Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

No tak, przeczytałam kilka postów na tema ASENTRY i aż się boję. Niedługo mam zacząć brać SETALOFT (to chyba to samo co Asentra czy Asertin) ale z tego co przeczytałam to boję się że moje lęki się także nasilą. Narazie jeszcze do wtorku jestem na STIMULOTONIE potem SETELOFT. A co będzie jeśli moje lęki się nasilą? Sama niewiem czy zacząć go brać. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co przeczytałam to boję się że moje lęki się także nasilą.

niestety... możliwe, ale po jakimś czasie to mija... u mnie "przyzwyczajanie się" do leku trwało ok 2 tygodni, teraz po zwiększeniu dawki znowu mi się wszystko poprzestawiało ;p ale muszę przyznać, że to faktycznie mija :) Także głowa do góry, da się to przetrzymać :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja biorę setaloft od kilku tygodni. Na początku faktycznie miałam objawy uboczne - głównie jakieś dziwne problemy z błędnikiem. Robiłam coś w dobrym kierunku, a okazywało się, że robię obok. Np. lałam mleko do kawy a trafiało na stół. Problemy tego rodzaju są do dzisiaj, choć z mniejszym natężeniem. Zaczęły się natomiast problemy ze snem. Noc w noc koszmary, śpię jak zabita, ale staje się to nie do zniesienia. W nocy wychodzą ze mnie wszystkie moje lęki, nawet te o których już zapomniałam. Cały dzień później chodzę przybita. Ogólnie czuję się do dupy. Problem dalej jest a całe życie i moja osoba wydają mi sie gównem. Pozdrawiam wszystkich walczących

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze na was dzialala ta ASENTRA...

Na mnie dzialala jak placebo - zadnej psychicznych objawow ubocznych, zadnej poprawy.

Jedynie sporadyczne bóle głowy ale BARDZO SILNE.

Jak dla mnie ta Asentra to byly pastylki z sama glukozą :)

 

Wrocilem wtedy do Efectinu (75mg/dobe na noc),ktory po paru miesiacach niestety przestal dzialac:( Podobno to sie zdaża...

Teraz wdrazam sie w Doxepin (oczyw.wszystko pod kontrolą lekarza), czyli znow to je**ne szukanie leku........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, każdy stan jest inny, każda choroba objawia się czymś innym. I każdy organizm reaguje inaczej. Widzisz, z tego co czytałam na ulotce jest duzo efektów ubocznych - jak przy każdym tego rodzaju leku. Ja np. mam te wszystkie które powinny wystepować bardzo rzadko. Inni pewnie mają te, które moga występować często. Jeszcze inni mogą żadnych skutków ubocznych mnie odczuwać. Myślę, że przede wszystkim nie możesz podejmować takich decyzji bez porozumienia z lekarzem. Aha, nie wiem czy się uczysz, być może pracujesz - proponowałabym zacząć zażywanie leku w piątek wieczór, przed wolnymi dniami, właśnie ze względu na możliwe skutki uboczne. Natomiast Stimulotonu nie znam, więc ci nie pomogę.Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po raz kolejny mam pytanie odnośnie Asentry :( Otóż stwierdzono u mnie guzka piersi ;/ (jakby nerwicy mi było mało ) i będę musiała poddać się zabiegowi usunięcia go. Teraz pojawia się pytanie, czy znieczulenie ogólne, bądź tylko miejscowe będzie bezpieczne? Skoro nie mogę zażywać leków przeciwbólowych... sama nie wiem co myśleć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Setaloft biore od 4 dni 50mg rano, nie mam aż takich objawów jak pisała Hen jedyne co mi doskwiera to problemy z koncentracją i czasami brak równowagi podczas np gapienia się w monitor, mam wrażenie że mi coś w głowie wiruje, miałem też jadłowstręt ale mija. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mój facet ma z Asentra tak samo jak Ty stanwin

Poprostu zwykły cukierek. Tylko że jest uzależniony od niej psychicznie bo jak nie weźmie to dostaje ataku :?

Szkoda tylko że nie wie że jak ostatnio opił sie w trupa i nie chciałam mu dać Asentry (dostał ataku i furii) dałam mu po jakimś czasie nospe (nie zauważył ze to nie Asentra) i od razu mu nagle atak przeszedł...

