecko

Sortuj wg