Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Mamre

Użytkownik
 • Zawartość

  255
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Nie chcę zniechęcać do terapii psychodynamicznej, ale może warto by było spróbować innej? Np. Gestalt, która też polega na wglądzie, ale terapeuta nie jest zdystansowany i pracuje się na przeżyciach tu i teraz. Może poznawczo-behawioralna, która ma najlepiej udowodnioną skuteczność? Daje ona dosyć szybką ulgę. W leczeniu zaburzeń osobowości stosuje się tzw. III falę terapii poznawczo-behawioralnej, czyli terapię schematu i dialektyczno-behawioralną. Kalipso, podzieliłabyś się tym, co ten terapeuta zrobił, że tak Ci pomógł? W jaki sposób to, co zrobił, było dla Ciebie pomocne? Też był psychodynamiczny?
 2. Kalipso, jestem porażona Twoją historią. To dla mnie niewyobrażalne, żeby personel tak traktował pacjentów. Bardzo mi przykro, że doświadczyłaś tylu nieprofesjonalnych i krzywdzących zachowań. Najbardziej smutne jest to, że teraz mierzysz się z wieloma trudnościami przez tamten pobyt... I wyobrażam sobie jak duże rozczarowanie możesz czuć, bo ten oddział traktowany jest w Polsce jak coś w stylu ostatniej deski ratunku. A ostatnią deską ratunku po prostu nie jest, bo pomoc można dostać od różnych osób, w różnych miejscach, nawet niekoniecznie od psychologa czy psychoterapeuty. Kalipso, ja jestem pod wrażeniem Twoich możliwości intelektualnych, bo bardzo klarownie, logicznie i poprawnie językowo napisałaś posta :).
 3. U mnie była dziwna sytuacja. Na wenli i lamo miałam w grudniu nawrót depresji. Dostałam do tego mirtazapinę. Czułam się fantastycznie, ale coraz trudniej było mi podjąć wysiłek fizyczny. Okazało się z holtera EKG, że w nocy we śnie mam ciśnienie nawet 240/100. No to odrzuciłam mirtę, bo bałam się udaru lub zawału. Lekarz stwierdził, że to nie od mirty, ale skoro jej nie chcę, to nie. Powiedział też, że wzrost ciśnienia może być od wenli i zmienił mi wenlę na dulo, która ponoć działa bardziej selektywnie i ma mniej skutków ubocznych. Z nadciśnieniem nadal miałam problem, zaczęłam brać doraźnie leki. Od dłuższego czasu pomiary są w porządku, rzadko biorę leki na nadciśnienie. Chyba najbardziej pomogły mi zioła. Swoją drogą teraz biorę 900 mg dziurawca dziennie z firmy Now Foods, który ponoć działa jak ssri. Sama nie wiem, czy cokolwiek mi daje, ale jestem zdeterminowana, by odrzucić leczenie psychiatryczne.
 4. Ja mam pytanie jak przetrwać objawy odstawienne. Od pięciu dni nie biorę Dulsevii - odstawienie ustalone z lekarzem. Koniec z leczeniem psychiatrycznym . Leczę się od 8 lat. Dulsevię biorę od lutego br., wcześniej brałam wenlafaksynę. Mam zawroty głowy, nudności, brain zapy i huśtawkę nastroju. Dostałam Xanax doraźnie, ale to mi niewiele pomaga. Właściwie jest trochę lepiej jak nie palę (ciekawe czemu?). Biorę jeszcze 100 mg lamotryginy, ale to do odstawienia zostawiam na później. Czy jest jakiś sposób na te objawy uboczne? Jak długo mogą potrwać, a przynajmniej kiedy będą lżejsze?
 5. Mamre

  [WARSZAWA]

  W październiku rusza bezpłatny program profilaktyczny dla studentów z 8-tygodniowym kursem redukcji stresu opartym na uwaźności (MBSR). Info w linkach. http://www.polski-instytut-mindfulness.pl/news/212/85/Program-profilaktyczny-dla-studentow-pierwsza-edycja-za-nami http://kurs8tygodni.info
 6. Mamre

