Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Przechodzę na Parogen, ponieważ nie ma nigdzie Xetanoru. Mam nadzieję, że nie będzie najmniejszej różnicy. Trochę tańszy i wygodniejsze opakowania po 60 tablet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby to samo ale wielu uwaza seroxat za lek najlepszy na wikipedi nawet cos chyba pisze ze producent handlowy cos mieszal z lekiem i daltego chyba seroxat uwaza sie za najlepszy

 

[Dodane po edycji:]

 

19_latek, 1,5 roku juz go bierzesz duzo przytyłes ?? bo słyszałem ze po neuroleptykach sie tyje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apii, przeciez fluanxol ma aktywizowac a bierzesz jeszcze jakis lek moze ta sennosc po tym drugim leku

 

no biore paroksetyne i fluanxol mial byc wlasnie na aktywizacje, ale zadzialal wrecz odwrotnie, jeszcze bardziej mnie przymula :? ale lęków nie ma nic a nic to jest plus. Tylko spalabym albo leżała non stop

 

a co do tego tycia - to ja lacznie neuroleptyki biore pol roku i mam niedowage nadal :) wiec roznie to bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987,

 

Kilku znajomych wykladowcow z farmacji UJ.

 

Nie napisalem, ze beda to roznice istotne, ale mowienie, ze NIE MA zadnych roznic jest nieprawda, bo sa pewne roznice, ktore moga miec pewien wplyw (w niektorych lekach jest to nawet bardzo widoczne, co nawet wielu forumowiczow potwierdzilo na ich przykladach - np przy Xanaxie i Afobamie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aree1987,

 

Kilku znajomych wykladowcow z farmacji UJ.

 

Nie napisalem, ze beda to roznice istotne, ale mowienie, ze NIE MA zadnych roznic jest nieprawda, bo sa pewne roznice, ktore moga miec pewien wplyw (w niektorych lekach jest to nawet bardzo widoczne, co nawet wielu forumowiczow potwierdzilo na ich przykladach - np przy Xanaxie i Afobamie).

 

Jakkolwiek nie spotkałem sie nigdzie z takimi badaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apii, a jak sie czułas na samej paroksetynie ?? wystepowały leki ??

 

Na samej paro na pewno libido poszlo drastycznie w gore - to najwieksza roznica. Najpierw bralam inny neuroleptyk (+beznzo codziennie bo lęki), ale z pesspektywy czasu moge powiedziec, ze on nic nie dziala na mnie oprocz opnizenia libido. Potem bylam na samej paro. Przez ten caly okres wspomagalam sie codziennie xanaxem. Potem doszedl fluanzol, ktory mial mnie niby zaktywizowac bo bylam snieta ryba. Ku mojemu zdziwniu zamast mnie zaktywizywac zamulil mnie na maxa, ale od pierwszego dnia gdy wzielam F. nie wspomagam sie xanaxem bo nie ma takiej potrzeby.... wiec na samej paro wystepuja lęki, ale duzo mniejsze niz bez zadnych lekow (bez atakow itp.)

Z libido kij, niepotrzebne mi ono, moge miec zerowe, ale szkoda, ze ciegle tak mi sie spac chce. Nie wiem co powiedziec psychiatrze jak bede miala wizyte. Z jednej str chce brac ten fluanzol bo jest po nim super spokojnie, tak blogo, ale z drugiej.... spac, spac, spac. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, biore ten lek od 3 dni, ale dzisiaj nie wziełam gdyż wczoraj wieczór dostałam napadu lęku, takiego silniejszego niż zwykle miało to miejsce i się wystraszyłam. Dzwoniłam dziś do mojej pani psychiatry i powiedziała, że muszę zmniejszyć dawkę, brałam pół tabletki codziennie, a teraz będę brać co drugi dzień :/ jestem przerażona tymi skutkami ubocznymi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech czaem tęskinie za tamtymi czasami na seroxacie łykałam sobie 20mg rano wieczorem pernazynke i wszystko maiłam w d...e!

 

[Dodane po edycji:]

 

ale było i sie skończyło obecnie 8 mg seroxatu -doszedł spamilan lerivon chloprprotixen i tak wariuję!

widać za dużo łykasz tego i za długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×