Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Amon_Rah,

Nom neuroleptyki mnie tez zamulaja, szczegolnie Fluanxol z ktorego juz pol roku probuje zejsc a dalej biore 1mg dziennie (przedtem 3mg).

Troche jestem otumaniony w ciagu dnia ale juz przywylkem, wazne ze nie mam atakow i moge normalnie zyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tutaj nowy. Pare lat temu jak zaczynałem studia zostałem zaczeły sie ze mna dziac dziwne rzeczy. Chodziłem po szpitalach, różne badania itd. Wszystko było ok. natomiast stwierdzono u mnie zaburzenia kompulsywno-obsesyjne i lęki. Dostałem Seroxat i brałem go przez ok 6 miesięcy w dawce 20 mg. Potem odstawiałem i ponownie brałem ale w dawce nie wiekszej niz 10 mg. Skonczyłem studia- matematyke i aktualnie jestem w trackie pisania pracy doktorskiej.

 

Chce nawiazac do tresci miko84, który mówi o tem ze SSRI uwrazliwiają receptory dopaminy. Mysle ze to prawda. Zawsze po odtsawieniu SSRI czuje euforie, czuje jak jak dopamina ma mi wyskoczyc przez skronie a przy tym czuje sie jakbym przeżywał orgazm :>. Ogólnie mysle ze jestem podatny na dopamine ( głownie zwiazane z moimi studiami) syndrom nagrody- chec bycia geniuszem... Aczkolwiek poziom dopaminy potem spada... z czasem znowu pojawiaja sie zaburzenia kompulsywne i skłania do kolejnej kuracji SSRI. A moze powinienem jakis lek dopaminergiczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno jeśli ktos wierzy ze nim jest to jest. Chodzi o to ze mimo mojej pracy i działalności naukowej która mi dobrze idzie, zmagam sie właśnie z natręctwami i trochę fobią. Chodzi tu głównie o wystąpienia seminaryjne i referaty ( nie mówiąc już o wyjazdach na referaty za granicą). Jak mam występowac przed salą pełną profesorów to czuje ze 'odpływam'. Prowadząc zajecia na uczelni przed studentami to o wiele mniej. 10 mg paroksetyny dobrze na mnie działa, nawet bardzo, ale wówczas ogólnie czuje 'blokowanie'.

 

Myslałem moze o słabszym leku np. Sertralinie która by dodatkowo wpływała na dopamine.

Oczywiście nie jest tak że czuje potworne lęki i strach (stad te 10 mg), ale przeszkadza mi to i całkowicie nie pozwala 'na całkowite zaprezentowanie przygotowanego show' :) ze tak powiem, a to oczywiscie zwiazane jest z moja wrazliwoscia. Dodam ze to nie tylko na wystapieniach (czyli to nie stres) bo jak rozmawiam na codzien z róznymi osobami- tez czuje spinke:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mianserynka też już nie działa;-((a tak ja pokochałam!

 

 

Wczoraj na wieczór wziełam miansec 1x10 mg i dzisiaj nie moge dojść do siebie. Poszłam do pracy na późniejszą godzinę (na szczęścię mam tą możliwość) bo jak się obudziłam o 5:30 to miałam uczucie jaby moje ciało było z waty a ja nie do końca mam nad nim kontrolę. Teraz jest lepiej ale jestem nadal porządnie otumaniona. Czy to normalne? To dopiero dopiro drugi dzień brania. Dziś mam zwiększyć dawkę do 20 mg.

 

Oprócz tego biorę Parogen (rano) i Depakine Chrono (wieczorem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaraz cholera strzeli!!!!!!!!!!!!!!!

Nie mogę przestać żreć słodkiego!!!!!! Zaczęłam tyć i to mi sie nie podoba. Biorę Paro już od 3 miesięcy, teraz z całej tabletki zeszłam do polowy, i żadnych zmian w tej kwestii!!!!! Szlag by to trafił.

Czy istnieją jakieś psychotropy po których się chudnie i są efekty polepszenia zdrowia psychicznego? Tylko błagam nie piszcie, że to sprawa indywidualna..... :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaraz cholera strzeli!!!!!!!!!!!!!!!

Nie mogę przestać żreć słodkiego!!!!!! Zaczęłam tyć i to mi sie nie podoba. Biorę Paro już od 3 miesięcy, teraz z całej tabletki zeszłam do polowy, i żadnych zmian w tej kwestii!!!!! Szlag by to trafił.

Czy istnieją jakieś psychotropy po których się chudnie i są efekty polepszenia zdrowia psychicznego? Tylko błagam nie piszcie, że to sprawa indywidualna..... :why:

 

 

Oczywiscie, ze sa :

 

- przede wszystkim Fluoksetyna - bardzo dobrze podnosi nastroj i nawet czasami sie to stosuje jako wspomaganie odchudzania

 

- Setralina - ogolnie gorszy lek od Fluo, ale tez moze wspomoc odchudzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaraz cholera strzeli!!!!!!!!!!!!!!!

Nie mogę przestać żreć słodkiego!!!!!! Zaczęłam tyć i to mi sie nie podoba. Biorę Paro już od 3 miesięcy, teraz z całej tabletki zeszłam do polowy, i żadnych zmian w tej kwestii!!!!! Szlag by to trafił.

Czy istnieją jakieś psychotropy po których się chudnie i są efekty polepszenia zdrowia psychicznego? Tylko błagam nie piszcie, że to sprawa indywidualna..... :why:

 

 

Ja też jak sobie podniosłem dawke na 40mg to pochłaniam każdą ilość słodkich węglowodanów, jeszcze świeta do tego i żre jak świnia, nie mogę tego opanować. :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zaraz cholera strzeli!!!!!!!!!!!!!!!

Nie mogę przestać żreć słodkiego!!!!!! Zaczęłam tyć i to mi sie nie podoba. Biorę Paro już od 3 miesięcy, teraz z całej tabletki zeszłam do polowy, i żadnych zmian w tej kwestii!!!!! Szlag by to trafił.

Czy istnieją jakieś psychotropy po których się chudnie i są efekty polepszenia zdrowia psychicznego? Tylko błagam nie piszcie, że to sprawa indywidualna..... :why:

 

 

Ja też jak sobie podniosłem dawke na 40mg to pochłaniam każdą ilość słodkich węglowodanów, jeszcze świeta do tego i żre jak świnia, nie mogę tego opanować. :hide:

 

to sprawa i.... ŻARTUJĘ :D

 

Przed chwilą oderwałam się od słoika Nutelli :why: Może zjem wszystko co mam słodkiego to już mnie nie będzie kusiło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×