  [WARSZAWA]

  Bezpłatny program pomocowo-interwencyjny Lipiec - październik 2017 TOWARZYSTWO POMOCY MŁODZIEŻ zaprasza do wzięcia udziału w projekcie Przemóc Przemoc czyli jak przezwyciężyć stan uniemożliwiający działanie Zapraszamy osoby w wieku 15 – 25 lat, które: zamieszkują na terenie woj. Mazowieckiego przeżywają trudną sytuację związaną z doświadczeniem przemocy oraz alkoholu w rodzinie potrzebują wsparcia w związku z sytuacją rodzinną W ramach projektu, zapewniamy bezpłatnie: wsparcie i pomoc psychologiczna konsultacje prawne konsultacje psychiatryczne warsztaty edukacyjno – rozwojowe: Radzenie sobie ze stresem oraz z trudnymi sytuacjami po przekraczaniu granic Moje emocje, czyli jak je przeżywam i jak je rozumiem Skuteczne zachowania i strategie wspierające STOP wobec różnych form przemocy Zapisy i szczegółowe informacje: Towarzystwo Pomocy Młodzieży ul. Nowolipki 2,00-160 Warszawa kom. 508 350 320 tel. 22 887 88 05 tpm@tpm.org.pl Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Źródło: https://m.facebook.com/events/703345086524660?acontext=%7B"ref"%3A"3"%2C"action_history"%3A"null"%7D&aref=3
 7. Mamre

  [WARSZAWA]

  Bezpłatna oferta dla osób w wieku 15-19 lat z województwa mazowieckiego Jeśli chcesz: - rozwinąć swój potencjał - twórczo działać w przestrzeni miejskiej - nauczyć się współpracy w grupie - osiągać swoje cele i marzenia - lepiej radzić sobie ze stresem i trudnościami - zwiększyć pewność siebie Towarzystwo Pomocy Młodzieży zaprasza na: Wakacyjne Warsztaty Artystyczno - Psychologiczne Na zajęciach będziemy pracować nad zwiększeniem pewności siebie i świadomości swoich mocnych stron poprzez pracę twórczą – artystyczną i aktorską, pogłębianie rozumienia własnych uczuć oraz wyrażanie siebie poprzez sztukę. Warunki uczestnictwa: wiek 15-19 lat, zamieszkanie na terenie województwa mazowieckiego Terminy: 24.07.2017 – 28.07.2017 oraz 31.07. – 4.08.2017 Miejsce: Towarzystwo Pomocy Młodzieży, ul. Nowolipki 2, Warszawa Prowadzące: Agata Fijewska (psycholog, trener, aktorka), Anna Solarska-Gielec (psycholog, psychoterapeuta), Dominika Drużka (psycholog, trener) Informacje i zapisy: 22 887 88 05, 508 350 320, zapisy@tpm.org.pl OFERTA BEZPŁATNA! Program współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego Źródło: http://tpm.org.pl/event/tworczo-i-aktywnie-zapraszamy-do-zapisow/
 8. Mamre

  [WARSZAWA]

