Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Choooooojwo coś się dzisiaj czuję :(

witaj w klubie ale ja sobie tłumacze to tym,że ostatnio było 36 stopni a teraz jest 20. skoki cisnienia nagła zmiana temperatury i człowiek bez nerwicy xle się czuje. Załóz sobie,że to chwilowe i minie. Tylko organizm potrenuje 3-4 dni na przestawienie się.

MILI jesteś wspaniała, brawo za przełamanie się.

Ja w niedzile tez przełamałm deliktanie lęk. Poszłam na kabaret, było ponad 500 sób. Poczatkowo źle się czułam, usiadłam z tyłu ,żeby ewentualnie móc szybko wyjśc, ale tak świetnie się bawiłam ,że ani przez głowe mi nie przeszło żeby wychodzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

malenstwo31, dziekuje Kochana :):*

i Ty mowisz, ze delikatnie sie przelamalas ? przeciez to duze osiagniecie!! brawoo!!

przedwczoraj tez bylam w paru sklepach- mniejszych niz lidl- ale to juz cos :) tylko w mc donaldzie w kolejce musialam kucnac, ale nie wiem na ile to panika,a na ile ciazowe problemy z dluzszym staniem...

 

Pawelt- bardzo dobrze, ze poszedles do spowiedzi- to bardzo duzo daje, chociaz ja jestem przeciwna tej formie w jakiej sie odbywa...

ja bylam u spowiedzi 1,5 roku temu po 8 latach nie spowiadania sie i odeslano mnie bez rozgrzeszenia, bo nie mam slubu koscielnego... bardzo mnie to zabolalo, bo potrzebowalam takiego oczyszczenia.

 

co do pogody to ja tez jestem wrazliwa na wahania pogodowe- szczegolnie przed burza czuje sie okropnie slabo...

 

poza tym bylam wczoraj u lekarza zeby zrobil mi badania na anemie, a on sprawdzajac moje wyniki sprzed 2 miesiecy powiedzial, ze go bardziej niepokoi moja tarczyca :/ i czy polozna mi o tym nie mowila... no oczywiscie, ze nie mowila :/ podobno zaczynam miec nadczynnosc... powtorzyli badanie, wynik bedzie w pon albo wtorek i jak wyjdzie tak samo to skieruja mnie do endo, bo w ciazy trzeba na to uwazac...

ciagle z ta tarczyca cos... zawsze mam tsh ponizej normy, a ft3 i ft4 , tpo w normie... usg tez... i z checia bym poszla do tego endo zapytac o co w tym chodzi...

poki co w wynikach wyszla mi zbyt niska ilosc mocznika i kreatyniny we krwi, ale czytalam, ze w ciazy to normalne, ze te wartosci spadaja... no i moze zbyt malo bialka spozywam,, bo prawie wogole nie jem serow, jogortow czy jajek...za to maliny i borowki... ojj moglabym jesc kilogramami :D

 

sciskam Was mocno i zycze milego weekendu :*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wesprzyjcie mnie trochę, bo zwariuję. Ostatnio borykam się z takimi napadami lękowymi, że już sobie nie radzę :( Leczę się na depresję/natręctwa, biorę Fluoksetynę, ale własnie nie wiem czy ona nie nasila moich ataków paniki...

 

Wszystko zaczęło się miesiąc temu, jak w oczach pojawiły mi się "latające muszki i pajączki". Bardzo to uciążliwe, a ja się tak boję iść do lekarza, że nie jestem w stanie na razie. Do tego dosżło , że na jasnych ścianach widzę jakby takie drobne kropeczki lekko świecące. A dzisiaj rano na białym zlewie ukazały mi się jakby takie koła znikające.

 

- albo mam guza mózgu

- albo zwariowałam

- albo mam jaskrę

- albo ciężką nerwicę

 

Oprócz tych objawów mam ciągły lęk, że zobaczę cos innego- ukaże mi się coś na ścianie i będę pewna, że to guz mózgu. Lęk jest tak silny, że tylko płaczę i śpię.

3 mce temu zostawił mnie partner. Mniej więcej od tego czasu zaczęły się lęki o zdrowie. Ale te objawy faktycznie mam i widzę to, co widzę. Boję się okropnie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj cały dzień się zle czułam, pod wieczor robi mi się lepiej- mam mniej lęków. Ale rano jak się budzę boję się, że zobaczę coś nie tak, na ścianach i że się wystraszę. Dzisiaj pojawiały mi się i znikaly w zlewie takie błyszczące koła, nie wiem co to :cry: Było to wyrazne i realne- może to jaskra?

