Skocz do zawartości
Nerwica.com

ALPRAZOLAM (Afobam, Alpragen, Alprazolam Aurovitas, Alprox, Neurol, Neurol SR, Xanax, Xanax SR, Zomiren, Zomiren SR)


magdalena

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

209 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      186
    • Nie
      22
    • Zaszkodził
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie poczytałem trochę ten temat,z racji tego,że mam dość długą historię z lekami tego typu.

Wiktoria91 - tak jak Arasha napisała wcześniej zbadaj po którym leku tak się żle czujesz.Ale mogę się założyć,że chodzi o ten Bellergot (co to za lek w ogóle ? :o Straszna nazwa ;) ) W ogóle to,uwierz mi,teraz jest ciężko,ale za jakiś czas będzie lepiej (tak wiem,jak to teraz brzmi :) ).

Mnie dopiero zaczął pomagać Xanax 0,5....Clonazepamu nie polecam,bo mocno uzależniający jest...i wiem jak to jest odstawiać Clonazepam,bo dość krótkim okresie brania...Tzn: teraz biore Xanax 0,5 dorażnie,bo już nie mam potrzeby brania go właściwie.Biore go tylko wtedy kiedy zdarza mi sie atak paniki(kilka razy w roku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj nie wzięłam Afobamu na próbę by zobaczyć jak będzie ,wzięłam tylko 2 bellergoty rano i było w miarę, a nie tak jak przy braniu Afobamu, a dzisiaj nie wiem czy znowu wziąść Afobam tak jak wczesniej miałam zalecone czyli 1 tabletke (0,25mg) a wieczorem 1 bellergot? Do lekarza jest ogromny problem się dostać, najłatwiej prywatnie a z kasą cienko i teraz nawet nie mogę poradzić się lekarza :(

 

-- 12 lut 2015, 15:24 --

 

Witam po długim czasie :) byłam u lekarza specjalisty we wtorek mam przepisany Escitil 10 mg mialam brac na poczatek 1/4 tabletki ale w sumie pozostalo na tym by na razie nie brac tego az do wykonania badania EEG ktore potwierdzi albo wykluczy padaczke skroniową której mam podejrzenie . Doraźnie mam ten Afobam który zaczął i na mnie zbawiennie działać, choc wiem że to uzależnia i lekarka mówiła by brać tylko doraźnie i uważać z tym. W każdym razie jak juz mam atak i jest źle ,lub jak już się zaczyna i wiem że się rozkręci do tych najgorszych objawów to jak zażywam to pomaga przynajmniej na razie tak mam. Wiecie co ile maksymalnie i jaką dawke mozna tego brać by sie nie uzaleznic? Dodam że jak juz biore to zażywam 1 i pół tabletki tej 0,25 mg. Pozdrawiam :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamierzam rozdziewiczyć się z lekiem o nazwie Alprox 0,5 mg. Uznałem, że nie ma co jego kisić. Na początek planuję wziąć pół tabletki, tak jak mi zalecał lekarz ponieważ zażywam też inne leki, które podbijają działanie benzo. Wcześniej z tej grupy leków próbowałem tylko Etizolamu 1 mg zamawianego przez Internet w dawkach pół tabletki oraz cała tabletka, który mi zasmakował. Będę miał porównanie, liczę na coś jeszcze lepszego, profil działania Etizolamu nie do końca mi odpowiadał. Później postaram się zdać relację.

 

-- 28 lut 2015, 12:25 --

 

Na razie nie będę oceniał co lepsze, czy Etizolam czy Alprazolam, muszę wykonać więcej prób, poza tym dawka ma też tutaj duże znaczenie. Nie wiem jaka dawka Etizolamu odpowiada jakiej dawce Alprazolamu. Jednak odniosłem wrażenie, że Etizolam zdecydowanie bardziej zamula. A tak poza tym to działają BARDZO podobnie, praktycznie identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam-mam do Was pytanie- lubie sobie w wekendy wypic i wiele osob poleca mi na kaca benzodiazepiny- mozecie napisac ktora dziala najbardziej pro spolecznie i przeciwlekowo? Bralem 20-25mg Diazepamu i jedyny efekt byl taki ze uspokajalem sie w środku, ,znowu Bromazepam zwyczajnie mnie usypial i to nie wazne czy 18 mg w dzien czy 3 mg przed snem w nocy! Inni po benzo maja banana na twarzy a u mnie bieda- moze byc tak ze nie dziala na mnie czy tez brac cos innego -np Alpre czy Klony? z gory dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kaca lepszy Klon dlugo działa.Jesli pytasz o działanie p/lękowe i prospołeczne to dla mnie Alpra działa super,ale krótko.Klon brałam w małej dawce 1mg,na mnie nie działał prawie.Alpra działa u mnie dużo lepiej i to juz 0,25mg.Jednak chyba jestem wyjątkiem.Wszyscy piszą ,ze Klon to król benzo i działa prospolecznie właśnie.Musisz sprawdzić sam,który z nich się u Ciebie lepiej sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monooso, ciężko znaleźć jakieś zestawienie, gdzie porównane byłyby dawki Etizolamu w stosunku do innych benzo ( pewnie ze względu na to, że u nas nie jest w regularnej sprzedaży dostępny ). Ale poznałam jednego gościa, który brał przez dłuższy czas Etizolam ( sprowadzany z Azji ), z którego schodził przy pomocy Elenium, ale potem i tak wpakował się w alprę i mówił mi, że działanie było podobne.

