Skocz do zawartości
Nerwica.com

TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon)


Krzysztof

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

101 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      62
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      11


Rekomendowane odpowiedzi

bmwfan, porownaj sobie te dwa leki w dzialaniu na apatie/anhedonie, brak aktywizacji czy dzialanie na funkcje poznawcze. Nie generalizuj lekow, bo to tak nie dziala.

 

kacperostrogniew, znajomy stosuje l-tyrozyne i chwali sobie jej dzialanie zwiekszajace energie i polepszajace nastroj. Sam nie stosowalem aczkolwiek. Zas tianeptyna jest neutralna wzgledem libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:roll: a czy inne leki np. ssri też poprawiają pamięć i koncentrację np. fluoksetyne ???

 

-- 03 lis 2015, 08:40 --

 

:papa:

 

-- 03 lis 2015, 09:51 --

 

czy fluoksetyna też odbudowuje połączenia neurologiczne w mózgu ???

 

-- 03 lis 2015, 11:29 --

 

Twoja wiadomość ok kupiłem zobaczmy jak to działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kacperostrogniew, teoretycznie tak, tylko nie jest to ich glowna domena i raczej nie bierze sie tego w ogole pod uwage. Dobre dzialanie w tej sferze maja wszelkie leki dopaminergiczne, bo dzialaja neuroprotekcyjnie. Amitryptylina (TLPD) jest rowniez neuroprotekcyjna. Selegilina chroni przed stresem oksydacyjnym, wiec w jakims stopniu tez jest neuroprotekcyjna.

 

Zas co do pamieci i koncentracji, SSRI powinny byc raczej neutralne w tym wzgledzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha :) ok a jak wam idzie łączenie ssri z tiane to ich mechanizmy nie działania przeciwstawne się nie wykluczają wzajemnie ???

 

-- 04 lis 2015, 10:01 --

 

Twoja wiadomość :nono: czy takie mixy są dozwolone przez lekarzy czy Wy to robicie na własne ryzyko i odpowiedzialność bez wiedzy i no i aprobaty lekarza psychiatry ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam biorę coaxil od połowy września .Jakiegos szału nie było Pani doktor stwierdziła ze widzi poprawę .Moje objawy miały ustąpić ale nie dokonca ustąpiły . Jestem po wizycie wczoraj . Teraz ma zestaw axyven 37,5 mg 1-0-0 oraz coaxil nadal 0-1-1 . Bardzo sie boje tego nowego leku .Po coaxilu nic złego sie nie dzieje . Proszę o pomoc czy taki zestaw ktoś brał i czy jest bezpieczny .Powinnam ufać lekarzowi ,ale wole sie dopytać .Moze jeszcze ktoś napisze o wenla coś na co moze pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no no ja też jestem ciekawym łączenia takich mixow ale jak lekarz tak zalecił no to się zna :)

 

a jak wy łączcie tiane z Sertralina ? razem czy serta rano a wieczorem i popołudnie tiane ?

 

zdruzgotana a jaką masz diagnozę i jak się czułaś po coaxilu co lekarz zauważył jaką poprawę ???

 

-- 04 lis 2015, 14:12 --

 

poprawiły Ci się funkcję poznawcze pamięć jak i koncentracja ???

 

-- 04 lis 2015, 14:12 --

 

poprawiły Ci się funkcję poznawcze pamięć jak i koncentracja ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli takie połączenie jest możliwe . Ten nowy lek to należy do grupy snri a nie do ssri , ale chyba podobnie działają tak wyczytałam ,ale nie znam sie to moze nie będę pisać głupot.

no podobnie ale nie tak samo tam masz noradrenaline i dopamine dodatkowo :) ale to chodzi żeby z MAO nie łączyć

 

-- 04 lis 2015, 18:39 --

 

a jak wy bierzecie te leki normalnie rano 1-1-1 czy np. zamiast rano albo wieczorem 2 x dziennie + ssri i snri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja normalnie serta plus tiana + pozniej 2 razy sama tiana

 

-- 04 lis 2015, 22:27 --

 

Wiem ze imao nie mozna z ssri ale ludzie lacza i zyja ale z tiana chyba nikt jeszcze nikt nie laczyl czy az tak powazne skutki

 

Ja to łączyłem z ssri i wenlą, i odczuwałem oszołomienie, lepiej zaczać tianeptyna najpierw kilka tygodni, a potem dołożyć ssri/snri opcjonalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jest jakiś link wyjasniajacy "dokładnie" co to jest jak działa z czym i czy w ogóle można to łączyć ???

 

-- 05 lis 2015, 00:58 --

 

a co z zdenerwowaniem ...

 

-- 05 lis 2015, 00:59 --

 

ten lek może powodować zdenerwowanie np.aż do agresji

 

albo mix z ssri snri...

 

-- 05 lis 2015, 12:16 --

 

dzień 2. bez zmian...

ile temu lekowi trzeba aby rozkręcić się... ?

 

no i czy jego efekty są trwałe ???

 

-- 05 lis 2015, 12:16 --

 

dzień 2. bez zmian...

ile temu lekowi trzeba aby rozkręcić się... ?

 

no i czy jego efekty są trwałe ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie jest jakiś link wyjasniajacy "dokładnie" co to jest jak działa z czym i czy w ogóle można to łączyć ???

 

-- 05 lis 2015, 00:58 --

 

a co z zdenerwowaniem ...

 

-- 05 lis 2015, 00:59 --

 

ten lek może powodować zdenerwowanie np.aż do agresji

 

albo mix z ssri snri...

 

Powoduje podkurwienie, dużo gorsze niż sertralina, ja krzyczałem na każdego, nawet na szefa. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tianeptyna jest podobnie jak z totolotkiem, mozesz samemu skreslac dawki, mozesz grac systemem, 1-1-0, 1-1-1, 2-2-1, 2-1-1, 2-2-2 albo puszczac na chybil trafil.

Na poczatku rozrzut dawek ma znaczenie (mniejsze uboki) po kilku miechach mozna lykac dzienna dawke z rana,bania juz przyzwyczajona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im dłużej brałem Tianę ( czas ) dawka przeważnie 2 tabletki tym z czasem było coraz gorzej .

Nikomu nie polecam tego leku . To głównie lek dla nałogowych alkoholików wychodzących z nałogu .

Taka była pierwotna przyczyna powstania tego leku ( tak mówili psychiatrzy w 99 przynajmniej ) .

A jak juz kto miesza Tiane z SSRI to temu krzyż na drogę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To głównie lek dla nałogowych alkoholików wychodzących z nałogu .

Taka była pierwotna przyczyna powstania tego leku ( tak mówili psychiatrzy w 99 przynajmniej ) .

 

Co Ci psychiatrzy w Polsce wąchali wtedy 10 lat po przemianach ustrojowych w kraju. :pirate: Ja powiem tak- nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy. Ot co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×