Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Ricah - to był mój pierwszy lek. Wspominam to jak rzeź bez znieczulenia. Pogorszył mój stan z wyjściowej średniej nerwicy do skrajnej nerwicy u myśli samobójczych.

Edytka nie widzę dużej różnicy między 30 a 10 mg,ale ta depra buuu wciąż na każdej dawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przytyłam 25 kg w ciągu pierwszych 6 mcy i mam to w nosie. Ważne że żyję. ...

o kur.a...to ja tylko 10kg w niecały rok. Coś tam ten lek pomógł, ale ostatnio mam wzrost wewnętrznego napięcia i nie wiem w którą stronę iść, czy przeczekać stojąc w miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku jestem bez zestawu Paro+mianseryna+ketrel i mam następujące wnioski: głowa zdecydowanie lepiej myśli, język delikatnie się rozwiązał, apetyt wzrósł, lepsze samopoczucie, spanie wcale nie gorsze bez mianseryny. Na minus cały dzień pulsujacy ból głowy, nasiliły się głupie myśli w głowie, wrażenie bycia na lekkim haju i brain zapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw BigMac powiększony z Colą :D do tego Cynk, Magnez, Witaminy B, Żeń-szeń, Tryptofan, Kofeina i Herbata. Od jutra buspiron, zastanawiam się nad Wenlą. Czuję się bez lekarstw lepiej niż z ale co się dziwić jak w ciągu 1,5 miesiąca przerobiłem Pramolan, Citalopram, Trazodon, Kwetiapinę, Mianserynę, Pregabaline, Hydroksozynę, Wenlafaksynę oraz Paroksetynę. Trafiłem na dobrego lekarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw BigMac powiększony z Colą :D do tego Cynk, Magnez, Witaminy B, Żeń-szeń, Tryptofan, Kofeina i Herbata. Od jutra buspiron, zastanawiam się nad Wenlą. Czuję się bez lekarstw lepiej niż z ale co się dziwić jak w ciągu 1,5 miesiąca przerobiłem Pramolan, Citalopram, Trazodon, Kwetiapinę, Mianserynę, Pregabaline, Hydroksozynę, Wenlafaksynę oraz Paroksetynę. Trafiłem na dobrego lekarza...

 

Jeśli w ciągu 1,5 miesiąca przerobiłeś wszystkie te leki to nie pozwoliłeś żadnemu zadziałać i żadnym efektom ubocznym "zejść" (na działanie 4-6 tyg., na zejście wejściowych uboków (senność, suchość w ustach etc.) min. 2 tyg.). Czujesz się bez leków lepiej, bo na każdym byłeś na tyle krótko, by czuć tylko jego złe skutki i nie doczekać żadnego dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw BigMac powiększony z Colą :D do tego Cynk, Magnez, Witaminy B, Żeń-szeń, Tryptofan, Kofeina i Herbata. Od jutra buspiron, zastanawiam się nad Wenlą. Czuję się bez lekarstw lepiej niż z ale co się dziwić jak w ciągu 1,5 miesiąca przerobiłem Pramolan, Citalopram, Trazodon, Kwetiapinę, Mianserynę, Pregabaline, Hydroksozynę, Wenlafaksynę oraz Paroksetynę. Trafiłem na dobrego lekarza...

 

1,5 mc to się czeka na rozkręcenie niektórych leków, a Ty w tym czasie przerobiłeś pół apteki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Sebo, moge tylko podlaczyc sie do moich poprzednikow, jedyne z czego "skorzystales" to sa skutki uboczne tych wszystkich lekow. Ja po takim miksie wyladowalbym pewnie w psychiatryku. Zmiana lekarza byla dobra decyzja ;)

Do SSRI trzeba miec cierpliwosc i dac im szanse na rozwiniecie swojego dzialania.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc Sebo, moge tylko podlaczyc sie do moich poprzednikow, jedyne z czego "skorzystales" to sa skutki uboczne tych wszystkich lekow. Ja po takim miksie wyladowalbym pewnie w psychiatryku. Zmiana lekarza byla dobra decyzja ;)

Do SSRI trzeba miec cierpliwosc i dac im szanse na rozwiniecie swojego dzialania.

 

Pozdrawiam

Pełna zgoda co do oczekiwania na efekty SSR, problem w tym, że ten efekt jest bardzo słaby i większość jest niestety rozczarowana działaniem SSRI, na czystą depresje ssri to lipa na maxa, jeśli lęki to ssri pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebo , ja biore trimipramine w dawce 50mg okolo 3 godzin przed spaniem. Po mniej wiecej 2 godzinach czuje lekkie zmulenie i odprężenie. Przesypiam cala noc i budze sie rano wyspany.

