Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez milka89 02 kwi 2012, 13:17
odrazu po tym incydencie udałam się w środę do psychiatry. Dostałam Velaxin ER 75 mg i Clonazepamum 0,5mg jak mnie bierze lęk. Ale lęk mam cały czas. Dopiero wczoraj, późnym wieczorem, jak ulice były puste odważyłam sie wyjść...i było mi strasznie niedobrze, kilka razy wydawało mi się, że teraz już na pewno zwymiotuje...oczywiście nie zwymiotowałam, ale to co przeszłam przez tą godzinę spaceru, to była masakra. A co przeżyłam przed wyjściem z domu. Umówiłam się, że spotkam się z chłopakiem kawałek od domu, poszłam najmniej zatłoczoną ulicą...jak nie było ludzi, to nawet ok, ale jak ludzie się pojawiali to masakra, panika.....ale dałam rade. Myślałam, że to coś zmieni, ale nic nie zmieniło...dziś nadal sie boję wyjść, w ciągu dnia, to nawet szans na to nie ma....nie mówiąc o wyjściu na uczelnie....nadal nie mogę jeść, mam zaciśnięty żołądek....po świętach muszę wrócić na uczelnie, bo inaczej będę mieć problemy....a ja nadal boje się wyjść :( co mam robić:(

nie pomaga mi muzyka, guma do żucia, telefony do znajomych, itd. To robiłam dawniej, w fazie początkowej lęku, to pomagało, ale teraz nic już nie pomaga :( nie wierzę w to, że po świętach wrócę na uczelnie...:( stracę studia i wszystko :(
Velaxin ER 150mg + Sedam 3mg doraźnie

przez stokri 02 kwi 2012, 14:53
Witaj:)
Ja dzisiaj też byłam u psychiatry przepisał mi oxazepam i bioxetin, mam wielką nadzieję, że pomogą:)
Ja na szczęście jeszcze nie zwymiotowałam;/ Dzisiaj przed wizytą u psychiatry było blisko. Trafiłam na przemiłą kobietę, która oprócz leków zaproponowała psychoterapię. Myślę, że uda mi się z tego wyjść, nie chce zawalić studiów, podobnie jak ty muszę po świętach wrócić na uczelnie, bo mnie wyrzucą;/

Ja zaczęłam też czytać książkę: "Strach i paniczny lęk" Rogera'a Bakera'a daje dużo do myślenia.

przez janet 02 kwi 2012, 22:10
We mnie gorszy lęk od zwymiotowania budzi fakt, że mogę zawalić studia, rozczarować siebie, Mamę i wszystkich dookoła. Poza tym męczy mnie myśl, że ludzie sądzą, że jestem leniwa i dlatego opuszczam zajęcia i nigdzie nie wychodzę.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez milka89 02 kwi 2012, 23:18
janet ja powiedziałam wykładowcą przez meile co się dzieje. Dałam koleżankom zwolnienie, żeby przekazały na uczelni i na prawdę reakcja wykładowców mnie zaskoczyła. Bardzo pozytywnie, powiedzieli, że odrobie nieobecności na dyżurach i tyle, żebym wracała do zdrowia i nic się nie przejmowała.

Wczoraj i dziś odważyłam się wyjść na ulicę z chłopakiem, wprawdzie wieczorem, jak ulice były prawie puste, ale jeszcze kilka dni temu nie wyszłabym. Wczoraj było strasznie, łapały mnie ataki i co chwilę mi się wydawało, że zaraz zwymiotuję, ale powiedziałam sobie, no to już trudno....i nie zwymiotowałam. Dziś już nie miałam mdłości jak szłam ulicą (oczywiście wieczorem). Odważyłam się nawet wejść do sklepu ( tu mi było niedobrze i mnie łapało,ale wytrzymałam.) Jutro mam zamiar wyjść w ciągu dnia, jak będzie dużo ludzi...wiem, że będzie ciężko, ale muszę się przełamywać i nie dać się. Czeka mnie też oswojenie lęku przed supermarketami i dużymi galeriami handlowymi. No i muszę zacząć wychodzić sama, bez chłopaka...powoli...małymi kroczkami muszę to pokonać. Tylko boje się tego, że lęki znów wrócą i ukarzą mnie za to, że wygrałam z nimi kilka razy....bardzo się tego boję...

