Skocz do zawartości
Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd Hasco/Teva)


Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      78
    • Nie
      24
    • Zaszkodził
      23


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem :why: Spoznia mi sie okres 5 dni i juz myslalam, ze to ciaza, a moj doktor szybko mnie tej nadziei pozbawil. Powiedzial, ze po Sulpirydzie moga wystapic nieregularne miesiaczki :why: Ale czy to mozliwe, ze przez 2 m-ce brania miesiaczka byla regularna, a od miesiaca, kiedy juz go nie biore, nagle dopiero teraz zanika okres? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej kochani mam do was pytanie :)

Brałam Sulpiryd 50 mg z parogenem 20 mg około miesiąca.

W czasie brania sulpirydu czułam się fatalnie, mdłości, zawroty w głowie,mlekotok dlatego byłam zmuszona go odstawić, niestety razem z parogenem. :(

nie biorę go już miesiąc a nadal czuję się bardzo źle. Zawroty w głowie, mdłości, zmęczenie, brak siły, często robi mi się słabo, tracę równowagę .Czy to możliwe aby skutki odstawienne utrzymywały się tak długo i były tak nasilone?

I ile może to jeszcze potrwać? mieliście podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy dawce 50mg/doba, po trzech tygodniach zmierzyłem sobie poziom prolaktyny i przekroczyła mi ona mniej więcej dwukrotnie górną normę (32,6 ng/ml przy zakresie referencyjnym 2,1 do 17,7). Czy ktoś się orientuje, czy to jest już powód do niepokoju, tzn. przy jakim poziomie prolaktyny dochodzi u mężczyzn do poważnych skutków ubocznych, np. do ginekomastii? W zasadzie póki co nie czuję tej prolaktyny, może poza obniżeniem libido. Zmierzyłem prolaktynę z ciekawości a teraz psychiatra chce mi zmienić lek, chociaż działał całkiem nieźle. Inna sprawa, że gdybym został przy tym leku to miałbym teraz mieć zwiększaną dawkę co najmniej dwukrotnie, co pewnie jeszcze bardziej podniosłoby prolaktynę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zaburzenia depresyjno-lękowe i zaburzenia psychosomatyczne (żołądka). Otrzymałem sulpiryd, na zaburzenia somatyczne mi chyba pomógł, one się zmniejszyły, jestem troche mniej nerwowy, przytyłem. Na lęki mi nie wiele pomógł, musiałem się wesprzeć citaxinem. Sulpiryd brałem w dawkach do 150 mg. Brałem go 10 miesięcy i próbowałem odstawić, ale tak się kiepsko czułem po odstawieniu, myślałem że mi głowe rozsadzi. Dlatego wróciłem do niego, przyjmuje minimalną dawkę 50 mg.

 

-- 04 paź 2013, 13:57 --

 

Jak skutek uboczny mogę podać ból piersi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sulpiryd podobnego dziala do fluanxolu wcale nie ma.

biore pare dni a juz czuje dopamine i to nie jest tak jak przy fluanxolu ze akatyzja 2 tygodnie i to wszystko, tutaj akatyzja nie wystepuje lecz takie jakby to nazwac "uzupelnienie" miesni, wydaja sie byc lzejsze i co za tym idzie latwiej sie chodzi i czlowiek tak szybko sie nie meczy i ma sile wstac z lozka.

ale sulpiryd niestety cos mnie za mocno otepia.na sulpi jest napisane ze moze zaburzac sprawnosc psychofizyczna a juz na fluanxolu tego nie ma bo taka prawda bo w jego przypadku nie czuc tej dopaminy wcale tylko nieprzyjemne spiecie miesni.

 

super sprawdza w nerwicy bo uspakaja a zarazem moze aktywizowac (ale leciutko niestety) poprzez swoje dzialanie jakie opisalem wyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sulpiryd podobnego dziala do fluanxolu wcale nie ma.

biore pare dni a juz czuje dopamine i to nie jest tak jak przy fluanxolu ze akatyzja 2 tygodnie i to wszystko, tutaj akatyzja nie wystepuje lecz takie jakby to nazwac "uzupelnienie" miesni, wydaja sie byc lzejsze i co za tym idzie latwiej sie chodzi i czlowiek tak szybko sie nie meczy i ma sile wstac z lozka.

ale sulpiryd niestety cos mnie za mocno otepia.na sulpi jest napisane ze moze zaburzac sprawnosc psychofizyczna a juz na fluanxolu tego nie ma bo taka prawda bo w jego przypadku nie czuc tej dopaminy wcale tylko nieprzyjemne spiecie miesni.

