Skocz do zawartości
Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd Hasco/Teva)


Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      78
    • Nie
      24
    • Zaszkodził
      23


Rekomendowane odpowiedzi

Czy można zrobić taki trik z sulpirydem ze jezeli po jakimś czasie przestajemy czuć jego pozytywne działanie robimy przerwę kilku dniową i znów wracamy do dawki jaka była dla nas skuteczna.Czy ktoś ma takie doświadczenie????

 

Na mnie przestał działać. Odstawiłem go na 5 miesięcy. Po 5 miesiącach zażyłem w końcu wymarzoną kapsułkę a tu nic. Nie zadziałała. Na mnie trik z odstawieniem sulpirydu nie zadziałał, ale muszę mu przyznać 10/10 pkt. Kiedyś wyprowadził mnie ze strasznej psychozy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulpiryd biorę dwa tygodnie razem z paroksetyną. Sulpiryd jedna rano i jedna po południu. Miałam wielki nawrót nerwicy lękowej po tym jak stopniowo odłozyłam leki fluoksetynę. 3 miesiące było dobrze i mnie wzięło. Drgawki, odruchy wymiotne, bol żołądka, wielki lęk, ataki paniki. Nie wiem czy działa Sulpiryd czy Paro, ale nie mam już odruchów wymiotnych i zaczęłam wychodzić do ludzi. Jednakże nie chciałabym długo go brać bo boje się skutków ubocznych - prolaktyny i zaburzenia miesiączkowania, z tego co tu wyczytałam. Może Paroksetyna wystarczy. Mój stan był cieżki. Jest trochę lepiej, ale nie idealnie. Jestem bardzo pobudzona, nie pdooba mi się to. Po tygodniu wystąpiły problemy z snem, i ogólnie ciagle ruszam nogą albo jakaś taka jestem ruchliwa. :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, mam pytanie. Dostałam Sulpiryd na moją nerwicę, ale czuję się po nim okropnie. Dawka 50mg czyli jak tak czytam, to mało dość. Mam strasznie sucho w ustach, dzwoni i huczy mi w głowie... miał mnnie uspokoić a czuję sie jeszcze bardziej poddenerwowana. Mam też hydroxyzinum w razie czego... nie mogę się jakoś ogarnąć, miga mi przed oczami, mam wrażenie jakby mi serce waliło jak szalone. brałam wcześniej. powiedzmy doraźnie Zomiren. zastanawiam się czy to reakcja na zmianę leku czy co właściwie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku gdy organizm się nasyca lekiem dzieją się takie rzeczy ta suchość w buzi tak po miesiącu lub trochę więcej powinna minąć pij dużo wody mineralnej najlepiej niegazowanej,dzwonie w głowie i huczenie to normalne nie minie też jak tak zawsze miałem na początku jak przechodziłem na inny lek a jeśli zaczełaś brać pierwszy raz lek z tej grupy to tym bardziej może tak się dziać na początku leczenia pozdro

 

-- 21 sty 2015, 14:07 --

 

POPRAWKA; DZWONIENIE W GŁOWIE I HUCZENIE MIJA Z CZASEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem strasznie rozbity psychicznie brałem ze 3 lata pernazyne potem nie brałem 2 lata leków w ogóle,teraz znowu biore pernazyne ludzie pisali na tym forum że pernazyna ich strasznie rozwaliła psychicznie moje pytanie do Was brzmi czy moge być właśnie rozbity po tej pernazynie a może mi na te rozbicie pomoże lub zmienić na np.sulpiryd jeśli to ona jest przyczyna mojego rozbicia Prosze o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perazyna akurat nie ma wielkiego wpływu na prolaktynę. Jest też jednym z najmniej toksycznych neuroleptyków. Bardzo rzadko powoduje akatyzję, co jest kolejnym plusem. Mój lekarz często stosuję perazynę w chorobach psychotycznych. Chyba wie co robi, leczy ponad 30 lat i kiedyś powiedział mi, że jego pacjenci z tego typu chorobami zawsze dobrze reagowali na perazynę i nawet przy wieloletnim leczeniu nie siała spustoszenia w człowieku w przeciwieństwie do innych przeciwpsychotyków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×