Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

Ricah,

-generalnie nie zaleca się mieszania Tiany z SSRI . Jedne blokują wychwyt zwrotny Serotoniny , drugie nasilają .

A to ,że Fluo ma długi ( kilkudniowy ) okres półtrwania w organiżmie dlatego napisałem o tej przerwie od obydwu leków .

Taki jest mój tok myślenia .

Ty , widzę w podpisie łączysz Sertę z Tiane ?

Jeśli tak , to jak z efektami tego MIXU , pomaga ?

Pozdrówka ;)

 

Ten lek nie ma żadnego powinowactwa do receptorów serotoninowych, o ile w ogóle ma związek jakiś z serotoniną, to występuje to tylko 2 tygodnie, także skończcie już to powielanie z polskiej wikipedi te dane są nieaktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, tianeptyna nie jest SSRE, tak przynajmniej wskazuja najnowsze badania, stad nie ma interakcji miedzy tymi lekami. Nie musi czekac.

 

Tak, lacze, aczkolwiek jestem zbyt krotko na sertralinie, aby ocenic jej dzialanie, a akurat juz schodze z tianeptyny (moje zrodelko sie skonczylo), stad nie dowiem sie czy synergia miedzy tymi lekami bylaby duza. Tianeptyne w kazdym razie bede milo wspominal, bo przez krotki okres czasu dzialala pozytywnie. No i jest dobrym nootropem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence,

Twoja rzecz mieszać Tiane z SSRI, czy nie mieszać . Ja nie mieszam , bo osobiście uważam ,że to złe ( wręcz szkodliwe ) dla głowy połączenie lekowe .

także skończcie już to powielanie z polskiej wikipedi te dane są nieaktualne.

mnie o tym szkodliwym łączeniu Tiane z SSRI lekarz psychiatra ostrzegał w 97 roku , kiedy jeszcze w Polsce nie było Wikipedii , a komputer był prawdziwym rarytasem za bardzo grube pienądze . Wszelkie wiadomośći czerało się od lekarza lub z ulotki leku , lub z leksykonu Leków .

Jak uważąsz ,że Ci takie połączenie robi dobrze , to je bierz , ja uważam ,że mi szkodzi dlatego tego mixu nie używam . Proste ? --- proste .

Narka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence,

Twoja rzecz mieszać Tiane z SSRI, czy nie mieszać . Ja nie mieszam , bo osobiście uważam ,że to złe ( wręcz szkodliwe ) dla głowy połączenie lekowe .

także skończcie już to powielanie z polskiej wikipedi te dane są nieaktualne.

mnie o tym szkodliwym łączeniu Tiane z SSRI lekarz psychiatra ostrzegał w 97 roku , kiedy jeszcze w Polsce nie było Wikipedii , a komputer był prawdziwym rarytasem za bardzo grube pienądze . Wszelkie wiadomośći czerało się od lekarza lub z ulotki leku , lub z leksykonu Leków .

Jak uważąsz ,że Ci takie połączenie robi dobrze , to je bierz , ja uważam ,że mi szkodzi dlatego tego mixu nie używam . Proste ? --- proste .

Narka ;)

 

Bierz co chcesz, tylko nie pisz ze tianeptyna to ssre, bo tak nie jest, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence,

Twoja rzecz mieszać Tiane z SSRI, czy nie mieszać . Ja nie mieszam , bo osobiście uważam ,że to złe ( wręcz szkodliwe ) dla głowy połączenie lekowe .

także skończcie już to powielanie z polskiej wikipedi te dane są nieaktualne.

mnie o tym szkodliwym łączeniu Tiane z SSRI lekarz psychiatra ostrzegał w 97 roku , kiedy jeszcze w Polsce nie było Wikipedii , a komputer był prawdziwym rarytasem za bardzo grube pienądze . Wszelkie wiadomośći czerało się od lekarza lub z ulotki leku , lub z leksykonu Leków .

Jak uważąsz ,że Ci takie połączenie robi dobrze , to je bierz , ja uważam ,że mi szkodzi dlatego tego mixu nie używam . Proste ? --- proste .

Narka ;)

 

No tak, jak sam napisałeś to było w 1997 r. - więc lekarz bazował na przestarzałych dogmatach, nieaktualnych informacjach, a bez kompa/neta to trudno, żeby śledził na bieżąco badania swoich kolegów z zagranicy. Tianeptynę pierwotnie "okrzyknięto" SSRE, bo banda osłów usilnie dwoiła się i troiła, stawała na głowie, żeby dopasować mechanizm jej działania do teorii monoaminergicznej (większość leków wpływało[i nadal wpływa] na monoaminy). Zaobserwowano w pierwotnych badaniach, że tianeptyna zmniejsza zewnątrzkomórkowe poziomy serotoniny bez jednoczesnego wpływu na jej syntezę/ i uwalnianie z błony presynaptycznej toteż wysnuto hipotezę (nie cierpię tego określenia...) , że tiana musi wpływać na transporter serotoniny i nasilać wychwyt zwrotny. Potem przeprowadzono jednak na przestrzeni lat liczne badania i okazało się, że tiana nie ma żadnego istotnego powinowactwa do SERT, nie wpływa na poziomy serotoniny(w jednym badaniu wpłynęła tylko w ciągu pierwszych 14 dni zażywania, potem poziom serotoniny się normalizuje przy jej zażywaniu i jest na zwyczajowym poziomie), generalnie w żaden istotny klinicznie sposób nie wpływa na poziom serotoniny. Wyszło natomiast, że wpływa na receptory glutaminergiczne NMDA i AMPA, że moduluje transmisję dopaminergiczną, zwiększa uwalnianie BDNF, agonizuje receptory opioidowe= czyli kompletne zaprzeczenie teorii monoaminowej.

