Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Po około miesiącu leczniczej dawki (30mg) zauważyłem delikatną poprawę. Mimo tego, że zdenerwowanie podczas wyjść nie mija to dużo rzadziej pojawiają się ataki, przez co motywacja do wyjść mocno się podniosła.

Ze skutków ubocznych najbardziej przeszkadza:

-obniżone libido

-problem z osiągnięciem orgazmu

-bóle głowy

Co do ostatniego nie jestem pewny czy to jest związane z rexetinem, więc chciałbym spytać, czy kogoś po rexetinie (paroksetynie) bolała głowa?

Nie jest to ból ciągły ale czasem tak łupnie w okolicy czubka głowy, że można się tego wystraszyć. Szczególnie podczas usypiania lub gwałtownej zmiany pozycji (wstawanie z krzesła, łóżka, wbieganie po schodach itp.) Ogólnie nie przypominam sobie kiedy ostatnio raz bolała mnie głowa, więc myślę, że to ma związek z rexetinem. Miał ktoś podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lili-ana,

byłam na 20mg i od dwóch tygodni brałam po 10mg, ale od dwóch dni jestem bez. Idzie szału dostać, może mam taki wrażliwy organizm..?

trzeba było zejść na 5mg, a potem nawet na 2-3mg, ja tak robiłam i było znośnie. Także zażyj 5mg jak możesz i nie wiem po co czekasz z zażyciem fluo do 1 stycznia? Zacznij teraz, to nie będzie tak ciężkiego zejścia z paro.

 

 

 

moja lekarka tak poradziła, powiedziała że jak np dzisiaj wezmę Andepin to będę się czuła jeszcze gorzej, bo on potrzebuje więcej czasu na rozbujanie się....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wujek liczą sie tylko te 3 tygodnie:) . Poczekaj jeszcz z 7 i bedziesz latal od rana do wieczora z usmiechem na twarzy. A w połaczeniu z benzo...ah ,zobaczysz sam :mrgreen:

 

Nie wiem jak na Was działają cud te tabletki, chyba nie macie jakichś wielkich problemów. Ja w sumie też latam z uśmiechem ale tylko na zewnętrz bo jestem całkiem odcięty od swoich prawdziwych emocji, które jednak dają o sobie znać kiedy jestem sam.

 

 

Dla mnie stan jaki opisujesz jest zazwyczaj najlepszą opcją którą jestem w stanie uzyskać i jestem szczęśliwy jak jest AŻ tyle. Ale gdyby było coś co pozwoli mi poznać prawdziwe dobre samopoczucie to chętnie wezmę. W sensie lek. Bo bardzo dobrze działają relacje z ludźmi, a już szczególnie bliskie. Ale mają to do siebie, że nigdy nie wiadomo kiedy ktoś zniknie.

Strach przed odrzuceniem raczej nie pozwala posiłkować się relacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzabba, Próbowałem parę razy. Raz mi się śniło, że ziemie atakują kosmici, następny sen to, że jestem w okopach 2 wojny światowej. Było to tak realistyczne, że rano jak się obudziłem, to sprawdziłem, czy w jednym kawałku jestem. Teraz mi się śmiać chce z tego, ale wtedy strachu się najadłem :smile:

 

nareszcie ktoś kto mnie rozumie

 

kosmici...phi mnie się śniło, że postacie z różnych seriali i filmów ( min. drużyna A,pogromcy duchów, akademia policyjna + jakieś wstawki z bollywood itp)zebrały się na planie tego samego filmu. W moim śnie obserwowałam jak ten film powstaje.

Nie dość , że rano nie mogłam załapać co jest realne to jeszcze zaspałam. Przypominanie sobie w pośpiechu kim ja jestem, gdzie jestem, jaki jest rok i na jakiej planecie mieszkam- BEZCENNE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem poprostu w szoku, co w zakamarkach mojej głowy może siedzieć. Ale nie były to sny przyjemne. Brzmi śmiesznie, ale straszy lepiej, niż najlepszy horror.

 

Chociaż na sen nie próbowałem jeszcze mieszanki ala mianseryna+chloroprotixen albo permazyna. Hmmm. Jak nie usne po 2 zolpidemach, to będę kombinować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do spania to też wstaje o 12 a dochodze do siebie dopiero wieczorem.

 

ja śpię na siedząco w pracy...

 

Kurde skąd ja mam niby wiedzieć, że Parogen działa i nie trzeba zwiększyć dawki jak mnie ta Mianseryna tak zmula, że przez pół dnia ledwo myślę. Czy po jakimś czasie będę zamulona jedynie wtedy kiedy to potrzebne czyli w nocy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzabba, nietety ma długi okres działania i albo będzie mulić długo, albo przyzwyczaisz się do tego efektu ubocznego i nie będzie mulić wcale...

 

 

Powiedz mi czy u Ciebie Mianseryna wpływała może na smak? Ja mam taki dziwnie metaliczny posmak w ustach, który zniekształca smak jedzenia. Znika dopiero ok 17 -18nastej jak mija senność. Strasznie wkurzające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się. Chociażbyś myła zęby co 5 minut, łykała tonę miętowych cukierków i jakieś tabletki na żołądek ala ranigast czy manti, rennie itd... Mi się nie udało. Natomiast po kilku dniach brania immovane przechodzi. Z mianseryną powinno być podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

moja lekarka tak poradziła, powiedziała że jak np dzisiaj wezmę Andepin to będę się czuła jeszcze gorzej, bo on potrzebuje więcej czasu na rozbujanie się....

no nie wiem, ja też przechodziłam z jednego ssri na inne i brałam tak, że jak zaczynałam brać nowy w najmniejszej dawce, to stopniowo w tym samym czasie odstawiałam stary. I gładko to przechodziłam, bez sensacji żadnych. Czasem warto posłuchać też doświadczonych osób, niż tylko lekarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA tak robie z sertraliną biore jeszcze 5 mg paroksetyny i sertralinę w dawce 25-mam dojść do 50 mg.A paroksetynę odstawic..tak bym chciała ale jesli sie nie uda?

Tez sie denerwuje bo jestem niecierpliwa i chciałabym juz to mieć za soba i cieszyc sie tylko na sertralinie...ale czy mój mózg nie będzie domagał sie paro?

Lekarka mi powiedziała ,że nie ma sensu brać wiekszej dawki sertraliny jak 100mg,bo jak ta stówka nie zadziała to juz nie ma sensu zwiększać bo to i tak nic nie da -trzeba zmienic wtwdy lek...wiec ja liczę na 50 mg-oby dało rade!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×