  Wyprawa PoMOC Zapraszamy osoby doznające przemocy w rodzinach z problemem alkoholowym Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" informuje, że od lipca do października 2017 r. realizuje na zlecenie Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej zadanie publiczne Wyprawa PoMOC - program pomocy dla osób doznających przemocy w rodzinach z problemem alkoholowym W ramach programu oferujemy bezpłatnie: - konsultacje psychologiczne - konsultacje prawne - wykłady na tematy prawne (prawo rodzinne, karne, cywilne, procedura zobowiązania do leczenia odwykowego itp.) - udział w grupie wsparcia (od 22 sierpnia) - warsztaty umiejętności społecznych pomocnych w wyjściu z przemocy Na zakończenie programu zapraszamy na „Dzień dla urody” Zapraszamy osoby zamieszkałe na terenie woj. mazowieckiego, które aktualnie doświadczają przemocy, doznały przemocy w przeszłości i aktualnie odczuwają jej negatywne skutki, w ich rodzinach występuje lub występował problem alkoholowy, którego skutki są nadal odczuwalne Zapisy: Biuro Stowarzyszenia „Niebieska Linia”, ul. Jaktorowska 4, 01-202 Warszawa Tel. 22 499 37 33 (pon. - pt. 9.00 - 15.00) Program jest współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego Źródło: http://niebieskalinia.org/o-nas/aktualnosci/uwaga-zapraszamy-osoby-doznajace-przemocy-w-rodzinach-z-problemem-alkoholowym/
 9. Mamre

  [WARSZAWA]

  http://niebieskalinia.org/o-nas/aktualnosci/oferta-pomocy-bezterminowo-bezplatne-konsultacje-psychologiczne-01-01-2015/ Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla dorosłych, młodzieży i dzieci Stowarzyszenie na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" zaprasza do skorzystania z bezpłatnej oferty pomocy. NASZĄ OFERTĘ KIERUJEMY DO OSÓB, KTÓRE: - aktualnie doznają przemocy, - doznawały przemocy w przeszłości i aktualnie odczuwają jej skutki, - przeżywają osobisty kryzys związany z różnymi czynnikami wewnętrznymi i zewnętrznymi, - są zainteresowane wprowadzeniem zmian w swoim życiu, dzięki którym poprawią swoją sytuację i pozwolą lepiej radzić sobie z trudnościami. Zapraszamy osoby dorosłe, młodzież i dzieci. ZAPISY I INFORMACJE Biuro Stowarzyszenia „Niebieska Linia”, ul. Jaktorowska 4, 01-202 Warszawa tel. 22 499 37 33 (pon. – pt. 9:00 – 15:00)
 10. Mamre

  Uzależniona od toksycznej matki

  W tym temacie polecam film "Zbliżenia" Magdaleny Piekorz.
 11. Uff, Grabarz, jesteś niezawodny, dziękuję :).
 12. SSRI niszczy receptory? Matko, SNRI też?? Czym to się objawia? Ja brałam mirtę z wenlą, więc sensowniej jest tu mówić, że mirta potencjalizowała działanie wenli, a wenla podwyższa ciśnienie. W każdym razie zachęcam do monitorowania ciśnienia i tętna, bo nie zawsze to się czuje.
 13. Ja też miałam senność następnego dnia. Ogólnie czułam się świetnie oprócz tego, że przejście paru metrów wymagało dużej siły woli . Teraz wiem, że to przez ciśnienie. Pomierz sobie ciśnienie i tętno, zwłaszcza po godzinie i dłużej od wzięcia mirty. Obawiam się, że ten bezdech może być związany z zaburzeniami sercowo-naczyniowymi. Nie masz możliwości konsultacji z psychiatrą? Może nawet internista by pomógł, tylko weź ulotkę na wizytę.
 14. Ja odstawiłam natychmiast, bo miałam holtera ciśnieniowego, który wykazał, że w nocy mam ciśnienie wyższe niż w dzień, czyli ok. 210/130. To już podchodziło pod zagrożenie zdrowia i życia.
 15. Agusiaww, dzięki za odpowiedź :). Aż się zaciekawiłam, gdzie pracujesz, skoro psychoterapeuci wokół Ciebie . Ja nadal wierzę w psychoterapię, bo mimo wszystko dużo mi dała. Nurty takie jak 3 fala cbt czy tsr wydają mi się obiecujące. Na szczęście ja to wszystko wiem. Na razie odstawiam cukier. Zastanawiam się, skąd to ciśnienie miałam. Lekarz twierdzi, że od leków w minimalnym stopniu. No jakoś mu nie wierzę.
×