Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

miko84, mam wrazenie ze Ty wszystko krytykujesz i sie dziwnie odnosisz...

 

-- 05 mar 2015, 17:57 --

 

Ma taka potrzebe to idzie ;)

a co do wizyty to wszystko dobrze magnolia? ;) ja mam za niecaly miesiac mam nadzieje, ze leki beda juz cos dzialac.

 

-- 05 mar 2015, 18:01 --

 

Ej a tak wgl wracajac do tematu paksetyny to co myslicie o tym i tabletkach antykoncepcyjnych ? Bo zastanawiam sie nad tym czy wlasnie zaczac brac znow..ale nie wiem czy to ma sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, pisałam przecież wczoraj po co idę.

dumps, po raz pierwszy popłakałam się u lekarza :oops::hide: Wyciągnął ze mnie moje ostatnie 2 porażki i poszło.... :cry:

Zalecił zwiększenie paroksetyny z 30 na 40 mg i dołączenie 37,5 mg wenlafaksyny plus kazał zacząć psychoterapię, bo DDA aż wyje. Nie wiem dlaczego chce mnie drugi rok toczyć na paroksetynie... Zapytałam czy to połączenie z tak małą dawką wenli ma sens, to powiedział, że tak i prosił o wizytę za miesiąc. Nie wiem już co robić, czy spróbować na razie zwiększyć tylko paro, a jak nie będzie efektu, to dorzucić wenlę, czy wziąć od razu jedno i drugie. Aha i kazał zrobić morfologię i hormony tarczycy.

 

Jeżeli chodzi o antykoncepcję i paro, to jakiś czas temu brałam i było ok. Antykoncepcja zwiększa krzepliwość krwi, a SSRI zmniejszają więc jest równowaga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam choruję na nerwicę lękową, od ponad roku czasu przyjmuję Paroksetyne,początkowa dawka 20 mg a największa 40 mg.Ponad 2 miesiące temu zmniejszyłem dawkę z 40 mg na 30 mg i od tamtego czasu,mam kompletny brak energii,senność,brak motywacjii do wszystkiego się zmuszam,śpie do południa a i tak jestem nie wyspany.Czy powrót do dawki 40 mg może to naprawić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, u mnie tez każa powtarzac caly czas badania morfologie i na tarczyce, teraz tez mi wlasnie mowila o tym. Nie przejmuj sie ja za kazdym razem rycze u psychiatry :( moze narazie rob tak jak Ci lekarz kaze i zobaczysz co bedzie dalej napewno chce zobaczyc jak bedzie za miesiac jak zwiekszysz dawke.

 

ja teraz zmienilam lekarza i poszlam prywatnie pierwszy raz. poprzednia pani doktor mnie dobijala i chyba hmm nie sklame jak powiem, ze mi pojechala nie patrzac na moje uczucia.

 

Jak bralas antykoncepcyjne i paro to libido bylo okej ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnolia84, wiesz co ja tez tak mialam przy ktorychs tabletkach Bo psychotropy to ja juz biore kilka lat a anty najpierw bralam kontracept i z tego co pamietam to bywalo roznie, ale pozniej dala mi takie antykoncepcyjne angiletta i libido bylo okej a bralam wtedy tez escitalopram :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam choruję na nerwicę lękową od 4 lat,2 miesiące temu zmniejszyłem dawkę z 40 mg na 30 mg i po 2 tygodniach zaczeły sie problemy z brakiem energii,sennością,brakiem motywacji do działania,ciężko mi z łożka stać,czuję się wypalony czy powrócenie do 40 mg może pomóc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam choruję na nerwicę lękową od 4 lat,2 miesiące temu zmniejszyłem dawkę z 40 mg na 30 mg i po 2 tygodniach zaczeły sie problemy z brakiem energii,sennością,brakiem motywacji do działania,ciężko mi z łożka stać,czuję się wypalony czy powrócenie do 40 mg może pomóc ?

 

Powrót na dawke 40mg pomoze i bedzie znowu tak jak bylo, tak z ciekawosci to po co zmniejszyles dawke??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo czułem się bardzo dobrze i chciałem powoli odstawiać Paro.

Wiesz co, ja 5 miesiąc jestem na 20mg. Dwa tygodnie temu też postanowiłem odstawiać, bo lęki minęły. Ale jednocześnie biorę atenolol na przyspieszony puls i to od niego zacząłem zmniejszanie. W ciągu ostatnich 3 dni miałem dwa skoki pulsu do 155, ale bez paniki, lęku - tylko lekki niepokój. Oba ataki opanowałem w ok. 10 minut. Ale na razie nie myślę jednak o zmniejszeniu dawki paro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki działają czasami wbrew krążącej o nich opinii więc nie ma innego wyjścia jak spróbować i zobaczyć. Ale mnie paroksetyna muliła i powodowała senność największą z wszystkich SSRI (brałem też escitalopram i działał na mnie najbardziej łagodnie z wszystkich SSRI). Jeśli chcesz energii to sertralina i ew. fluoksetyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz energii to sertralina i ew. fluoksetyna.

 

No niestety, próbowałem, sertralina powodowała niekończące się problemy gastryczne - uciążliwe, częstsze migreny,

zaś fluoksetyna nawet w niskich dawkach dawała mi wysokie nadciśnienie co nie było bezpieczne i samo w sobie wywoływało niepokój,

Wenlafaksyna tylko chwilowo pomogła, potem też zamulała, nawet w dawkach 300-400mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy brałem paro kilka lat. W dawce zawsze 30 mg. Nie wiem czemu gadacie ze ten lek dziala zamulajaco. PAroksetyna zawsze dawała mi power. I wyciszała lęki. Lek dawał energie zmniejszał apetyt. Pozniej przestawał działać i powodowal zwiekszenie wagi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

od 8 lat biorę wenelę 300mg na ataki paniki.Czuje że lek nie dziala ,nie to że lęki wracają ale......jakby brać wit C

pomyslalam o przejsciu na seroxat to moj pierwszy lek ,miedzy innymi byla elicea i asentra-do dupy. co myslicie od odpoczynku od weneli na rzecz seroxatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×