Chcesz się pozbyć nerwicy lękowej w parę tygodni?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez zmienny 14 lip 2013, 16:53
Majkel86, thx,
Tomakin a mógłbyś tak w skrócie tutaj wypisać po kolei co w jakich ilościach brać żeby było dobrze?

no właśnie tomakin, już pisaleś, że to sprawa indywidualna, ale gdybyś musiał w ciemno brać bez żadnych badań to co byś brał i jakie dawki, a to już każdy sobie na własną odpowiedzialność zdecyduje co zrobi z tym info.
zmienny

przez *Wiola* 14 lip 2013, 17:36
tomakin, Niektóre Twoje wnioski są sprzeczne z logiką, czekam na obalenie ;)
Napisałeś , że producenci na zamieszczają bzdurne informacje dotyczące zawartości witamin czy minerałów., Wniosek jest taki , że nikt tego nie kontroluje i piszą sobie co im się podoba, prawda?
Dlaczego więc zamieszczają informacje o dawkowaniu i zaznaczają , żeby nie przekraczać zalecanych dawek, To się wyraźnie mija z ich interesem, Skoro i tak nikt nie ma nad tym nadzoru to zamiast 3 kapsułek mogliby zalecać 6 - większa sprzedaż. Nie mam racji? ;)
Moderator

przez tomakin 14 lip 2013, 19:20
@ala - wybacz, nie będę sobie robił terapii, która kosztuje tyle, że mógłbym za to kupić sobie pół mieszkania, akurat żeby sobie życie urządzić. Obawiam się, że gdybym to zrobił, stałbym się ofiarą syndromu Sztokholmskiego - bym powtarzał każdemu, że taka terapia jest dobra i warto. Od razu przypominają mi się ludzie, którzy za moich czasów odbywali przymusową służbę wojskową. Dwa lata wykreślone z życiorysu, akurat wtedy gdy można rozwinąć własny interes, gdy można się zacząć w życiu ustawiać. Ale oczywiście każdy powtarzał, że warto. Kurde, skoro tak warto, czemu potem a ni jeden nie dodał sobie jeszcze dwóch lat na jakimś zgrupowaniu skautów?!

Nie będę robił terapii także z tego względu, że jest kompletnie niepotrzebna. Nie spotkałem jeszcze ani jednego przypadku nerwicy lękowej czy depresji, który nie znikłby albo bardzo mocno nie zmniejszył po rozwiązaniu problemów ze zdrowiem ogólnym - czy to zatrucia, czy niedobory, czy jakieś schorzenia typu zaburzenia pracy tarczycy albo przewlekłe choroby zakaźne.

@Majkel (i zmienny) - omega3 dowolny preparat, tylko trzeba popatrzeć ile zawiera kwasu EPA. On jest tym składnikiem, który jest istotny. Trzeba celować w około 2000 mg tego kwasu dziennie, jak będzie 1500 albo 3000 to też nie zaszkodzi. Lepiej to rozbić na dwie porcje w ciągu dnia. I w przypadku omega 3 nie ma co liczyć na jakieś bardzo szybkie efekty - on będzie stopniowo wbudowywany w ściany komórkowe, to trwa niekiedy miesiącami. Ale za to pozytywny efekt utrzymuje się całymi latami po zaprzestaniu suplementacji.

Witamina D3 - najlepiej się opalać, jeśli się nie da - 5000 IU dziennie powinno wystarczyć.

Chrom - ważne, żeby to był chlorek chromu bądź jakiś inny "zwykły" związek, nie pikolinian - miał on niekiedy dość poważne skutki uboczne (których nie miały inne związki). Ile? Spokojnie można 500 mcg.

Cynk - zależy od stopnia niedoboru, ale jeśli jest on dość poważny, trzeba niestety ładować bardzo duże dawki, rzędu nawet 100 mg dziennie, koniecznie pod osłoną jakiegoś preparatu miedzi. Tylko takie ilości pozwolą faktycznie uzupełnić niedobory.

(zaraz odpiszę na posty z następnej strony)

-- N lip 14, 2013 7:29 pm --

zmienny napisał(a): no właśnie tomakin, już pisaleś, że to sprawa indywidualna, ale gdybyś musiał w ciemno brać bez żadnych badań to co byś brał i jakie dawki, a to już każdy sobie na własną odpowiedzialność zdecyduje co zrobi z tym info.

