Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe, nigdy nie mialem zespołów odstawiennych ale mało kied odstawiałem całkiem, przeważnie zmieniałem na inny lek. Pierwsze dni były ciężkie, leżałem plackiem i nie mogłem spać, do tego nałożyło się lekkie przeziębienie a więc ból głowy i lekki stan podgorączkowy. Dziś już lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, może później Cię strząchnie :P czego oczywiście nie życzę :D

Ech, jakie to niesprawiedliwe, że niektórzy z dnia na dzień bez większych problemów mogą odstawić lek i prawie nic im nie jest, podczas gdy inni muszą się cackać kilka tygodni z redukcją :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie stosowania paro go odstawiacie ?

- ja już prawie 4 lata jadę na tym leku i raczej szybko go nie odstawię , nie wiem ,może nie będę umiał , może nie będę chciał a może śą jeszcze jakieś inne powody ( dlaczego tak się dzieje ) a których nie znam . Jednak jak wymyślą Coś lepszego ( dla mnie ) to pożegnam się z paro bez żalu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak walczysz z sennością i otumanieniem, które z pewnością odczuwasz przy tym specyfiku?

--- nigdy nie byłem senny po paroksetynie .

Ale zakładając , gdybym był zakupiłbym w Necie ( sklepie , nie u szemranych handlarzy ) czysty chlorowodorek kofeiny .

Taka 100 kofy z rana na pusty żołądek pewnie by Cię pobudziła . Jakby to nie starczyło poprosiłbym lekarza o Nootropil i jego przetestował w dawce około 1200mg ( też z rana ) . O innych specyfikach mocniejszych nie będę Ci tu mieszał w głowie .

Ty chłopak czy kobieta ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez kilka miesiecy brałem paroksetyna 20mg i olanzapina 2,5mg, teraz od kilku dni biore dodatkowo abilify i zwiększyłem olanzapine więc jest tak:

 

abilify 3,25mg, paroksetyna 20mg, olanzapina 5mg,

 

jak na razie dobrze się czuje na tym zestawie tylko trochę tak automatycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kalebx3, Ty to jestes jednak ewenement, jak mozna nie byc sennym po parox :mrgreen:

 

-- 27 lut 2015, 17:45 --

 

Ale jak walczysz z sennością i otumanieniem, które z pewnością odczuwasz przy tym specyfiku?

 

Na pocieszenie powiem ci, ze sennosc po parox mija, ale zamulenie nie mija, no moze po roku czasu brania juz tego nie odczuwasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paroksetyna 20mg, to prawdziwa przyjaciółka od serca :D To pierwszy lek psychiatryczny, który mi naprawdę pomógł.

 

1. Nie rozmyśla się już o tym co zrobiło się źle lub głupio - spływa wszystko jak po kaczce.

2. Nie odczuwa się fizycznych objawów nerwicy.

3. Idziesz po sklepie czy po mieście i masz wszystkich w dupci.

4. Nie ma natrętnych myśli typu, powtarzająca się piosenka w głowie.

5. Dodaje pewności siebie.

 

Minusy tego leku, to zmniejszenie libido oraz lekkie znieczulenie na pozytywne bodźce np. prawie wcale nie czuje się muzyki.

 

A kiedy psychiatra dołożył mi do paroksetyny 200mg Sulpirydu, to już w ogóle jest wspaniale! Chce się do ludzi i praktycznie wcale nie odczuwam się objawów FS! Oprócz tego mam jeszcze Pernazyna to już w ogóle cud miód!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, żaden ewenement.żrę paro2,5 roku.senności brak,innych uboków też nie mam i raczej nie zamierzam odstawiać,bo nerwicha wraca i szkoda gadać.najgorsze te pieprzone lęki.jeszcze trochę pojadę na tym koksie....

 

Freda , miałem podobnie .

Wystarczyło dodać do Paro kapkę Brinterllixu ( 2,5 -5 mg ) i lęki po około 2 miesiącach na tym Mixie poszły w siną dal .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-najgorsze w Paroksetynie jeżeli chodzi o wpływ tego leku na seks jest mianowicie to ,że członek męski zwis staje się małowrażliwy na kąsania pieszczoty partnerki . A w dodatku przy wystrzale nie daje ten apogeumeniczny akt miłosny takiej frajdy przyjemnośći orgiastycznej co zazwyczaj w dawnych czasach bez Paroksetyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tolerujecie PARO w mini-dawkach, typu 10-20mg, znacznie mocniej zaburza koncentracje/funkcje poznawcze niż ESCI ?

Bo niby trochę działa na noradrenalinę ale bardzo mocno na serotoninę, stąd obawiam się, że lekkie pobudzenie będzie

tylko na początku leczenia, a potem klasyczna SSRI zamuła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie paro i fluvo to dwa zmulacze niestety, nie jestem w stanie ich brać dłużej niż kilka tygodni, w tamtym roku na paro do 50 mg wytrzymałem 8 tygodni , teraz na fluvo 5 tygodni, juz w średnich dawkach spora zmuła, brak energii, nie wiem poza tym słabe działanie antydepresyjne tych leków jest a przeciwlekwoe też bez rewelacji. Teraz nie wiem co dalej brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×