Skocz do zawartości
Nerwica.com

Antyprawdy życiowe


Gość *Ai*

Rekomendowane odpowiedzi

Pij mleko

:great:

 

Ja się spotkałam ze stwierdzeniem - Pij mleko, będziesz miękki ! lansowane przez przeciwników lobby mleczarskiego i jednocześnie twierdzących, że jest to wybitnie szkodząca naszemu zdrowiu substancja.

 

Osobiście nie jestem ani na tak, ani na nie. We wszystkim trzeba zachować umiar !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pij mleko

:great:

 

Ja się spotkałam ze stwierdzeniem - Pij mleko, będziesz miękki ! lansowane przez przeciwników lobby mleczarskiego i jednocześnie twierdzących, że jest to wybitnie szkodząca naszemu zdrowiu substancja.

 

Osobiście nie jestem ani na tak, ani na nie. We wszystkim trzeba zachować umiar !

 

Teraz wszystko niby szkodzi. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już tu ktoś podawał to powiedzenie, nie czytałem wszystkiego. Moje ulubione: co cię nie zabije to cię wzmocni. Zgodzę się ale tylko do momentu kiedy się nie zachoruje. Nerwica nie wzmacnia, ona robi z ludzi ćwierć kaleki, niedorobione sieroty (bez urazy, piszę o sobie). Przez nerwicę zostało we mnie zniszczone, stłumione wszystko co najlepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko niby szkodzi. :mrgreen:

Nawet woda szkodzi - kompać się nie mozna bo woda rozbija "coś tam", myć głowy nie można bo woda "coś" tam niszczy :D

To co w ogóle mozna robić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia,

A gdy kobieta mówi "tak",to co to właściwie znaczy?

 

A jak myślisz? :?

 

- ktoś faktycznie głupi nie przyzna się do tego, że jest głupi

 

z tym to się chyba akurat zgodzę

Po pierwsze to chyba większość jest przeświadczona o swojej wysokiej inteligencji

Po drugie, jeśli osoba jednak zdaje sobie sprawę ze swojej głupoty to znaczy, że aż taka głupia nie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia,

Myślę,że nie jest łatwo zrozumieć kobietę a czasami trzeba jej słowa odwrotnie interpretować

 

Przykład poproszę.

 

Kobietę nie jest trudno zrozumieć, tylko faceci mają ograniczenia w sferze tych kontaktów, stąd też ich problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Zawsze nastaw drugi policzek " - moja kontr-prawda-życiowa Im niżej chylisz głowę tym więcej ludzi Ci na nią włazi.

 

"Życie kopie po dupie " - nie to ludzie , własne błędy , brak opanowania rozszalałych emocji .

 

 

 

To takie które mi się akurat teraz przypomniały.....ale jest ich pewnie więcej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, co do wypowiedzi kobiet

 

 

Z wypowiedzią kobiety jest jak z karmieniem dziecka, trzeba poczekać aż się przyjmie, inaczej może się zwrócić.

 

Mężczyźni nie są zbyt cierpliwi...

 

 

Z drugiej strony, Drogie Panie, jak Ci biedni prostolinijni mężczyźni mają nas zrozumieć ... skoro same siebie nie rozumiemy ? :time:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia,

 

Z drugiej strony, Drogie Panie, jak Ci biedni prostolinijni mężczyźni mają nas zrozumieć ... skoro same siebie nie rozumiemy ? :time:

 

Myślę, że ja siebie rozumiem

Poza tym mężczyźni też siebie nie rozumieją.

 

 

Przez to, że w ostatnim czasie częściej moim towarzystwem są mężczyźni niż kobiety, dochodzę do wniosku, że tak naprawdę, to faceci są bardziej ciężcy.

 

-- 13 kwi 2015, 10:21 --

 

"Dobrego człowieka poznasz po tym jak traktuje zwierzęta"

 

comment_86A942scyezcQJOSAXr0LU6gC6kqeMFu.jpg

 

Akurat ja spotkałam się z trochę inną wersją tej "prawdy" Brzmiała ona mniej więcej tak

"Człowiek, który kocha/dobrze traktuje zwierzęta, nie może być do cna zły"

 

I z tym się zgodzę. Jeśli chodzi o Hitlera to jego wizerunek został stworzony na symbol zła. Bardzo wiele mu się przypisuje chociaż o niektórych sprawach mógł nie mieć zielonego pojęcia.

Poczytajcie trochę o Hitlerze, uważam, że nie był on wcale taki zły jak się to mu przypisuje.

W jakiś opaczny sposób mimo wszystko chciał dążyć do pokoju na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Evia, popieram twój wpis. Hitler, nazizm, same zło. Ale jak ktoś zabija hitlerowców to jest dobry i bohater. Jak na ironię widzenie zła w innych, a traktowanie siebie jako wybawcę, jest częstym źródłem zła. :-) Hitler miał pewnie te same motywy co Churchill czy Stalin. No, ale że historię piszą wygrani to teraz mówi się o wielkim triumfie przeciw cywilizacji zła. Wysnuwam dość kontrowersyjną tezę, że JPII i Hitler mają wiele wspólnego. Obydwaj kochani przez swój naród, budowano im pomniki, klaskano na wielkich pompatycznych przemowach, kwestionowanie ich wizerunku uznawane było za obrazę. Pamiętam jak babcia opowiadała, że płakała na pogrzebie Stalina. Nie zdziwiłbym się, gdyby był jakiś przewrót cywilizacyjny w Polsce w kierunku ateizmu to ludzie by się dziwili jak można było być tak zaślepionym i w tym stopniu wynosić jednostkę na nomen omen ołtarz. Dla mnie JP II to 75% charyzmatyczny przywódca ludu, a 25% ktoś kto kieruje się ideologią miłości. Trudno zarzucić mu, że był militarystą jak Hitler, bo więcej mówił o pokoju niż wojnie. To go zdecydowanie stawia na plus, więc niech mi nikt nie zarzuca, że jestem za przemocą. Ale oprócz tego, że jestem pacyfistą to jednak interesuje mnie idea równości, a 999 pomników jakiejś osoby, która robi karierę i bombarduje mój ekran TV bardzo przeczy temu, że ludzie są tyle samo warci. O mnie nikt nie będzie pewnie pamiętał po śmierci, ani nie nakręci filmu.

 

Dodam jakąś antyprawdę życiową, żeby był temat zgodny. W sumie to to co się mówi dzieciom: bądź grzeczny, bo inne dzieci cie nie będą lubić. A prawda jest taka, że najbardziej lubią tego co ma dobry komputer i fajne gry. Do tego nie jest niepełnosprawny, rudy, gruby, nie sepleni, nie jąka się, nie nosi okularów, nie jest łamagą, nie jest biedny, nie jest kujonem. :D A bycie grzecznym utrudnia dbanie o własny interes w szkole i pewnie powoduje, że dziecko nie raz dostanie z piąchy i będzie zastraszane.

Czasem patrzę na Fb, kto ma więcej lajków i kariery na pewno nie robią grzeczne dzieci. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×