Skocz do zawartości
Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd Hasco/Teva)


Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      78
    • Nie
      24
    • Zaszkodził
      23


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich brałam przez ok 2 miesiące sulpiryd na początku było ok ale później pojawił się mlekotok zaburzyła mi się miesiączka i pojawiło mi się dziwne drżenie w głowie już go nie biorę od miesiąca i w ogóle żadnych leków a drżenie nadal mam i boje się że to po tym leku tak mi zostało to możliwe czy to nerwica??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety posiada skazę
Żartujesz sobie? :mrgreen:

 

Mówiłem o amisulprydzie, nie o moklobemidzie. I czemu miałbym żartować? Amisulpryd według badań jest najbardziej podnoszącym prolaktynę neuroleptykiem. Jak go brałem kilka miesięcy, mimo że w dawce prodopaminergicznej to mi prolaktynę wystrzeliło w badaniu krwi grubo ponad górną granicę. Gdyby nie ta wada, to brałbym do dziś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz brac rano po 50mg , po tygodniu/dwoch mozesz zwiekszyc dawke o 50mg czyli bezdiesz bral 100mg tez rano.

dawkowanie sie zgadza, 2 tabletki raz dziennie.musi taka dawke wpisac bo inaczej mogli by ci nie wydac 120tabletek w aptece bo mozna tylko na miesiac lub dwa wydac lek.

na zapas ci wypisal, czesto tak robia.

Dzięki. Jednak czy nie wystarczyłoby wypisanie dwóch opakowań, a podczas następnej wizyty, gdy lek będzie działał pozytywnie, zapisanie kolejnych jego ilości? Pozostałe leki dostałem na normalny okres, a tego nieszczęsnego sulpirydu jest tyle, jakbym miał go jeść garściami. Chyba, że chodzi o to, że raz na miesiąc lub dwa można przepisać ten lek i dlatego taka jego ilość, to w takim razie nie było pytania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na co bierze sie ten sulpiryd, czy to jest lek dobry na stany napięcia lęku i pobudzenia??? Podobo ma działane aktywizujace, mnie aktywizacji za bardzo nie potrzeba. W sumie najwieksza zmora to nieustanne napięcie. Może ktoś zna jakiś dorby lek na stany napieć???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas, wieslawpas, dziś łyknąłem 25mg baclofenu i zero napięć, a też są one moją zmorą. Co dziwne, ta tabletka baclo eliminuje u mnie napięcie lepiej niż wszystkie psychotropy jakie brałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy z czego to napięcie u Ciebie wynika. U mnie to napięcie jest psychofizyczne. Sam nie wiem czy psychiczne nakręca fizyczne czy odwrotnie. Baclofen generalnie powoduje porządne wyluzowanie. Warto spróbować, 10zł za 50 tabletek w mocnej dawce to niewiele. A może akurat coś zdziała w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian_Paździoch, Ale jak taki lek moze zanosić napięcie psychiczne, jak to jest lek na dolegliwości cielesne...???

 

"Zastosowanie Różne typy skurczów mięśni wywołane uszkodzeniem rdzenia kręgowego"

http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=281

 

tak sulpiryd w małych dawkach stosuje się na nerwicę wegetatywną (wiem, że to archaiczne określnie). problemy gastryczne, ściski w głowie itp. Może pomóc solo, lub wspomóc SSRI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam pytanie. Czy w niskich dawkach Sulpiryd podnosi dopaminę, czy też ją blokuje. Jaka jest prawda...może tu na forum ktoś obeznany na temat tego leku mnie oświeci. z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight, tylko ami i wzrost poziomu prolaktyny odczułem bardzo szybko i bardzo nieprzyjemnie ;) Kastracja, chroniczne zmęczenie... I cała reszta. Zero wpływu na lęki. Ten lek jest dla mnie ostatnią deską ratunku, gdy natrętne myśli są nasilone. Pod tym względem ami używam jak benzo na lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś kojarze ze ten gigantyczny wzrost prolaktyny przy amisulprydzie jest zwiazany z jego słabą penetracją bariery krew-mózg. Skutkiem tego jest osiąganie zabójczych stęzen na obwodzie i znacznie mniejszych w OUN-ie. Bariera krew-mózg jest najsłabsza w rejonie przysadki, czyli gruczołu produkującego prolaktyne i tam stęzenie amisulprydu jest najbardziej zblizone do tego we krwi. I to ostatecznie tłumaczy dlaczego ten słaby neuroleptyk tak jedzie po prl.

 

teraz nalezaloby ogarnąc który z agonistów dopaminy także cienko przechodzi przez BBB i mielibyśmy mix który zwiększałby wyrzut dopaminy w mózgu równoczescie w ogóle nie ruszajac poziomu prolaktyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dark Knight, przekonany to tak naprawdę będziesz dopiero wtedy, gdy spróbujesz :) Generalnie, z doświadczenia, nie polecam robić sobie nadziei, że akurat lek który się upatrzy, będzie lekiem trafionym - nie mówię tego złośliwie, wymieniam się tylko takim doświadczeniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×