Skocz do zawartości
Nerwica.com

FARMAKOTERAPIA VS. PSYCHOTERAPIA. Co jest lepsze?


Gość Michuj

Farmakoterapia czy psychoterapia czy łącznie?  

29 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Farmakoterapia czy psychoterapia czy łącznie?

    • Farmakoterapia
      8
    • Psychoterapia
      6
    • Farmakoterapia łącznie z psychoterapią.
      21
    • Nic nie przyniosło trwałego skutku
      3


Rekomendowane odpowiedzi

linka, za to Twoje mnie irytują coraz bardziej. W dodatku jako naczelny moderator masz niezwykłą umiejętność wytrącania z równowagi nawet w okół jakiegoś banalnego tematu, przez co oczywiście inni dostają osty, bo Ty możesz wszystko. Co do Twojego opisu: Nie jesteś wredna (bo do tego trzeba inteligencji). Jest tylko głupkowato-drażniąca.

 

-- 20 wrz 2011, 13:27 --

 

Tyle z mojej strony. Na tym kończę.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako , że istnieje burzliwy wątek " Psychoterapia nie działa" ( z czym się zgadzam niestety w 100 % ) postanowiłem założyć podobny, o tezie jak w tytule..........

W moim przypadku ( i jak czytam to forum-praktycznie w każdym przypadku ) poza skutkami ubocznymi lub zamuleniem ,psychiatryczne pigułki niewiele wnoszą w walkę z naszymi chorobami.....

Jedyne " skuteczne" "leki" to niestety benzodiazepiny.......

Już sam fakt doboru leków metodą " prób i błędów" świadczy o całkowitej bezradności psychiatrów i nieprzewidywalnym działaniu leków, oraz nie zrozumieniu przyczyn naszych dolegliwości.....

na CHAD całkowicie bezskutecznie, lub ze skutkiem całkowicie odwrotnym od zamierzonego brałem

-wszystkie SSRI

-klomipraminę, amitryptylinę

-depakine, lamotryginę, kwetiapinę ,karbamazepinę

-wenlafaksynę

-mianseryne

-flupentiksol

-reboksetynę

-bupropion

Jedynie jakoś tam działa Lit ....i Sulpiryd ale tylko przez miesiąc.....

Uważam,że farmakologia psychiatryczna jest na etapie kamienia łupanego...

Przecież tak "nowoczesne " i prawdę rzekłszy całkowicie nieskuteczne SSRI mają już 25 lat !!!!

-

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROTESTUJĘ przeciwko łączeniu założonego przeze mnie wątku pt "Farmakoterapia nie działa" z tym w którym obecnie się znajduje.

Te tematy nie mają nic wspólnego ze sobą. Tutaj z założenia mają się ścierać zwolennicy DZIAŁANIA farmakoterapii lub psychoterapii.

Moja teza wyartykułowana w temacie już utonęła w tym wątku......a była szansa na burzliwą , ale być może pozwalającą na podzielenie sie osobistymi doświadczeniami z działaniem lub nie działaniem leków, dyskusję...

Idąc takim tokiem rozumowania jak Moderator-praktycznie KAŻDY nowy temat można by podpiąć na siłę lub nie do juz istniejącego na forum....

Ja twierdzę ,że farmakologia nie działa. A nie że jest gorsza czy lepsza od psychoterapii ( która też nie działa )

Wystarczy popatrzyć na to , ile lat juz stali użytkownicy, ktorzy w dalszym ciągu nie wyzdrowieli mimo stosowania obu terapii udzielaja sie na tym forum .

Proszę o przywrócenie mojego wątku do rangi SAMODZIELNEGO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem, wartość naukowa tej sondy jest żadna. Co najwyżej, jak ktoś zechce oddać głos, może najwyżej pokazać ewentualne odczucia co do tych opcji. I skoro można pisać ile dusza zapragnie negatywnie o lekach, wychodzę z założenia, że na temat psychoterapii nie trzeba tylko słodko pierdzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem, wartość naukowa tej sondy jest żadna.

No to po co zakładałeś ten wątek?

Teraz jest po nie Twojej myśli , nie?

