Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku brałem Asentrę przez ponad 4 miesiące. Było super, żadnych lęków. To jeden z najskuteczniejszych leków. Z objawów ubocznych miałem jedynie zwiększoną potliwość i uczucie gorąca. Zaprzestałem brania leku myśląc, że lęki już nie powrócą. Myliłem się jednak i po miesiącu znowu miałem jazdy nieziemskie. Teraz znów od 10 dni biorę Asentrę, więc jeszcze nie zdążyła zadziałać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję sie po nim zupełnie zwyczajnie, żadnej rewelacji, lęki jak są, tak były, natręctwa owszem też, ale nie powiem, jest ciut lepiej, zwiekszam dawkę, heja banana powinno pomóc..

 

[ Dodano: Sro Sty 17, 2007 7:01 pm ]

no i dupka zbita, za przeproszeniem....zwiększyłam do 100mg na dobe, i czuje się jak zawałowiec, serce wyskakuje mi z klaty prawie nosem,trzęsę sie jak galaretka, a pan doktor mówi, ze to normalne...polecam mu spróbować, zobaczymy, co wtedy powie. Jeśli ktoś miał takie same przygody, to niech się tu odezwie, bo jak wiadomo, wytłumaczyć nerwusom, że nic im nie jest.....to ja bym wolała chyba mak zawijać w sreberka:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko podzielić się tą cudowną dla mnie wiadomością. Przyjmuję od 2 stycznia, zaczynałem od 100 mg jako dawka inicjująca, dziś jestem na 200 - czuję chęć do kontaktów z ludźmi, dzwonie przez komórkę gdzie się da i chce mi się gadać z ludźmi których wcześniej nie lubiłem... zmniejszyła sie także nerwica - w tym jąkanie z którym miałem baaardzo wielki problem. I wiem że będzie lepiej, bo to dopiero 3 tydzień:) Chce mi się coś robić, to już znaczy wiele!

 

Asentrowcy, nie poddawajcie się! W razie czego proście lekarza o zwiększenie dawki, bo 50 to jest "nic".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie wysokie. Wysokie to są 400 w badaniach klinicznych.

 

Abstrakt:

 

OBJECTIVE: To evaluate the efficacy and safety of high-dose sertraline for patients with obsessive-compulsive disorder (OCD) who failed to respond to standard sertraline acute treatment. METHOD: Sixty-six nonresponders to 16 weeks of sertraline treatment who met DSM-III-R criteria for current OCD were randomly assigned, in a double-blind continuation phase of a multicenter trial, either to continue on 200 mg/day of sertraline or to increase their dose to between 250 and 400 mg/day for 12 additional weeks. Efficacy measures included the Yale-Brown Obsessive Compulsive Scale (YBOCS), the National Institute of Mental Health Global Obsessive Compulsive Scale (NIMH Global OC Scale), and the Clinical Global Impressions-Severity of Illness and -Improvement (CGI-I) scales. Data were collected from July 26, 1994, to October 26, 1995. RESULTS: The high-dose (250-400 mg/day, mean final dose = 357, SD = 60, N = 30) group showed significantly greater symptom improvement than the 200-mg/day group (N = 36) as measured by the YBOCS (p = .033), NIMH Global OC Scale (p = .003), and CGI-I (p = .011). Responder rates (decrease in YBOCS score of > or = 25% and a CGI-I rating < or = 3) were not significantly different for the 200-mg/day versus the high-dose sertraline group, either on completer analysis, 34% versus 52%, or on endpoint analysis, 33% versus 40%. Both treatments showed similar adverse event rates. CONCLUSION: Greater symptom improvement was seen in the high-dose sertraline group compared to the 200-mg/day dose group during continuation treatment. Both dosages yielded similar safety profiles. Administration of higher than labeled doses of selective serotonin reuptake inhibitors may be a treatment option for certain OCD patients who fail to respond to standard acute treatment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na zoloft przeszedłem po 2 latach seroxatu, 1 tabl 50mg - żadnych ubocznych na razie nie mam (biorę 4 dzień) - poprawy też nie widzę (jeszcze! - mam nadzieję)

