Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Jak jest z odstawianiem ssri lepiej się odstawia niż neuroleptyki?

zdecydowanie lepiej - u mnie zadne uboki odstawienne przy ssri nie wystapily ale ja w ogole nigdy nie mialam z tym zadnych problemow pomijajac przygode z rispo kiedy to zamienilam sie w krowke i dostalam mlekotoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, i co ze niby jakbym brala benzo jak mam ataki to by pomagaly? Jakies skutki uboczne? To na recepte?

 

Tak pomagało by, te leki są na receptę lekarze często je przepisują w pierwszych tygodniach brania leków przeciwdepresyjnych, na przetrwanie, zanim lek zacznie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałam to już w dziale "Jak się dziś czujecie...", ale to temat bardziej pasujący. Otóż kilka dni temu wróciłam do brania parogenu (20 mg) - po ponad dwuletniej przerwie. Brałam przez 4 dni po pół tabletki, dziś 4 dzień całą. Poprzednio szybko przyswoiłam, ale teraz to jest jakiś koszmar - szczękościsk w nocy, brak apetytu i cały czas jestem napięta. Boję się, że tym razem nie będę go tak dobrze znosić, jak poprzednim. Mój facet chyba jest na mnie zły, że znowu zaczynam brać leki, więc nie chcę mu się przyznać, jak beznadziejnie się czuję. Proszę, powiedzcie, że to minie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, takie było zalecenie pani doktor, a z zaleceniami lekarza się nie dyskutuje.. Może wzięła pod uwagę to, że poprzednim razem dobrze je znosiłam i najbardziej mi pomagały, no ale jednak to były ponad dwa lata przerwy bez jakichkolwiek leków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, takie było zalecenie pani doktor, a z zaleceniami lekarza się nie dyskutuje..

aaa jak pani doktor , to sie rozumie.

No nic w takim nie masz wyjścia -musisz brać 20mg .

A to ,że 2 lata temu( za pierwszą "przygodą " z tym lekiem) było fajnie oznacza ,że drugi raz fajnie być nie musi i najczęsciej nie jest .

No , ale jak Ci sie pogarsza to czymś musisz się ratować .

To i tak sukces ,że 2 lata dałas rade bez protezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3,

A to ,że 2 lata temu( za pierwszą "przygodą " z tym lekiem) było fajnie oznacza ,że drugi raz fajnie być nie musi i najczęsciej nie jest .
toś mnie pocieszył.. Za dwa tygodnie mam kolejna wizytę, jak będzie źle, to poproszę o zmianę leków na jakieś słabsze :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to poproszę o zmianę leków na jakieś słabsze :|

ale nie na tyle słabe co by Ci nie miały pomóc .

Ja obecnie jadę na 7,5 mg paro . Gdybym chiał sobie jeszcze nadto "poprawić" zwiększająć dawkę to popsuł bym całe to leczenie , a Paroksetyna zamiast mnie leczyć po prostu by mnie ukatrupiła .

A wiesz ile moja lekarz każe mi brać na ten czas Paro ?

- 40mg .

Dlaczego się więc nie słucham lekarza ?

Bo jestem niepokorny , w dodatku farmaceutyczny łobuz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawkę będziemy zwiększać do 40 mg..

Brum , jak Ty po 20 mg masz takie fazki to pomyśl co będzie na 40 mg .

Chłopakowi wtedy lepiej powiedż ,że sie leczysz , bo jal zacznie Ci wyginać .

A o sprawach łóżkowo- sercowych damsko-męskich ( jeżeli takowe odbywasz ) to od razu zapomnij .

Jeżeli w dodatku masz niefajnie rzadką krew ( a dołożysz taka dawkę Paro ) to uważaj na wylewy wewnętrzne krwi ( niekoniecznie do mózgu ) .

Ja to nawet odczuwam w samopoczuciu jak zwiększę dawkę o 5 mg , jak zmniejsze też ( tyle że w drugą strone ) .

Ale nie bierz sobie do serca tego wszystkiego co Ci mówię . Ważne ,żeby lek Cie wyleczył , wydobył na powierznię .

Miko brał wieksze dawki Paro i dał radę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, z tymi sprawami łóżkowymi, to u kobiet wygląda to trochę inaczej. Nie mamy aż tak poważnych z tym problemów. Ja np. na 30 mg nie mam w tej kwestii żadnych :105: Zresztą nigdy na żadnym leku nie miałam, może trochę gorzej było na fluoksetynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×