Co najwyżej, jak ktoś zechce oddać głos, może najwyżej pokazać ewentualne odczucia co do tych opcji.

Jakie odczucia?

Myślę,że użytkownicy głosują na podstawie swoich doświadczeń.

Bo jak można brać udział w sondażu, skoro ktoś nie miał do czynienia z powyższymi metodami leczenia?

W ogóle wątek powinien brzmieć inaczej. FARMAKOTERAPIA VS. PSYCHOTERAPIA. Co Tobie pomogło/pomaga?

I skoro można pisać ile dusza zapragnie negatywnie o lekach, wychodzę z założenia, że na temat psychoterapii nie trzeba tylko słodko pierdzieć.

Rozmowa kierowana?

Farmakoterapia połączona z psychoterapią + psychoterapia daje wynik ponad 70% na korzyść tych metod na chwilę obecną.

Śmiem domniemywać, że ten wynik Cię szokuje. Nie jest po Twojej myśli.

Przejrzałeś tu kilka tysięcy postów, więc wg Twojego myślenia użytkownicy chyba schowali się pod pierzynę i boją się zagłosować.

A Ci, którzy zagłosowali "in plus" na metody, które Ty negujesz...pewnie się naćpali i wynik się nie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obie metody są potrzebne, bo bez leków nie wstałabym z łóżka, a bez terapii efekt nie byłby trwały. Potrzebuję zmiany przekonań i dotarcia do źródeł. Czasem potrzeba tylko farmakoterapii, bo choroba może być kwestią chemii mózgu, ale u mnie leki tylko tłumią objawy, a z przyczynami muszę się zmierzyć na psychoterapii. Czasem jednak terapia jest tak wykańczająca, że bez leków ani rusz, kółko się zamyka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie obie metody są potrzebne, bo bez leków nie wstałabym z łóżka, a bez terapii efekt nie byłby trwały. Potrzebuję zmiany przekonań i dotarcia do źródeł. Czasem potrzeba tylko farmakoterapii, bo choroba może być kwestią chemii mózgu, ale u mnie leki tylko tłumią objawy, a z przyczynami muszę się zmierzyć na psychoterapii. Czasem jednak terapia jest tak wykańczająca, że bez leków ani rusz, kółko się zamyka ;)

 

Psychoterapia nie leczy zadnych przyczyn zaburzen psychicznych. Przyczyna podstawowa jest wadliwe dzialanie mozgu i OUN.

 

Psychoterapia moze pomoc, owszem...bo jak trwa dlugo i czlowiek na sile proboje przestawic myslenie itp itd to moze sie to udac w koncu.

 

Jednak uwazam, ze ludzie nie chca sie przyznac do tego, ze maja wadliwy/slaby organ i stąd wlasnie bzdury typu konflikty wewnetrzne, zle nawyki itp itd Czlowiek ze zdrowym mozgiem moze byc pelen konfliktow i i tak nie zachoruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wewnetrzne, zle nawyki itp itd Czlowiek ze zdrowym mozgiem moze byc pelen konfliktow i i tak nie zachoruje.

Człowiek ze zdrowym mózgiem może mieć problem z umiejętnością rozwiązywania konfliktów. Może mieć trudności.

Oj Maciuś......coś Ci się pomyliło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to po co zakładałeś ten wątek?

Teraz jest po nie Twojej myśli , nie?

Jedyna rzecz która w tym wątku nie idzie po mojej myśli, to ilość osób głosujących. Spodziewałem się większego zainteresowania.

 

Po co zakładałem? Jak pisałem, z ciekawości co do OGÓLNYCH ODCZUĆ co do tych 2 metod... Tyle? Chyba jaśniej tego nie wyjaśnie ;)

 

Rozmowa kierowana?

Farmakoterapia połączona z psychoterapią + psychoterapia daje wynik ponad 70% na korzyść tych metod na chwilę obecną.

Śmiem domniemywać, że ten wynik Cię szokuje. Nie jest po Twojej myśli.

Liczba 30 osób, to troszkę za mało, żeby coś stwierdzić. Co najwyżej można przewidzieć tendencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×