 

A skąd u Ciebie pojawił się pomysł na eksperymenty z benzo u nas niedostępnymi ? Brałeś wcześniej inne leki z tej grupy czy to było Twoje pierwsze podejście ? Jak często go brałeś ? Chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej o tym leku, a informacji o nim jak na lekarstwo ( sic ! ) :?

 

-- 14 mar 2015, 00:00 --

 

lechita26, naprawdę nie znasz żadnego innego sposobu na kaca niż benzo ? To Twoje życie, więc rób jak chcesz, ale jeżeli chcesz się wpakować w uzależnienie, to proszę bardzo. Jeżeli takie akcje zdarzają Ci się sporadycznie, to pół biedy, ale na dłuższą metę to droga donikąd. A wyjście z nich ... może lepiej, żebyś nie wiedział, chociaż jak poszperasz na forum, to się dowiesz. Naprawdę sporo ludzi jest zmuszonych brać te leki, bo mają silne lęki, napady paniki, problemy ze snem, ale na własne życzenie się w to pakować, wydaje mi się skończoną głupotą ! Nie oceniam Ciebie, tylko lajtowe podejście Twoich znajomych do tematu ... zapewniam Cię, że lajtowe to ono jest do czasu. Skoro 40 mg diazepamu na Ciebie nie działa, to rzeczywiście musisz mieć jakąś mega tolerkę. Brałeś leki z tej grupy wcześniej ? Co do Twojego pytania, to większość osób twierdzi, że alprazolam i clonazepam są najsilniejsze ( jeszcze lorafen, ale w to się lepiej nie pakuj ), przy czym clon działa zdecydowanie dłużej, więc nie będziesz miał szybkiego zjazdu ...

 

-- 14 mar 2015, 00:06 --

 

A tak btw

Bralem 20-25mg Diazepamu i jedyny efekt byl taki ze uspokajalem sie w środku,

to dla Ciebie mało :shock: ? To są leki z natury uspokajające, a nie stymulanty, więc nie wiem, jakiego efektu Ty oczekujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arasha,cytrynka-nie biore benzo czesto-powiedzmy 2 dni w miesiacu- chodzi mi o to ze innych takie dawki Relanium czy Bromazepamu pobudzaja,dzialaja pro spolecznie,rozluzniaja miesnie itd a mnie strasznie przymulaja- wieczorem fajnie bo mam problem z zasypianiem i 5 mg Diazepamu powoduje ze zasypiam w 5 minut natomiast w dzien benzo zamiast dodawac mi odwagi,luzu po prostu robi ze mnie mumie -dziala wrecz odwrotnie niz na Was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Trafiłam tutaj zupełnie przypadkiem szukając w necie różnicy między zomirenem, xanaxem a alpragenem. Ostatnio skusiłam się na bardzo niską cenę tego ostatniego leku, przy jednoczesnym braku zomirenu i xanaxu. Nie wiem czy to alpragen czy też po prostu spadek formy sprawił że czuje się fatalnie. Czy to możliwe żeby alpragen nie miał takiego działania jak jego drozsze zamienniki? Dodam że zomiren bądź xanax biorę codziennie rano w dawce 0,25,tylko raz dziennie. Pozdrawiam. Ola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem zomiren, xanax, alprox i nie widziałem żadnej różnicy. Nie bierz tego dłużej niż miesiąc, bo to lek uzależniający.

 

Które benzo działa dobrze na lęki a nie usypia? Mam tylko klona, a chciałbym zażyć trochę sportu, więc senność jest niewskazana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SR czy zwykły ,,,ten sam hu-j tyle, że winnym opakowaniu .

Metylo CR potrafiłem z całą siłą odczuc po 10 minutach ,często szybciej niż zwykłe .

To zależy od kwasów w żołądku , czy się bierze z jedzeniem czy na czczo .

Różnica najczęściej w cenie . Te CR sa droższe .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam alprazolam ponad 3 lata wyłącznie nasennie, więc nie wiem, jak działa na lęki :?

Clon wydaje mi się bardziej uniwersalny i starcza na dłużej ( chociaż jak teraz jest ta alpra o przedłużonym uwalnianiu to w sumie może być to samo ).

 

maniek123321, ile Ty tego Clona wcinasz jednorazowo ? Bo jeszcze parę dni temu miałeś w podpisie 4 mg :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×