 

Nie mówiąc o ilościach mętów "pajaczków" poruszających się przed oczami. W poniedziałek mam terapię, może jakoś dotrwam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą moi mili My to mamy przej............ zwykły ból głowy możemy przerobić na raka albo chooooj wie co :}

Co jak co ale jesteśmy wyjątkowi :D

Lepiej tego nie mogłeś ująć. Ja to od jakiegoś czasu nie szukam nic w gogle o chorobach i jest trochę lepiej, tylko, że jest jeden mały problem :mrgreen: Człowiek tyle razy już to czytał, że nauczył się na pamięć wszystkich objawów nowotworów, zawałów, ziarnic itp. Dobrze tylko, że nic nowego nie dochodzi :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani odebralam dzis wyniki badan krwi i Tsh mam 0.02 mU/L przy normie 0.35 - 4.94mU/L ...

wczesniej w lutym mialam 0,36... i nie wiem czy to ciaza tak wplywa na ten wynik- niby w 1 trymestrze tylko moze spasc tsh, a ja jestem w 22 tygodniu ...

ft4 mam 13 przy normie od 9 do 20... wiec w normie...

 

do tego wyszla mi anemia w badaniu krwi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, poczytałam sobie kilka Waszych postów i tak bardzo Was rozumiem...

Jestem na etapie czerniaka, 2 lata temu również miałam przeświadczenie, że mam czerniaka, przyczepiłam się do małego czarnego pieprzyka, który ma około 2 milimetrów... przez 2 lata nic się nie zmieniło, a ja znowu sobie o nim przypomniałam, a już myślałam, że to nie powróci... Czy Wy też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chocolate-brown, niestety to tak nachodzi falami... faza na jedno, pozniej na drugie...

jesli nic sie nie dzieje z pieprzykiem to nie trac czasu na zamartwianie sie, a jak bardzo sie tym przejmujesz to zapytaj dermatologa- moze to Cie uspokoi.

 

ja sie martwie co do tej tarczycy...jutro pojde do lekarza, zobaczymy co powie...

poza tym brzuszek juz zaczelo byc widac, wreszcie przestali mnie zaczepiac na ulicy... to takie irytujace... idziesz sobie ulica w 4 miesiecu ciazy a ktos do Ciebie krzyczy hey sexy... przez to wszystko czuje sie rasistka, bo tylko ciapaki maja takie hasla do kobiet...

 

Pawelt- a Ty jak sie czujesz? jak Coreczka ?;)

 

Nefretis, Olga- jestescie tu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelt, a badales kiedys tarczyce ?

mysle, ze leki to w wielu przypadkach dobry krok...widze po sobie, jak mi pomogly... wiadomo, ze kazdy chce dac rade bez nich, ale jest taki moment, ze czlowiek czuje, ze to go przerasta i nie ma sensu sie katowac na sile... chyba, ze chcesz sprobowac psychoterapii...

bardzo wazna jest rodzina, bo zawsze jest jakims motorem napedowym do zycia i do nie skupiania sie wylacznie na sobie...ja wlasnie dla swojej Coreczki i niedlugo i Synka chce byc silniejsza psychicznie, zeby nie widzieli, ze cos jest ze mna nie tak, zeby nie uczyc ich tego...

a jak Ci idzie Twoje hobby? widzialam, ze sporo nadzialales :)

fajnie, ze masz cos czym lubisz sie zajmowac i co sprawia Ci przyjemnosc- to tez bardzo wazne.

ja bym chciala robic nalewki- ale nie wiem kompletnie jak sie do tego zabrac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili89, córeczka ok :D Mikołaj zakochał się w Natalii z klasy :great: . Ja niestety gorzej się czuję od jakiegoś tygodnia.. Cały czas zawroty głowy, trudności z oddychaniem, wylewy, zawały... Ale teraz jakoś lepiej się poczułem. Muszę chyba przejść na prochy bo po ponad 1,5 roczna walka z tym gównem wymęczyła mnie totalnie. Jeszcze przez to wszystko przyplątała się do mnie jakaś yebana depresja :/

Ale jakoś żyję ostatkiem sił. Bardziej już dla żony i dzieci niż dla siebie.

Pawelt, ja mam tez akcje z zawrotami głowy, mdłości bóle stawów, faza na SM, ale ja daje rade bez leków. Brałam w tamtym roku, może troche lepiej się czułam , ale odsatwienie to istny koszmar. Teraz wiem ,że bez leków da się z tym zyc i normlanie funkcjonowac, Poszłam na terpaie behewioralno-poznawcza i to jest strzał w 10!