przez janet 02 kwi 2012, 23:53
Ja poprzedni semestr też tak zaliczyłam, że mówiłam prowadzącym. Ale po pierwsze, każdy ma swoje granice cierpliwości i pobłażliwości, a po drugie nie lubię czuć, że ktoś mi daje taryfę ulgową. Mam też poczucie zupełnej bezużyteczności nie chodząc na zajęcia.

przez ann_bijoch 03 kwi 2012, 00:58
U mnie też w sporym stopniu przenosi się to na studia, ostatnio nawet w kółko myślę o dziekance. Dobrze, że mój chłopak mnie motywuje i zabrania myśleć o jakiejkolwiek taryfie ulgowej.
Milka a Ty studiujesz u siebie w mieście czy mieszkasz na stancji/akademiku etc?

przez milka89 03 kwi 2012, 12:09
Wynajmuję mieszkanie z chłopakiem, nie w swoim mieście. Do rodziców mam około 100km.

Ja też myślałam już kilka razy o dziekance, ale wiem, że to nie jest wyjście. Narazie mam zamiar wrócić po świętach, a co z tego wyjdzie, to się okaże. Wieczorem już jestem w stanie wyjść z domu....wiem, że to niewiele, ale zawsze coś do przodu...no i nieustające mdłości i ból żołądka z nerwów...mam nadzieję, że to nie jest chwilowe...tylko tak już zostanie...

przez ann_bijoch 03 kwi 2012, 18:16
Szkoda, już myślałam, że można by do pracy nad wychodzeniem z domu zaangażować jakieś przygarnięte zwierzątko. Jak się bierze za kogoś odpowiedzialność to czasem motywuje.
W takim razie próbuj wychodzić jak najczęściej, choćby i na 3 minuty, zawsze to coś :-) Z czasem się oswoisz, poradzisz sobie, zobaczysz!

przez janet 03 kwi 2012, 19:10
Ja dzisiaj odważyłam się pojechać taksówką na zajęcia. Byłam z siebie dumna jak nigdy.

przez milka89 03 kwi 2012, 21:14
a ja dziś odważyłam się wyjść na ulicę w ciągu dnia, jak było dużo ludzi i pojechać do centrum handlowego z chłopakiem oczywiście, ale zawsze coś. I jestem z siebie bardzo dumna! Jednakże uczelnia nadal mnie przeraża i przeraża mnie samotne chodzenie po ulicy...

Poza tym cały czas się obawiam, że nerwica mnie ukara za to, że tym razem mi się udało, to mi tak dowali następnym razem, że znów nie dam rady...

przez ann_bijoch 03 kwi 2012, 21:52
Dziewczyny nie poddawajcie się :)

przez stokri 03 kwi 2012, 22:08
Po zażyciu dzisiaj bioxetinu leku przepisanego przez psychiatrę poczułam, że żyje:) Nie wiem czy to możliwe po 1 tabletce, ale przestałam mieć lęk i wyszłam z domu, poszłam na terapię i odwiedziłam swoją mamę:) Dzisiaj miałam wolne, ale jutro mam zajęcia na uczelni zobaczymy czy się uda:) Poprawił mi się dzisiaj bardzo humor:)

przez ann_bijoch 03 kwi 2012, 22:58
Super :) ja mam wizytę 16tego :)

przez milka89 03 kwi 2012, 23:02
ja 18stego i mam nadzieje, ze do tego czasu wszystko będzie ok...ja mam nadzieje, że po świętach wrócę na uczelnie normalnie...spokojnie...wiem, że pierwszy dzień będzie ciężki, ale później mam nadzieję, że znikną mi lęki i wsiądę do tramwaju i pojadę na uczelnie...

Sortuj wg