 

tylko tak sobie myślę czemu jak poprosiłem o zmianę leku to dostałem w zasadzie to samo- wg. http://pl.wikipedia.org/wiki/Sertralina to te same leki (acz nie przeczę, iż w innej dawce dostałem zoloft)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biorę stówkę sertraliny w Zotralu. I zaprawdę ciekawych rzeczy po tym doświadczam- mam stokrotną biegunkę, klepotania serca, derealizację jak byk, film mi się na ulicy urywa;) Ale, ale...mili państwo- natręctwa niewielkie, troochę nasiliły się lęki, ale co tam, każdy przeciez jakieś lęki ma. Planujemy z doktorem A. skoczyć do 150mg. Wtedy- przenośne wuce, najlepiej garnuszek jakiś do tyłka przywiązać, aparat do EKA na plecki, i za rączke ktoś mnie do pracy zaprowadzi..... Aha. Świetnie mi się po tym uczy. Średnia 4.9 to chyba coś...?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień lek skoro twój organizm go nie toleruje, po co się męczyć. Ja biegunkę miałem tylko na początku, lekką, a teraz biorę 200 i nie ma... nie wiem, może spróbuj nie zażywać tego na pusty żołądek. Generalnie wszystkie SSRI wywołują nudności i biegunki u części pacjentów... więc może jakiś inny lek z innej grupy - Mirzaten ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luxety nie było tylko chwilowo. Właśnie się dowiedziałem, że od tego tygodnia znów wchodzi na półki w aptekach :) W przyszłym tygodniu wypróbuję Zoloft, bo ponoć jest najbardziej oczyszczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużej różnicy to nie ma. Substancją czynną zawsze jest sertralina. Różnica jest w substancjach pomocniczych i nośnych (takich jak powłoka itp). Jednak podczas produkcji sertraliny powstają zbędne substancje uboczne i zoloft jest najbardziej z nich oczyszczony.

 

Nie wiem czemu też Asentra mnie mocno uypiała, a w przypadku Luxety i Zotralu nie było takiego efektu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjmuje asentre od ponad pol roku(to moj pierwszy i jak dotad jedyny lek) pierwsze 5 miesiecy przyjmowania leku wspominam wspaniale, ale miesiac temu znowu powoli zaczynaly sie stany przed lekowe, wspolnie z lekarzem stwierdzilismy ze nie bede zmieniac leku tylko dawke i tak od ponad 4 tygodni przyjmuje 100mg na dobe, chodzi o to ze fakt nie mam lekow itp., ale rowniez nie mam tej eufori i tego powera jaki dawala mi asentra na poczatku, nie wiem moze tak musi byc, a moze jednak zmienie lek co o tym myslicie?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam o tym nie pisać .ale co zaswinstwo teraz dostałam SETALOFT chyba czegośc gorszego człowiek nie wymyslił ,tak beznadziejnie nie czułam sie po żadnych lekach a brałam ich już troszkę (seroxat,paxtin,depakine,chloroprotchixen,lerivon,cilon...) a ten cały SETALOFT powoduje u mnie silne bóle glowy,mdłosci a biorę go dopiero 3 dobę ,juz ni cnie wspomne że wogóle nie mam łaknienia ,kłopoty ze snem ...,swiatłowstręt ,wszystko mnie drażni nawet cichy szept ...czy ni emogą wymysleć czegoś z mniejszą ilością skutków ubocznych ...:(A do tego dochodzą moje kochane zawieszki (na chwilke odlatuję i nie wime co się dzieje do okoła mnie ...dziś mam zwiększyć dawkę do 75 mg ale szczerze jak po 50 mg jest tak źle to ma byc lepiej po zwiększonej dawce ...mam cheć już je wyrzucić ...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piąty dzień biorę Asentrę. Na razie poprawy nie widać, drugiej nocy po wzięciu leku dostałam strasznie silnego lęku napadowego. Nie mogłam zasnąć, przez moją głowę cały czas przepływały natrętne myśli, jakimś cudem dotrwałam do rana, ale czułam się fatalnie. Na szczęście już więcej razy się to nie powtórzyło :) Liczę na to, że ten lek mi pomoże...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×