Mma doraźnie afobam, ale jak na razie od połowy lipca nie musiałam go brac, poprostu raz lepiej raz gorzej ale leki tylko wyciszą objawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelt ja też, od soboty miałam takie mdłości i zawroty głowy ( nie to nie ciąża) ze na mysl o kawie było gorzej. odkąd mam nerwice to maks pije 2 kawy,lury dziennie, kiedyś przed snem potrafiłam wypić i nic mi nie było. Ostatnio doszłam do wniosku ,że za bardzo chucham i dmucham na siebie. myslałam o wycieczce do Chin ale wycofałam się bo się bałam! bałam się ,że będe się xle czuć! daje sobie rok i w 2016 albo Nowy Jork albo Brazylia, nie dam się zamknąć w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili jestem:P ale milczę, poczytuję czasami i wstrzymuje się od narzekania. Buziaki dla Ciebie, wcinaj zielone liście, szpinak, sałate na anemię. J asie boje syntetycznego zelaza dlatego biorę nieregularnie, wolę dietę.

Niestety nadal mam stałe wzdęcia, podejrzewam candide, sibo,,,albo pasozyty:( macie jakies sposoby na to? Oprócz chemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mili jestem:P ale milczę, poczytuję czasami i wstrzymuje się od narzekania. Buziaki dla Ciebie, wcinaj zielone liście, szpinak, sałate na anemię. J asie boje syntetycznego zelaza dlatego biorę nieregularnie, wolę dietę.

Niestety nadal mam stałe wzdęcia, podejrzewam candide, sibo,,,albo pasozyty:( macie jakies sposoby na to? Oprócz chemii.

robiłam ostatnio badania z zywej kropli krwi, Gośc który to robił był w szoku, bo dawno nie widział tak "zdrowej Krwi" . Prawie w ogóle grzybów, troche więcej leukocytów , ale to wiem od dawna bo mam zeba do wyrwania. Nie robie tu reklamy ale ja pije czystek i chlorelle. może spróbój to. Oczywiście skutkiem ubocznym przez pierwsze 2-3 tygodnie sa pryszcze, ale to znaczy ,że organizm usuwa toksyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czystek kupuje w klepie zielarskim albo w aptece, Chlorelle tez mozna kupić w zielarskim , pije raz dwa razy dziennie. Chlorelle je sie do 15-20 tab dziennie to zalezy jaka mjaą wagę. Ja akurat kupuje firmy Green Ways. kosztuje 180 zł za 1200 albo 1400 tab, wystracza mi na 3 miesiące. Ja nic nie reklamuje ,żeby było janse. Chlorella tez fajnie czyści jelita.

Ja sprawdziłam na sobie a wierzcie mi daleka jestem od specyfików które sa dobre na wszystko a jednak miło się zaskoczyłam.

Moja kolezanka po chemii jest i też pije czystek i chlorelle je, twierdzi ,że czuje sie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelt, to wyrwij tego zeba jak najszybciej...

przez osemki mozna miec tyle objawow, ze szok...nawet nos zatkany :D

ja usunelam i ciesze sie z tego niezmiernie... odeszly mi okropne bole policzka i oka...

 

bylam dzis u lekarza dostalam zelazo w tabletkach i skierowanie do endokrynologa i on postanowi co z ta tarczyca robic... z tego co mowila rodzinna to raczej dostane tabletki ...:/:/

ale czemu ft4 jest w normie a tsh jest 0.02 czyli strasznie niskie ??

ponoc spada w pierwszym trymestrze ciazy, no ale tu juz jest 22 tydzien wiec powinno byc normalne ,..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba całkiem normalne. Ja ogólnie nie jem skórki pomidora. Zawsze go parze i skórkę zdejmuje. Mamie kiedyś się taka skórka przykleila do żołądka i tak nam weszło w nawyk. Ale to normalne jakieś kawałki zboża skorki itp więc nie analizuj tak tego co tam wychodzi;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawelt, :mrgreen: znam to doskonale :D

 

jak tam u Was?

 

ja wlasnie gotuje barszczyk na jutro co by troche zelaza przyswoic :P

 

dzisiaj bylam w sklepie wiekszym od lidla!! ale bylo ciezko... myslalam, ze nie dojde do kasy, bo sie wlaczyl strach, no ale dalam rade:D sama nie wiem jak :hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×