Jak zwykle działanie leku może być różne w zależności od osoby. Jak dla mnie sulpiryd i fluanxol działają podobnie - nie zauważyłem praktycznie przejścia z sulpirydu na fluanxol z dnia na dzień, czułem się bardzo podobnie. I nie miałem akatyzji ani na jednym ani na drugim. A lekko otępiać mogą oba leki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam tak wielkich problemów z podniesieniem się z łóżka, wyjściem z domu itp. Tak jakbym miała większe chęci do roboty. Nie muszę się tak bardzo zmuszać. Nie zauważyłam żadnych dziwnych objawów. Może jedynie mam jakby puściejszy umysł. Czuję się jakby tak lżej. Tj. mniej myślę, nie mam takich ciągów negatywnych myśli, ale z drugiej strony trudniej mi na czymś się skupić czy przemyśleć.

 

Dokladnie to mialem na mysli :mrgreen: identycznie sie czuje juz po ponad tygodniu jak obliczylem.Na natretne mysli cos wspanialego :yeah:

Dawka od poczatku 2x100mg/d

 

-- 11 paź 2013, 16:50 --

 

nie moge juz edytowac

polecam podawac droga donosowa, dzialanie natychmiastowe i biodostepnosc na wyzszym poziomie. bo to oczekiwanie godzine przed i dwie po posilku jest wkurzajace, tym bardziej ze apetyt na sulpi jest "duzy" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję leku zdecydowanie motywującego, ostatnio nie mam siły wstać z łóżka i ogólnie najlepiej by było gdybym całymi dniami się z niego nie ruszał.

Zastanawiam się czy Silpiryd jest tym czego potrzebuję. Przez jakiś czas brałem Modafinil ale już mi się skończył i nie bardzo wiem co mogło by pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CórkaNocy, Całkiem niedawno miałem mix podobny do Twojego , Wenla 150mg wieczorem , Citalopram 20mg i Chloroprtothixen 15mg rano Dzięki temu poruszałem się pół metra nad ziemią :) Niestety z tego szczęścia zgłupiałem i po 3 miesiącach odstawiłem wszystko na raz . Teraz wróciłem do Velaxinu ale w dawce 300mg i Chloroprothixen 15mg i niestety nie jest już tak jak było . Zero jakiejkolwiek motywacji , miałem jeszcze zapasy Modafinilu ale wszystko zużyłem , mam teraz okres w pracy który wymaga ode mnie aktywności PRZYNAJMNIEJ 12 godzin na dobę a tu DUPA. Potrzebuję czegoś co z całą pewnością zadziała . O wellbutrinie słyszałem wiele dobrego :smile: więc pogadam jutro z panią doktor .

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj pan dr przepisał mi SULPIRYD 50mg rano. Do tego mam SERTRALINE w kroplach 30 kropli rano.

 

Ten pierwszy lek ma mi pomoc ..ponoc w somatycznych zaburzeniach.Mam podejrzenie jelita drażliwego./ bez kolonoskpii sie nie obedzie...skonam ze strachu..echh/ Psychiatra powiedział mi,ze nie wierzy iz mam chorobe jelit...to somatyka i tyle.

 

Teraz moje pytanie do Was: czy bardzo otumania SULPIRYD?Pytam, poniewaz duzo jezdze autem i nie moge sobie pozwolic na lajcikowe podejscie za kólkiem. Sertralina daje mi swietna koncentracje. A poczytałam,ze Sulpi moze powodowac sen itd.

 

Za odpowiedz bede wdzieczna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulpiryd blokuje receptory adrenergiczne D2, zmniejsza dopamine, działa antypsychotycznie.

Jak dopamina odnosi sie do zaburzen nerwicowych?

Jego działanie rozluzniajace miesnie polega na tym ze łagodzi napiecia somatyczne??

Dlaczego neuroleptyki wprowadzają wieksza niz SSRI akatyzje?

Z góry dzieki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×