Wiadomo, ze kazdy reaguje na leki inaczej, ale mozesz zapytac nowego psychiatre, co o tej kombinacji sadzi.

 

Pozdrawiam wszystkich i zycze milego weekendu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.Od 10 miesiecy lecze sie na depresje. 8 dni temu moj lekarz zmienil mi leki na takie jakie mam w podpisie. Wczesniej bralem Nexpram,escitalopram SSRI,teraz zmienil mi go na Parogen.Czy ktos z Was orientuje sie czy parogen jest mocniejszym lekiem.Mam silna depresje i coraz czesciej ostatnio mysle o samobujstwie.Mam wrazenie ze te leki na mnie nie dzialaja,choc napewno jest inaczej.

 

-- 23 sty 2016, 18:15 --

 

Jestem taki samotny :( Chcialbym kogos poznac,z kim moglbym zaczac nowe lepsze zycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.Od 10 miesiecy lecze sie na depresje. 8 dni temu moj lekarz zmienil mi leki na takie jakie mam w podpisie. Wczesniej bralem Nexpram,escitalopram SSRI,teraz zmienil mi go na Parogen.Czy ktos z Was orientuje sie czy parogen jest mocniejszym lekiem.Mam silna depresje i coraz czesciej ostatnio mysle o samobujstwie.Mam wrazenie ze te leki na mnie nie dzialaja,choc napewno jest inaczej.
Paroksetyna według mnie jest lepsza od escitoplarmu, ja kiedyś byłem bliski samobója i w sumie gdyby nie paroksetyna to chyba mnie tu nie było, ale na działanie będziesz musiał troszkę poczekać!

 

-- 23 sty 2016, 18:17 --

 

Witam Wszystkich.Od 10 miesiecy lecze sie na depresje. 8 dni temu moj lekarz zmienil mi leki na takie jakie mam w podpisie. Wczesniej bralem Nexpram' date='escitalopram SSRI,teraz zmienil mi go na Parogen.Czy ktos z Was orientuje sie czy parogen jest mocniejszym lekiem.Mam silna depresje i coraz czesciej ostatnio mysle o samobujstwie.Mam wrazenie ze te leki na mnie nie dzialaja,choc napewno jest inaczej.

 

-- 23 sty 2016, 18:15 --

 

Jestem taki samotny :( Chcialbym kogos poznac,z kim moglbym zaczac nowe lepsze zycie.[/quote'] Jak odbierzesz sobie życie to już zapewne nigdy nikogo nie poznasz, no chyba, że po drugiej stronie, aniołki charliego. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.Od 10 miesiecy lecze sie na depresje. 8 dni temu moj lekarz zmienil mi leki na takie jakie mam w podpisie. Wczesniej bralem Nexpram,escitalopram SSRI,teraz zmienil mi go na Parogen.Czy ktos z Was orientuje sie czy parogen jest mocniejszym lekiem.Mam silna depresje i coraz czesciej ostatnio mysle o samobujstwie.Mam wrazenie ze te leki na mnie nie dzialaja,choc napewno jest inaczej.

 

Paroksetyna jest jak na mój gust słabym antydepresantem, ale generalnie antydepresanty są słabe dla mnie, bo żaden nie działa. Przede wszystkim uspokaja, pomaga wyjść do ludzi przy fobii społecznej, łagodzi natręctwa. Źle, że bierzesz regularnie lorazepam - duży błąd lekarza - uzależnianie od benzo, jakby depresja to było mało problemów :roll: Ten lek powinno się brać tylko doraźnie, kiedy ma się napad lękowy.

W ogóle wydajesz się być nieco przemedykalizowany, ja po takim miksie bym chyba nie wstawała z wyra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morphine 90 ja taki zestaw lekow oprocz parogenu i lorafenu biore juz10 miesiecy. Wiem ,ze nie jedna osobe by uspal taki koktajl,na mnie juz chyba nie dziala. Musze pracowac,zmuszac sie do pracy codziennie kazdego dnia dajac nowe przedstawienie.

 

Mówiłam o zestawie z parogenem i lorafenem. W ten sposób masz aż 4 uspokajacze (w tym jeden sk**ysyński uzależniacz) plus jeden antypsychotyk (w sumie nie wiedzieć czemu przepisany jeśli masz zwykłą depresję, chyba, że lekarz o czymś Ci nie mówi). Nie wiem jaki to według niego ma sens terapeutyczny razem przy depresji. IMO warto rozważyć zmianę psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×