Więc jak dla mnie to Asentra jest do bani..

Co do Efectrinu ER... totalna porażka 3 dni wytrzymał podczas których o mało nie ześwirował =75% skutków ubocznych!!

No ale na każdego co innego działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No-Spa jest bardzo mocno uspokajajaca - mnie raz mnie uratowala...

Wiec moze nie do konca ta Asentra jest do bani...

 

Ja na poczatku po Efectinie tez 75% skutkow ubocznych!

Racze zaczac od 1/4dawki (odsypac 1/4 kuleczek ktore sa w kapsulce), za tydzien zwiekszysc do 1/3 (czyli kapsulka na 3dni),

za tydzien 1/2, itd.

Ja tak robilem.

 

Wogole kiedys sprzedawali tez Efectin 37 -moze nie trzeba mu dawki az 75?

Bierze na noc czy na dzien?

I jakie wlasciwie te efekty uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

słuchajcie mam pytanie, bo ktoś w tym temacie stwierdził, że "Asentra to poważny lek psychotropowy..." Przecież antydepresanty to nie to samo co psychotropy... chyba, że sie myle?

bo jak na moje łagodne lęki i natręctwa to może za silny lek? może nie jest mi potrzebny... przestraszyłam się bo jeśli lek nie jest konieczny to grozi nawet śmiercią...

no i prosze... teraz cały dzień będe myślała, że od tego umre :/

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bad Girl - Daj spokuj, antylekowe i antydepresanty to nie hardcorowe leki!

Leki uspokajajace i barbiturany - to od nich mozna sie uzaleznic, trza zwiekszac dawke, wychodzenie z takiego uzaleznienia jest bardzo trudne. Mozna tez umrzec przy przedawkowaniu...

Ale antydepresanty itp. NIE UZALEZNIAJA! Tylko pomagają życ- czy uwazasz ze jestes uzalezniona od wody, chleba, sera, spania, oddychania???

Jesli te leki sa potrzebne do prawidlowego FUNKCJONOWANIA mozgu (a nie otumaniania, uspokajania, pobudzania itp.-jak barbiturany czy amfetamina itp.) to bierze sie je do konca zycia - podobnie jak pije wode, je owoce, zazywa witaminy na wiosne itd.

 

Niczego sie nie bój - bierz co ci lekarz przepisal, bo on ma 1000-krotnie wieksze doswiadczenie z leczeniem niz ty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skad u was tyle zlych doswiadczen z setaloftem, ja juz od pierwszych dni czulam niesamowita poprawe, oczywiscie nie mam zadnych skutkow ubocznych, mam jedynie...niekonczacy sie dobry nastroj, (lecze sie juz cztery miesiace), codziennie rano biore moja "tabletke szczescia" i zycie staje sie latwiejsze, a z deprecha mecze sie juz kilkanascie lat i mam naprawde kiepskie wspomnienia, teraz w psychiatryku trafilam wreszcie na sensownego lekarza i moge jedynie zalowac straconego czasu; ze nie znalam wczesniej setaloftu; i ze na tyle rzeczy jest juz po prostu za pozno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stanwin

Efectin ER 75 to było. Smieszna sprawa z tym lekiem wogóle była. Początkowo leczył sie tylko u swojego lekarza pierwszego kontektu. Brał Zomiren i Cloranxen, ale przestały nagle działać bo miał atak za atakiem. Więc wspomniany lekarz, od ręki dał mu Efectin, i to dostał próbke darmową, nie na sprzedarz -tak pisało na opakowaniu :/ Zażywał 1 tabletke rano i już po pierwszej tabl, nastepnego dnia sie zaczeło... Więc tak: zachwiania równowagi (nie mógł praktycznie chodzić bo mu wszystko wirowało, musiał sie ścian trzymac), zamazany obraz, omamy/halucynacje -wydawało mu sie że on stoi w miejscu a wszystko sie rusza.. Źrenice wielkości tęczówki nie reagujące wogóle!!! na światło i najlepsze, raz stał w kuchnie i złapał sie blatu ,bo bał sie, że sie wywruci, chciał zrobić krok, ale ciało tak jakby nie pozwoliło, nie mógł sie ruszyć, jakby dostal paraliżu... Oprócz tego duży lęk, niepokuj itp.. Takrze po 3 dniach odstawił i wszystko wróciło do "normy" Potem poszedł w końcu do psychiatry i kazała od razu odstawic. Dostał wtedy Asentre, Cloranxen i Hydroxyzyne w syropie w razie ataku. Szczerze to te leki na niego nie działają a pozatym między czasie nabawił sie silnej depresji na którą dostał pare dni temu fluanxol. Najśmieszniejsze jest to że powiedział lekarce ze Asentra nie działa to kazała skończyć opakowanie a potem.....

