Fobia szkolna

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Szkoła. Bardzo proszę o pomoc.

przez depresyjny86 23 lis 2010, 03:33
Też chciałbym znać odpowiedż na wyżej postawione pytania.
Ja osobiście jako fobik społeczny odradzam nauczanie indywidualne,bo i tak to nie rozwiąże problemu fobii.

a Ci powiem próbuj, rób coś nawet jeśli nie zdasz byle nie siedzieć bezczynnie przez te pól roku i się 'odzywczajać' też trochę przechodziłam przez fobię szkolną co strasznie we mnie uderzyło bo jestem przesadnie wręcz chorobliwie ambitna, rano ciężko było mi się zebrać i wiem, że najgorsze co może być to przerwa, więc ucz się, chodz na zajęcia jeśli możesz, a jesli wolisz wybierz nauczanie indywidulane tylko nie rób półrocznej przerwy.

100 procent zgody z tym co napisała buu
:)

przez Angelika 24 lis 2010, 22:59
Nie lecze sie, nie potrafie sie zebrać do psychologa czy psychiatry, chyba wstydzę się przed samą sobą... Jeżeli chodzi o nauczanie indywidualne to wiadomo że nie rozwiąże to problemu ale daje mi szansę na zdanie do następnej klasy.

Czy według was, ze względu na to że mam fobię szkolną, powinnam zrezygnować z życia prywatnego? Dzisiaj zarzucono mi że nie chodzę do szkoły, a na imprezy tak. Mam tą swoją moralność i jak na przykład nie pójdę do szkoły to nie idę na impreze, ale czasem jednak znajomi z klasy widzą mnie na zabawie i ich to "razi".
"Niebo jest na wyciągnięcie ręki
Tylko ciągle nie wiesz jak tam dojść"

przez linka 25 lis 2010, 10:39
Angelika, to na jakiej podstawie Ty chcesz mieć nauczanie indywidualne skoro nie masz stwierdzonej choroby> Historii choroby, nie leczysz się.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Angelika 25 lis 2010, 11:18
Mogę mieć to załatwione pod kątem operacji serca którą mam w marcu.

przez shadow_no 25 lis 2010, 14:10
Angelika, o fobii szkolnej jest temat fobia-szkolna-t10833.html (38 stron) może Ci się przyda. :-)
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

przez buu 25 lis 2010, 16:14
Nie, nie rezygnuj ze spotkań. I co to znaczy 'razi'? Mówią Ci, że Cię tam nie chcą czy co? Fobia szkolna jak sama nazwa wskazuje odnosi się do sytuacji w szkole. Nie wydaję mi się by izolowanie od innych sytuacji społecznych 'bo nie byłam w szkole' było dobre. A jakbyś nie miała operacji to co byś zrobiła? Będziesz miała to nauczanie indywidualne i co dalej? Tak się tego nie pozbędziesz. Stawiasz sobie sama diagnoze, a od tego są lekarze, im szybciej się zbierzesz tym lepiej
La inteligencia sin ambición es como un pájaro sin sus alas.
buu

Re: Fobia szkolna

przez strach14 28 lis 2010, 14:34
Zagląda tu ktoś jeszcze?. Mam problem :/

PS: Wchodze tu codziennie po kilka razy dziennie wiec piszcie

Mam 18 lat od 3 lat mam fobie szkolną i społeczną, tak psychiatra powiedział. Boje sie być w szkole, ale ani rodzina ani szkoła nie rozumieją tego, w szkole od początku roku byłem 3 tyg max. Dla nich to że wracam do domu pierwszym lepszym autobusem to to, ze chce jak najszybciej usiąść do komputera. Jak nigdzie nie wychodze to siedze w domu cały czas. Nie daje sobie już sam ze sobą rady, psychicznie kiedy nadchodzi niedziela zaczynam sie bać i trząść i najchętniej bym nie poszedł do szkoły. Nic mnie w szkole strasznego nie spotyka ale tak sie czuje. Poradzcie mi coś! :(

przez mysliciel123 28 lis 2010, 15:06
strach14, Mam identycznie. niedziela jest najgorsza. Piatek najlepszy, w poniedziałek jesli pojde jest troche lepiej ale po kazdej przerwie od szkoly nie chce do niej wracac.

przez strach14 28 lis 2010, 15:19
Eh dlatego co mam robić, przestałem radzić sobie z emocjami, ciagle sie trzęse i czuje sie słaby...

[Dodane po edycji:]

eh zagladam tu dosłownie co 5 min bo nie radze sobie :(

przez Angelika 28 lis 2010, 19:07
Eh ja mam podobnie, od rana boli mnie głowa przez myślenie że jutro trzeba iść do szkoły. Straciłam już nad tym wszystkim kontrolę, mam wrażenie jakby to wszystko działo się niezależnie ode mnie... Kiedyś byłam przekonania, że żadna impreza nie może mnie ominąć, a teraz odmawiam i tłumaczę się kiepskim stanem zdrowia :|

Może ktoś mnie zmotywuje żebym poszła jutro do szkoły ? Wystawianie ocen semestralnych... chyba sie spale ze wstydu

przez strach14 28 lis 2010, 22:00
eh ja cie niestety nie pociesze bo sam byłem 3 tyg w szkole max i to nie na wszystkich lekcjach. Mam tylko 7 jedynek z angielskiego ( chociaż i tak nie wiem z czego bo byłem na 2 max 3 angielskich. Myśle o wyjechaniu na terapie do zakładu otwartego, moze psychiatra mnie tam skieruje

może ktoś mnie i Angelike pocieszy przed jutrzejszym dniem? :(. Szczerze mówiąc konam już dzisiaj jak myśle o jutrzejszym dniu i całym tygodniu

przez Angelika 28 lis 2010, 23:28
Mi sie chce wymiotować -.-

Ciekawe czy zdołam jutro pójść do szkoły... Będą wystawiać oceny i na każdej lekcji usłysze że jestem nieklasyfikowana. Nie moge sie doczekać :)

Chce na psychoterapie ale po pierwsze boje sie a po drugie prywatnie to troche kosztuje :/

Strach14, przypominasz mi o moim strachu :<

przez strach14 30 lis 2010, 00:17
Nie było tak źle!. Wychowawca sobie żartował troche, ale powoli zacząłem rozmawiać z ludzmi z klasy, jutro nie ide bo mam rekolekcje i pojutrze.

Angelika masz dokładnie to samo co ja, zaufaj mi i zrób tak idz do szkoły, porozmawiaj z wychowawcą, spróbuj rozmawiać z ludzmi z klasy. Zrobi Ci sie lepiej, nie musisz odrazu wylewać swych emocji tylko takie zapytania co było zadane o ktorej konczymy itp. Albo jak ktoś ma podobne zainteresowania to o tym pogadaj. Wszystko sie ułoży, dzisiaj zrobiłem pierwszy krok i jestem z tego dumny

przez Kanashimi 30 lis 2010, 02:09
Ja też największą nerwówkę mam w niedzielę wieczorem albo po kilku dniach nie chodzenia.

Ja też największą nerwówkę mam w niedzielę wieczorem albo po kilku dniach nie chodzenia.

Sortuj wg