Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Kalebx3,

Do samobójstwa to mnie doprowadzi ten lek już nie długo, czemu każdy mi wciska ten lek na siłę ? Lek mnie wykastrowal , otepił, siedzę w domu i dalej się boje wychodzić. Nie strasz mnie samobójstwem bo mnie to nie rusza. Są inne lęki które nie powodują takich dysfunkcji seksualnych i działają przeciwlekowo i przeciwdepresyjnie. Po tym leku właśnie myśli samobojcze mi się nasilły. Jestem emocjnolanie zgaszony po tym leku, nie tylko w sferze seksualnej .

 

Ashton,

Tylko że lek mi nie pomaga tak jak bym chciał , więc po co mam go dalej brać? Czy wedlug Ciebie dorzucenie kolejnego leku ( który również potem trzeba odstawić )żeby załatwić sprawe z libido jest rozmwiazaniem jedynym ?

 

-- So mar 26, 2016 5:26 pm --

 

Co do lekarza to kontaktowałem się w tej sprawie i powiedział mi żeby zmniejszyć dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani - zycze Wam spokojnych i zdrowych Swiat bez zadnego pieprzonego leku ... z dobrym humorem, apetytem i libido dopisujacym ;)

 

ja nadal na 10 mg paro, lekarz powiedzial ze narazie mi nie zwiekszy...chociaz czuje, ze 20mg byloby idealne, poki co mam doraznie cwiartke xanaxu :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem 22 dni dawke 15 mg

(...)

czemu każdy mi wciska ten lek na siłę ? Lek mnie wykastrowal , otepił, siedzę w domu i dalej się boje wychodzić

(...)

lek mi nie pomaga tak jak bym chciał , więc po co mam go dalej brać?

Pytanie, czy w ogóle zaczął już działać. Paro strasznie długo się rozkręca, w moim przypadku było to 6 tygodni. A kastracja, otępienie, wręcz pogorszenie samopoczucia mieszczą się w normie początkowych skutków ubocznych (ja pierwsze trzy tygodnie praktycznie przespałem; ledwo z łóżka wstawałem). Oczywiście to twoja decyzja, czy rzucisz, ale póki co nie dałeś sobie szansy sprawdzić, czy lek pomoże. Uboki też w końcu powinny zniknąć. Co do problemów seksualnych - pytanie, co jest w tej chwili dla ciebie ważniejsze, by poprawić swoje zdrowie, czy sobie poruchać. Poza tym nie masz pewności, czy sprawność seksualna nie wróci, owszem, może się tak zdarzyć, ale zbyt prędko by to stwierdzić. Odstawić bądź zmienić lek zdążysz zawsze - po co teraz, zamiast dać sobie jeszcze kilka tygodni?

 

A propos, z czystej ciekawości, czy któraś firma wypuszcza tabletki, które można dzielić na ćwiartki? 15mg to dość dziwna dawka, moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parogen się bardzo łatwo dzieli.... ma jedna kreske w poprzek a z połówki ćwiartke zrobić żaden problem....

 

tictac... ja tez byłem rozgoryczony i to dzieki Kalebx3 zostałem i wytrwałem na tym leku... mimo że go za 3 razem miałem serdecznie dość....

ale nie żałuje... i teraz też rozumiem, że czas czas i jeszcze raz czas.... a skakanie po dawkach też nic nie pomoze bo za każdym razem bedą skutki bo fundujesz sobie wachania serotoniny.... skok na 40mg to była kastracja dopiero... ale po pewnym czasie wrocilo wszystko do normy....

niestety mózg nasz to skomplikowana machina.... zreszta jak cały organizm... i te leki nie działają jak apap czy benzo ze po 45min masz efekt działania.... no wlasnie co dla ciebie wazniejsze jazda na recznym i ruchanie czy Twoje wlasne zdrowie ??? jak bylem z nerwicowany to wogole sex mi nie byl....

 

no i tak poza tym wszystkim zycze zdrowych i spokojnych swiat ;-) chodz wiem ze dla wiekszosci i dla mnie rowniez swieta to najgorszy czas.... czas kiedy nerwy wracają....

 

-- 26 mar 2016, 23:45 --

 

mi lekarz powiedzial wchodzac na 40mg ze moge odczuc powazne skutki w braku popedu i w sprawach damsko meskich.... ostrzegł mnie.... ale sugerował wejscie... to on jest moim lekarzem i sie go słucham w tamtym okresie wyzdrowienie to był mój priorytet....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parogen się bardzo łatwo dzieli.... ma jedna kreske w poprzek a z połówki ćwiartke zrobić żaden problem....

Wiem, że nie jest to problem, ale fakt, że tabletki mają tylko jedno rozcięcie o czymś jednak świadczy (o rzadkości stosowania ćwiartek w terapii - dlatego uznałem, że 15 to dziwna dawka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parogen się bardzo łatwo dzieli.... ma jedna kreske w poprzek a z połówki ćwiartke zrobić żaden problem....

