Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez cheiloskopia 24 sie 2015, 17:57
Najbardziej nie lubię tego uczucia, kiedy np. pocieram dłonią policzek i czuję, jakbym dotykała cudzej twarzy, jednocześnie czując na skórze dotyk cudzej dłoni. Macie też tak czasem?

przez ktochcesz 27 sie 2015, 21:46
Motyl mozesz cos wiecej powiedziec o benzo bo nigdy nie brałem powiedz mi jak sie czujesz po nim? Tak jak po alko ? Ale euforia blogostanu po benzo nie ma?

przez ktochcesz 29 sie 2015, 21:11
A moze by zrobic jakis mały temat wskazówki jak wyjsc z tego gówna? Juz duzo osobom udało sie wyjsc z tego.I nawet tym ci nie leczyli sie nigdzie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 3echo 31 sie 2015, 20:59
nie wiem czy to już było,ale polecam:
https://www.youtube.com/watch?t=492&v=ZDP3kldzhz8

przez Angua 31 sie 2015, 21:09
Derealizacja to dla mnie największy koszmar. Towarzyszy mi praktycznie cały czas z małymi wyjątkami. Jak z tego wyjść?
Angua

przez platek rozy 31 sie 2015, 21:19
Angua, ustepuje jesli ustapi nerwica .Inaczej ciezko , sama niestety czesto ja mam i w okresach gdy sie niezle czuje ona znika w gorszych sie pojawia. Czasami nawet lapala mnie depersonalizacja , to dopiero sa jazdy :hide: :hide:
Nigdy nie zaprosiłabyś do swojego domu złodzieja, więc czemu pozwalasz, aby myśli , które kradną Twoje szczęście rozgościły się w Twojej głowie?

Mój mózg jest fabryką strachu. Produkuje bzdury na skalę masową. ;)

http://vimeo.com/48594258

przez Angua 31 sie 2015, 21:35
Mam wrażenie, że moje zaburzenia nigdy nie ustąpią. Depresonalizacji jeszcze nie miałam, ale wyobrażam sobie, że jest to uczucie trudne do opisania.
Angua

przez theniczi 01 wrz 2015, 09:09
Hej, jestem nowa i powiem szczerze ze o DR czytałam kiedyś ale nigdy tego nie pprzeżyłam.Od ostatnich 3 dni ciągle sie czuje jakby świat byl jakiś dziwny inny, jakbym ja jedyna wyszła z jakiegoś transu i odbierala inaczej rrzeczywistośc. To dla mnie bardzo dziwne uczucie ale nie wiem czy to już DR czy moj mózg jakoś dziwne działa po nawrocie nerwicy.
"Tylko ogarnięci obsesją przejmują się obsesjami."

przez olka12345 01 wrz 2015, 13:02
Kiedyś kilka krotnie miałam ten stan. Świat wydawał mi się dziwnie nierealny,ja wydawalam się sobie nierealna,wszystko co mnie otaczalo było nierealne,nieprawdziwe,hmmm ciężko mi nawet opisać to co wtedy czułam Ale chyba najgorsze było uczucie za za chwilę oszaleje.

przez theniczi 01 wrz 2015, 18:02
No wlasnie o to mniej więcej mi chodzi. Bardzo dziwne i nieprzyjemne uczucie... Trwa to u mnie jakaś część dnia a pozniej przechodzi
"Tylko ogarnięci obsesją przejmują się obsesjami."

przez mateusz2100 15 wrz 2015, 10:15
Ostatnio czytałem, że 78 % ludzi na świecie doświadcza stanu derealizacji przynajmniej raz w życiu. Nie , którzy częściej. Nie zwracają na to uwagi. Pewnie nie mają lęków itd. My jesteśmy skupieni na sobie i swoich przeżyciach. Ja wiem, że jest dokładnie tak jak koleżanka wyżej napisała,że z tego się wychodzi jak nerwice się pokona bo jak wiadomo nerwica to głównie lęk możesz nawet go nie czuć w danej chwili ,a dd jest to taki mechanizm. Ja przez 14 lat czyli od 19 roku życia mialem 4 epizody ,z których wyszedłem. Teraz jest 5ty. I w końcu idę do szpitala. Bo kiepsko jest. Wiem ,że gdybym wrócił do tego za pomocą tabletek choćby ssri byłoby dużo lepiej a może tak sobie wmówiłem i uwierzyłem w lek jako zloty środek ( w sumie tak bylo) ,ale nie chce brać tego cale życie. Bralem. 5 lat więc ogólnie wydaję mi się tzn wiem , że po odstawieniu antydepresantów mózg oduczą się sam produkować serotoninę. Te leki sa tak naprawdę nie sprawdzone do końca. Może biorąc je mamy efekt placebo. Może coś dają. Lekarze chętnie zapisują bo biznes się kręci podejrzewam, że mają z tego prowizje. A to dd to jest koszmar wychodzę na dwór i wszystko jest jak z innej planety jak bym był w pudelku jakimś za mgła w śnie ,za szyba. Te dziwne drzewa i niebo takie nie stąd. Krzyczę w sobie wynos sie odejdź ode mnie. Gorzej już chyba być nie może. Pozdrawiam

przez mateusz2100 15 wrz 2015, 14:14
Empty
Ostatnio edytowano 15 wrz 2015, 14:20 przez mateusz2100, łącznie edytowano 1 raz

przez mateusz2100 15 wrz 2015, 14:17
2x się dodalo bo zle napisałem odnośnie wieku ze od 18 roku zycia przez 13 lat. To maly szczegół, ale mam kompulsje i musiałem to poprawić. Mam ochotę na fasolkę po bretońsku z Międzychodu w :D
"tez z tym walczyłem" ..... da sie z tym wygrac

Wiem, że czasami bywa źle, ale zapamiętaj jedno – po każdej ciemnej nocy przychodzi jasny dzień. Więc nieważne, jak jest, wypnij klatę, trzymaj głowę w górze i poradź sobie z tym.

przez mateusz2100 15 wrz 2015, 14:19
Proszę to usunąć bo zdublowałem post.

Sortuj wg