Stimuloton!!! Haha śmieszne śmieszne bo Stimuloton=Asertin=Asentra!!!

Nie wiem oco chodzi... no zobaczymy, czas pokaże :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam! jestem nowy na forum. Biorę asentrę kilka dni w tej chwili w dawce 25mg raz na dobę (wieczorem) aby przyzwyczaić organizm, u mnie nie jest źle, ze skutków ubocznych narazie bezsenność, lekkie oszołomienie, no i dziwne odczucia w układzie moczowo-płciowym..tzn.problemy z oddawaniem moczu, no i seks:( opóźniony wytrysk i osłabione czucie..ale to chyba wszyscy faceci mają po antydepresantach. Psychiatra zapisał mi asentrę na napięciowe bóle głowy i lekkie obniżenie nastroju połączone z objawami nerwicy tzn. drżenie rąk w sytuacjach stresowych (nie do opanowania) Mam nadzieję że asentra mi pomoże. Aha! co mnie tutaj zaskoczyło sporo ludzi pisze i jednoczesnym przyjmowaniu leków i popijaniu alkoholu...nie chce tutaj nikogo pouczać, ale chyba nie zdajecie sobie sprawy z tego, że przy braniu takich leków jak asentra to tylko jedno piwko i to też nie codziennie. Stąd czasem pogorszenie stanu (silniejsze lęki!) bo tak właśnie działa połączenie antydepresantów i alkoholu w większych ilościach. to narazie tyle.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 10:03 am ]

no i bymbył zapomniał o co pytam:) Czy komuś pomógł ten lek na nerwicę lękową tzn. drżenie rąk potworne w sytuacji nawet niewielkiego stresu..nawet podpisać się nie mogę wtedy.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:17 pm ]

Już...już:) nie wiem czy to możliwe?...ale...jest! już lekka poprawa z działań niepożądanych doszedł ból głowy dosyć dziwny, ale dzisiaj jest już lepiej i chyba dostaję kopa niezłego, przeszła mi bezsenność w nocy i senność w dzień i zapierda...teraz w robocie jak szalony i przestały mi ręce drżeć...czy to możliwe po tygodniu brania dawki 25mg raz wieczorem?! Super jest może wreszcie będę żył jak człowiek, a nie jak przymulona,markotna mumia!

 

pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam! jestem nowy na forum. Biorę asentrę kilka dni w tej chwili w dawce 25mg raz na dobę (wieczorem) aby przyzwyczaić organizm, u mnie nie jest źle, ze skutków ubocznych narazie bezsenność, lekkie oszołomienie, no i dziwne odczucia w układzie moczowo-płciowym..tzn.problemy z oddawaniem moczu, no i seks:( opóźniony wytrysk i osłabione czucie..ale to chyba wszyscy faceci mają po antydepresantach. Psychiatra zapisał mi asentrę na napięciowe bóle głowy i lekkie obniżenie nastroju połączone z objawami nerwicy tzn. drżenie rąk w sytuacjach stresowych (nie do opanowania) Mam nadzieję że asentra mi pomoże. Aha! co mnie tutaj zaskoczyło sporo ludzi pisze i jednoczesnym przyjmowaniu leków i popijaniu alkoholu...nie chce tutaj nikogo pouczać, ale chyba nie zdajecie sobie sprawy z tego, że przy braniu takich leków jak asentra to tylko jedno piwko i to też nie codziennie. Stąd czasem pogorszenie stanu (silniejsze lęki!) bo tak właśnie działa połączenie antydepresantów i alkoholu w większych

ilościach. to narazie tyle.

 

no i bymbył zapomniał o co pytam:) Czy komuś pomógł ten lek na nerwicę lękową tzn. drżenie rąk potworne w sytuacji nawet niewielkiego stresu..nawet podpisać się nie mogę wtedy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×