Wiem, że nie jest to problem, ale fakt, że tabletki mają tylko jedno rozcięcie o czymś jednak świadczy (o rzadkości stosowania ćwiartek w terapii - dlatego uznałem, że 15 to dziwna dawka).

 

 

szanowny Kalebx3 dawkuje 6.3mg paro , więc wystarczą chęci a wszystko się da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem zdania by jakos przetrzymac. Pamietam, ze tez dlugo trwalo zebym czula pelny efekt. Najpierw bralam sertraline i na niej bylo mi gorzej.. Nie kombinowalam z dawkami tylko pogadalam z lekarzem, polecil paro i czekalam cierpliwie

Daj jeszcze paro czas. Nie skacz z dawek bo bedzie tak jak ktos napisal, ciagle skutki uboczne a przez to bedziesz myslal ze jest gorzej.

 

Co do libido to moze wroci do normy. Wolalabym poczekac z tym a najwyzej pozniej szukac jakichś wspomagaczy. Ja z popedem mialam male problemy na poczatku, chociaz wtedy powstal moj Syn wiec az tak zle nie bylo;) teraz rok biore paro i jest wszystko w jak najlepszym porzadku:)

A dzis nawet bylam w kosciele poswiecic koszyczek i nie zwialam :) taka dumna wyszlam stamtad jakbym na bungii skoczyla heh;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi , posłucham Was i dam jeszcze czas paro, nie będę nic zmieniał, dawkę biorę 15 bo po 20 mam zawroty głowy i senność. Tabletki Rexetin, jedna tabletka ma 20 mg, latwo podzielić ja na pół by uzyskać 10 , i z drugiej połówki urypac mniej wiecej połowę czyli 4-6 mg co razem daje około 15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tictac, jeśli chodzi o problemy z żołądkiem i pęcherzem - ustępują lub chociaż zmniejszają się one po Sedamie? Próbowałeś połknąć kiedyś jednorazowo powiedzmy 18 mg? Mam podobne nerwice i dobry ziomek bromazepam całkowicie jej usuwał (oczywiście tylko na czas działania leku i tylko w końskich dawkach). Nie żebym coś sugerował, ale... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesołych świąt choć dość komicznie to brzmi. :D:pirate:

 

zgadzam się z Tobą ;-).... to najtrudniejszy okres dla nas ;-) ale damy radę... bo musimy....

Czy ja wiem czy najtrudniejszy, jak dla mnie to kolejne dni w piekle, albo nawet poniżej niego. :evil:

 

wesołych świąt kochani :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Horr,

Oczywiście że pomaga , w ogóle benzo u mnie w większych dawkach jest prospołeczne ale mimo wszystko puki siedzę w domu to po co mam jeść benzo. Największy problem jest taki, że po benzo chodzę trochę jak pijany i nie wyglądam najlepiej po takich dawkach , no i autem nie można jeździć :/. Chyba muszę się przeprowadzić do miasta kiedyś. U mnie niestety samo paro może nie wystarczyć do funkcjonowania w społeczeństwie, może potrzebuje jeszcze czegoś uspokajającego lub rozkurczowego.

 

Dziś wziąłem kolejną dawkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dam czas, ale na razie nic nie działa na stresy związane z wyjściem - niestety :( Mam dziś wyjście i czuje się okropnie spięty, a mój żołądek wariuje od rana.

Może jestem jakimś ciężkim przypadkiem, może się zasiedziałem w domu i za dużo się przejmuje, ale na razie nie czuje w ogóle działania tego leku, poza tym, że nie mam ataków paniki w domu związanych z sercem.

Może jeszcze za wcześnie, dam sobie jeszcze dwa tygodnie. Kurde chyba dziś bez benzo się nie obejdzie niestety. :zonk:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi benzo pomaga samym tym, ze ..jest.

tzn taka swiadomosc, ze w razie ataku mam benzo (obecnie Xanax) i ze moge go wziac.

wczesniej mialam cloranxen a teraz mam xanax, ale jeszcze go nie uzywalam... poprostu jest i to mnie uspokaja :D

 

Don Corleone- napisz mi na priv to Cie wyszukam na fb ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tictac,

Mi doraźnie pomaga hydroksyzyna 25 mg, ale to tak na 6 h, ale 2 tabletki i dzień można przetrwać.

Biorę paro 3 tyg, ale poprawa jest średnia. Chcę czekać dalej, ale myślicie, że pomoże? Moim problemem są lęki głównie podświadome z codziennosciami czynnościami, jak nawet dzisiejsze święta. Objawy to bóle żołądka i nudności, czasami się trzęsę, to czesto trwa cały dzień, choć nie rozumiem czemu... Myślicie, że paro mi pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×