 

Opieranie się na leksykonach i polskich podręcznikach(nawet tych względnie nowszych) farmakologii nie zawsze jest dobrym pomysłem, bo można tam przeczytać rzeczy pokroju, że , "trazodon (Trittico) jest lekiem przeciwpsychotycznym" , "tianeptyna nie ma prawa działać, bo jest SSRE, no a SSRI to SSRI" (as wywiadu farmakologicznego kur.wa, logika godna ludowca w kaloszach", albo, że "mania (to nie jest to co powszechnie rozumie się przez manię- czyli "górka" w ChAD) to jest to samo co stereotypie ruchowe, czyli machanie np. bezwiednie przez godzinę ręką". No to z czym do ludzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrast, Niekoniecznie, obecnie bardzo duże znaczenie przykłada się do całej neuroplastyczności , synaptogenezy , LPT , w leczeniu depresji i innych zaburzeń. Imho to jest bardziej racjonalne podejście niż zyebana teoria monoaminowa powstała z przypadku przez rozkminy lekarza zakaźnika na sraczu (dosłownie...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ssri =» więcej serotoniny =» tym lepiej ;)

 

no a ta Tania (która wcale tania nie jest ;) no to o co come on ? ta neuroplastycznosc sprawi że będzie więcej neuronów i nowych połączeń w mózgu ?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karolina.Miś, nie do konca wiecej serotoniny = lepiej. Wiecej serotoniny to wiecej serotoniny. Jedynym chyba pewnikiem podwyzszenia tego neuroprzekaznika jest mniejsza agresywnosc, zas co do pozostalych rzeczy, to kwestia indywidualna. Niektorym polepsza nastroj, zas innym splyca calkowicie nastroj, a wrecz gorzej. Niestety ta nauka nie jest taka prosta i logiczna.

 

Jak Kontrast napisal, nie do konca wiadomo co jest przyczyna depresji. Jedna z przyczyn moze byc wlasnie ogolne zniszczenia w mozgu (np. przez stres), zas tianeptyna przyczynia sie do ochrony neuronow oraz wzmaga ich rozrost poprzez zwiekszone uwalnianie BDNF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć dostałem ten lek ze względu na złe skutki uboczne ssri

 

pomoże mi ktośporównać ten lek z ssri ? i opisać swoje doświadczenia?

 

Zapomnij o tym leku, jak masz jakaś silną depreche to załatw sobie coś innego ten lek jest tak słaby, że to jest nieporozumienie,

jak chcesz to bierz, ale mówię ci od razu, że silnej depresji tym nie wyleczysz, poza tym ten lek szybko przestaje działać, trzeba

dawki zwiększać, brać go 3 razy dziennie, ma krótki okres półtrwania, lipa na maksa, ten lek jest na lekkie nerwice i jakieś lekkie obniżenie

nastroju, jedyne co jest dobre to to, że nie ma prawie skutków ubocznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricah, w tym co napisalej o tym ze depresja moze byc wywolana przez stres ja mam fobie wiec ciagly stres i 20 lat zylem wesoly az potem nagle cos jeblo wlasnie od ciagle stresu dlatego tez obecnie biore tiane + serte

 

Nie odczuwasz jakiegoś otępienie, albo oszołomienie, łącząc tiane z sertralina??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to jest takie placebo dla starych bab ??? hmm... No to jeszcze zoataje mi TLPD :/ A jam wam wychodzi polaczenie temp ze sett talons to tak mozna ???

czyli to jest takie placebo ???

hmm...No mi jeszcze zostaje Amitryptylina

a jak wam idzie łączenie Tiani ze Sertralina - to tak można ???

 

ps. sory za literufki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence, nie nie otępia mnie i tak mozna brac takie polączenie juz wielu ludzi pisalo na forum miedzy innymi dark ze to nie jest lek zmiejszajacy poziom serotoni na poczatku tak myslono albo moze byc tak ze cala spolka gsk lundbeck i cala reszta zgarniajaca miliardy na SSRI przekupila firme do zmiany dzialania leku w teori oczywiscie bo gdyby tiana obnizajac poziom serotoniny leczyla depresje obalila cala teorie dotyczaca serotoniny i depresji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×