Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.dzis poraz pierwszy lekarz przepisał mi afobam,ma mi pomóc w takich objawach jak dławienie w gardle,ucisk w klatce,zawroty głowy,duszności.Podejrzewa ze powodem tych objawów może byc nerwica,mam brac tylko jedną tabletkę wieczorem.czy ktoś miał podobny przypadek,proszę odpowiedź.pozdrawiam

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam żadnych terapii.miałem kłopoty z kręgami szyjnymi ,zwyrodnienia ,im towarzyszą podobne objawy,ale jedno podleczyłem to przyplątało się następne,lekarz doraźnie to mi przepisał mam obserwować jak zacznie pomagać to dodać tabletkę a jak nie to przestać,musze dokładnie śledzić reakcje,wyjeżdzam na miesiąc do szwecji a po powrocie mam zacząc dokładnie diagnazować swój stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co to za tabletki ale jak powlekane to nie dzieli sie tylko dlatego bo maja sie rozposcic w jelitach a nie zoladku czy cos takiego zeby nie ryc zoladka. ale dzialac bedzie tak samo kazda. kapsulki tez sa kapsulkami poniewaz maja sie rozpuszczac w innym miejscu itd.

 

jesli te co bierzesz to nie powlekane to jedz z nimi na pol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moga nie dzialac tak samo jak sa o przedluzonym dzialaniu, zwroc uwage na otoczke, jak ma taka jak ibupfrofen czyli powlekane tylko to spoko. jesli jakos inaczej sa skonstruowane to juz lepiej nie. efectin tez byl o przedluzonym dzialaniu i dzielilam bez problemu ale to byly kapsulki.

 

zreszta. podziel i zobacz jak dziala, najwyzej poczujesz, ze szybciej przestaje dzialac. bo nic innego sie nie moze stac. podzielona moze sie rozpuszczas szybciej wiec szybciej przestanie dzialac. nic gorszego ci sie nie stanie.

jak jestes na etapie, ze sie boisz tabletek, masz jeszcze ataki paniki ect to daj sobie spokoj bo bedziesz sie bal o wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem na tym etapie, po prostu chciałabym przestać łykać alprazolam. Miałam jedną próbę (nie SR) i czułam się fatalnie i się poddałam, wzięlam. Teraz przeszłam na Neurol SR bo ma przedłużone uwalnianie, tydzień brałam 0,5 mg, teraz od czwartku biorę 0,25 mg, od tego czwartku chciałabym wejść na ćwiartkę tabletki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to benzo to kazde zmniejszenie dawki nie bedzie zbyt mile. ale to, ze ja przelamiesz to wal to. ja na twoim miejscu bym zmniejszala po okruszku. i tak tydzien czy 2, pozniej zmniejszyc o wiekszy okruszek. mniej odczujesz. a dzialac bedzie tak samo. jak to SR to jedyne co to moze szybciej sie rozposcic niz powninien co nie jest powiedziane. jesli ma otoczke taka sama jak xanax czy alprozolam ect to nie ma znaczenia otoczka w sensie rozpuszczania sie wolniej. tylko tableta jest tak skonstruowana i tyle. jestem tego pewna na 100% ze jesli ma otoczke jak reszta benzo to dzielenie nie zmienie dzialania SR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wale znowu po 40mg na dzien cloranxenu, za jakis tydzien czy 2 daje spokoj znowu. zobaczymy jak ataki paniki.

 

-- Pn paź 17, 2011 7:14 am --

 

zauwazylam pewna prawidlowosc w moim organizmie, jak biore xanax na noc np 3mg (bo w dzien nie biore) to zasypiam a po paru godzinach sie budze i odchodzi mi sen a jestem spiaca. musze walanac znowu ze 2-3mg zeby zasnac i sie wyspac do pracy )popoludniowka)

 

o wiele bardziej i szybciej uzaleznia niz np cloranxen/tranxene itd.