Jak nie raz pisałem, powinno się zacząć od podstawowych badań - żadna ilość D3 czy omega 3 nie pomoże, jeśli masz organizm wysycony ołowiem. Za to ołowiu można się pozbyć za dosłownie 10 zł, bo tyle kosztuje najskuteczniejszy środek wiążący ten pierwiastek i pozwalający go po prostu wysikać. Podobnie w przypadku powiedzmy hemochromatozy - trzeba zrobić konkretną, wycelowaną w to właśnie schorzenie terapię, bez tego ani rusz. W Polsce praktycznie nie diagnozuje się tej przypadłości, mnóstwo osób jest chorych i nic o tym nie wie - około 1 osoba na 200 powinna poddać się banalnie prostej terapii, ile się poddaje - ciężko wyczuć, pewnie mniej niż jedna na parę tysięcy.

Ale z rzeczy, które można brać w ciemno bez praktycznie żadnego ryzyka - byłby to chrom, omega 3 wraz z urydyną i choliną, mocna B complex z podstawowymi innymi witaminami (chociażby wspomniany w tym wątku olimp sport), do tego duże dawki cynku pod osłoną miedzi. Zresztą większość z tych rzeczy biorę na co dzień albo co jakiś czas, jako że niemal niemożliwe jest dostarczenie tego w zwykłej diecie.

@Wiola - to już musisz producenta zapytać, zacznij od pytania czemu kłamią o B12 w spirulinie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez *Wiola* 14 lip 2013, 19:48
tomakin, To chyba jakaś zmowa, bo mój guru twierdzi , że jest ;)

Składnikami aktywnymi Spirulina są: fikocyjanina, polipeptydy, chlorofil, aminokwasy (np. leucyna, izoleucyna, lizyna, fenyloalanina, treonina, walina), kwasy nukleinowe, kwas linolenowy (gamma linolenowy kwas, w tym także kwasy tłuszczowe omega-6), sulfolipidy, polisacharydy, karotenoidy (beta-karoten – 14 mg/10 g ekstraktu spiruliny), ksantofile (miksoksantofil, zeaksantyna, kryptoksantyna, echinenon) witamina B12 (20 ug/10 g ekstraktu spiruliny), sporo związków żelaza, magnezu, wapnia, miedzi, fosforu, selenu.

http://rozanski.li/?p=192
Moderator

przez tomakin 14 lip 2013, 19:56
Różański nie pierwszy i nie ostatni raz plecie trzy po trzy. Tak, kilkadziesiąt lat temu uważano, że w spirulinie znajduje się witamina B12. Od kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat wiadomo jednak, że są tam jedynie nieaktywne analogi, które fałszowały te pierwsze, niedokładne testy. Różański jak zwykle nie doczytał.

przez Majkel86 15 lip 2013, 18:27
Gdzie kupić choline? Byłem w 2 aptekach, w jednej pani nie wiedziała nawet co to jest, wpisywała w komputer na początku przez samo "h", potem już prawidłowo przez "ch" to jej cholinexy wyskakiwały ;/

Spiruline na zamówienie tylko ale na jutro mam do odbioru, 100caps za 30zł niecałe.

przez ala1983 15 lip 2013, 21:18
Obawiam się, że gdybym to zrobił, stałbym się ofiarą syndromu Sztokholmskiego - bym powtarzał każdemu, że taka terapia jest dobra i warto.

No tak samo jak Ty powtarzasz ludziom swoje przekonania.
"Objawy mają swoje znaczenie"
Zygmunt Freud (1856-1939)

przez JużTuByłem 15 lip 2013, 21:27
tomakin ile tego omega 3 dziennie jeśli ważę 97 kg? Kupuje ziarna siemienia lnianego i ile gram mam dziennie miksować do zjedzenia ? Z czym to najlepiej jeść ? Może być wrzucone do jogurtu naturalnego ?
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

przez tomakin 18 lip 2013, 17:44
Sorki, dopiero dziś mogę podejść do kompa :D

@Majkel - allegro albo ebay / iherb, są choliny do kupienia. Tylko nie kupuj od takiego dziwnego gościa co wszystko sprzedaje w jednakowych woreczkach, niby 2-3 razy taniej, ale to mocno podejrzane. Można też po prostu jeść lecytynę sojową w dużych dawkach (około 20-30 gramów dziennie), albo spożywać duże ilości jajek - 5-6 dziennie.

Spirulinę z apteki.. no można, ale to majątek wydasz. Nie wiem, ile tam kosztuje, ja na allegro kupiłem cały kilogram za 130 zł z wysyłką. Te apteczne wystarczą z reguły na jeden - dwa dni solidnej suplementacji i jeśli przeliczysz ile byś zapłacił za kilogram, to by pewnie wyszło z 1000 zł.

@ala - jasne, że powtarzam. Bo po pierwsze na prawie każdy z tych suplementów są badania potwierdzające skuteczność, po drugie - doświadczenie mówi mi, że to działa. Jedna, druga, dwudziesta osoba stosuje terapię i zdrowieje - wiem, że terapia działa. Z psychoterapią mam odwrotne doświadczenia - znajomym nie pomaga, w badaniach różnie to wychodzi, a koszty są takie, że lepiej sobie za taką kasę kupić porządny samochód i jeszcze na dwa rowery zostanie.

@JużTuByłem - radziłbym raczej kupić jakieś kapsułki z omega 3 i celować w - na Twoją wagę - gdzieś między 2500 a 3000 mg kwasu EPA. Zobacz ile jest w kapsułce (każda firma daje inaczej) i bierz tyle, żeby wyszło. Jeśli ta masa to nie mięśnie tylko tłuszcz, jeśli też jesteś bardzo mało ruchliwy - celuj w 2000. Ilość supli ustala się pod kątem metabolizmu, a nie masy ciała. Biegacz długodystansowy ważący 50 kg ale spalający dziennie 4000 kcal potrzebuje dwa razy więcej, niż ważący 140 kg grubas siedzący cały dzień przed telewizorem i spalający w sumie 2000 kcal.

-- Cz lip 18, 2013 6:07 pm --

(edit)

Ja choliny kiedyś kupiłem cały kilogram i to wyszło najekonomiczniej. Dałem co prawda ponad 100 zł, ale gdybym brał z allegro to wyszłoby z 800 zeta albo i lepiej. No i jak pisałem, można po prostu jeść jajka.

przez Majkel86 18 lip 2013, 19:32
To tej spiruliny ile trzeba brać? Producent podaje, że max 6 tabl dziennie.
Co do omega3 to biorąc te 2000EPA to też cholernie kosztowne, nie nadąże chodzić do apteki i kupować ;)
chyba, że omega z olimpu http://www.ceneo.pl/340039#tab=spec cena ok tylko ile tych caps trzeba by brać, cztery?

-- 18 lip 2013, 18:59 --

a spirulina ta będzie dobra http://allegro.pl/1x-spirulina-1500-mg- ... 99628.html ? jeśli chodzi o stosunek ilość/cena

przez tomakin 18 lip 2013, 20:02
O spirulinie była cała wielka dyskusja. Ja bym tak w co najmniej 15 gramów celował, jeśli miałbym nerwicę i bałbym się wszystkiego czego tylko można się bać :D Teraz biorę 30 gramów, a w lekach z urydyną jest odpowiednik 80 gramów. Sprawdzano spirulinę w badaniach klinicznych i nawet 100 gramów dziennie nie miało żadnych skutków ubocznych. Jak pisałem, dość kosztowana zabawa...

omegi nie są takie tragiczne, jeśli weźmiesz olimp sport czy tam gold, to wyjdzie hmm policzmy...

http://allegro.pl/olimp-gold-omega-3-10 ... 13611.html

17,50 zł za 60 kapsli, dziennie 6 kapsułek... ponad 50 zł miesięcznie. Ale nie warto oszczędzać i brać tylko spirulinę albo tylko omega 3 - one jak pisałem działają synergicznie, czyli jeśli omega 3 poprawią nastrój o te powiedzmy 10 punktów, spirulina też o 10, to jeśli weźmiesz jedno i drugie - poprawią o 30 punktów. No i nie zapomnij o trzecim elemencie, cholinie. Jasne, koszty, ale omega 3 to nie tylko nerwica, to też znacznie mniejsze ryzyko raka, cukrzycy, zawału - i co najważniejsze, efekt takiej kilkumiesięcznej terapii utrzymuje się długie, długie lata po zaprzestaniu suplementacji.

przez *Wiola* 18 lip 2013, 20:32
tomakin, Czy Ty pochłaniając takie ilości tego wszystkiego mieścisz jakieś "normalne " jedzenie ? :P
Moderator

przez tomakin 18 lip 2013, 21:19
Ja w sumie tylko kilka supli biorę, zapewne mniej niż przeciętny koleś z siłowni. A że sam na siłowni niedawno zacząłem ćwiczyć, to tak w sumie mieszczę się w normie populacji...

Z ciekawostek, zrobiliśmy sobie z dziewczyną testy na niedobory cynku. Ja - dość "śmieciowa" dieta, sporo rzeczy typu cocacola czy pizza, ona - żywność organiczna, warzywa, owoce, zdrowe wszystko że aż się błyszczy. U mnie - bardzo mocne wysycenie organizmu, najlepszy możliwy wynik testu. U niej - skrajny niedobór :D

przez zmienny 18 lip 2013, 21:43
tomakin, przedstaw ten sposób na pozbycie się ołowiu z organizmu jak możesz.
zmienny

Sortuj wg