 

musze to przykrocic bo juz krociutka droga do uzaleznienia na maksa. a schodznie z benzo juz przchodzilam po 5 latach czy nawet wiecej brania. pfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff :time:

 

-- N paź 23, 2011 6:29 am --

 

to sa jakies jaja! wtf????????

zarzucam benzo, ide spac i po 4h sie budze i juz nie noge zasnac chociaz spiaca jestem bo zapierdzielalam 12.30h. musze znowu walnac zeby zasnac. (ogolnie jak pracuje to nie biore nic i nie odczuwam brakow benzo w zaden sposob.

 

czy ktos tak ma????

 

kiedys jak bralam benzo to bralam tylko na noc cloranxen i fakt, bralam co noc ale spalam normalnie bez budzenia sie, teraz to cos podobnego do kaca, budze sie i spiaca jest a tu lipa, i musze zarzucac znowu. musi to byc cos zwiazane z benzo bo wrocilam z pracy po praktyczie 13h i bylam zajechana jak siodlo lucky lucka, powinnam spac jak dziecko, a tu 2mg alpro i niecale 4h snu pobudka.

 

nikt nic takiego nie mial/nie ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klaudio

mnie się trudno odnieść, bo ja wciąż jestem harcerzykiem, nie wyobrażam sobie co by było gdybym zarzucił 3mg Xanaxu . Na mnie w dalszym ciągu działa 0,5 :D i to tak jak pisałem wcześniej, mogę robić co chcę i jak chcę. Chce pójść spać, idę spać i zasypiam po 5 minutach , budzę się rano wypoczęty i z chęciami do życia, jadę w trasę, ruszam z domu i po przejechaniu 70-80km zaczynają się dziać ze mną dziwne rzeczy (zaczyna się atak paniki) biorę 0,5mg i po 30 minutach jestem gotów na jazdę przez 24 godziny na dobę, wyostrzają mi się zmysły a przede wszystkim wzrok, wcześniej nie mogę opanować i skupić wzroku na drodze, robię się spokojny i potrafię w 100% skupić się na tym co robię. Od kwietnia zużyłem 2/3 opakowania czyli 20 tabletek, więc jak sądzę stad nie podwyższyła mi się ani tolerancja ani nic nie wskazuje na to bym był uzależniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi w ciagu 5 lat nie podwyzsyla sie tez tolerancja zbytnio. z brlam 5m cloranxenu albo pol tavletki to sa naslabsze te 5mg, poznie tak przez 5-6 lat w sumie sozlam do 10mg a czsami w jakisms dniu bralam 1x25mf i pol czyli powiedzmy prawie 40 ale nie codzinnie tylko czasem

 

xnax tez mnie zwalal z nog ale nie pasowal mi zbytnio wiec brlam moze tydzien. wsyztko ylo ok przez 5 lat, po odsatwieniu benzo na rok nagle nie dzialaja na mnie male/normalne dawki!!!! musze wlaic po 6mg xanacu a cloranxenu 50mg to minimum, wole wlanac 100mg (liedy mnie zwalalo 5mg wczesniej a parzeciez rok bylam bez benzo!!!!)

 

w polsce nie wiem czy jest wieskza dawka niz 10mg tu jest 50mg :)

 

i daja ile chce. ale wiedza ze rok nie bralam itd czyli kontroluje temat.

 

ale to jest masakra jaks. ja nie bralam nigdy takich dawke!!! rok bylam bez benzo, i agle boom. 6mg zeby coolwiek poczuc, jakies uspokojenie. 50 cloranxenu a zeby lekkko zmulilo chcociaz, uspokoilo to 100. cos jest nie tak. a na klona nie przejde bo za ciezki i za szybko uzaleznia, chociaz xanax tez szybko uzaleznia nie tak jak cloranxen, clorancex nie jest az tak uzalezniajacy. swoje przeszlma po 5 lataach ale rzucilam z dnia nadzien be lekarzy. a xanax po tygodniu jak nie wezme to juz kkoniec, ni zmruze oka. dlatego mieszam zeby sie ten zasrany xanax nie wbic. uffffffffff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×