Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Smutna leki biorę trzeci tydzień z czego drugi tydzień na dawce 10 mg, na lęki trochę mi to pomogło i wyciszylo ale właśnie w tym tyg wróciły te głupie natrętne myśli, no ale to w sumie początek leczenia, efekty terapeutyczne podobno przychodzą później no i też pewnie pod warunkiem ze lek się dobrze dobralo

 

I ja już w 3 tygodniu..nie wiem co macie na myśli pisząc o natretnych myslach...chyba nie mialam nic takiego..miałam tyljo obawe że będe się zle czula w pracy a mam taką że osiem h na pełnych obrotach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ellora cos ty,nigdy nic takiego nie zrobilam.

atakują mnie te myśli,nie mam zielonego pojęcia skąd...

boje sie ich,dlatego tak szybko nie odchodzą :(

lecze sie na nerwice lękowa z napadami paniki i jestem pewna,ze depresja mnie dopadla.

boje sie tez zostawać sama w domu,aj moze latwiej będzie mi napisać,czego sie nie boje ;)

 

 

krista,ja jeszcze nie dam rady tv oglądać,bo tak cholernie wszystko przezywam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Początki zaczynaly sie juz we wrześniu,tylko jeszcze nie zajarzylam,ze to nawrot koorwicy.

nastrój mi spadam powoli,zaczela bolec mnie codziennie glowa-zaczelam sobie wkręcać,ze mam guza mozgu.

pozniej wkrecalam sobie raka jelita,raka jajnika.

jakiś czas pozniej zaczelo mi coś drgać pod okiem,to sobie wkrecilam stwardnienie rozsiane hehe

 

no i tak z dnia na dzien zaczelo sie.

kulminacja nastapila 30 listopada,po moich urodzinach.

narabalam sie ostro i jak wstalam na drugi dzien rano,to tak mna telepalo,nie moglam sie uspokoić,pozniej nieprzespana nocka i glupie myśli o samobójstwie.

od razu polecialam do lekarza...

trafilam na psychiatrę,ktora wypisala mi mala dawke antydepresantu i wlasnie ten lek mnie zabil.

z dnia na dzien bylo coraz gorzej,coraz gorsze natrętne myśli...

i tak zostalo mi do dzis.

nieraz boje sie jesc,bo boje,sie,ze pozniej będę sie źle czula(ale jem).

przestalam wychodzic z domu przez ataki paniki(ale teraz juz wychodze).

pytajcie jaak chcecie wiedzieć cos jeszcze

 

-- 14 lut 2014, 19:20 --

 

A u was jak sie zaczelo i wasze objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, to nawrot.

 

Ja sie pierwszy raz lecze, a poczatki mialem poltora roku temu w wakacje 2012. Zakrecilo mi sie w glowie, slabo mi sie zrobilo, bylem wtedy na miescie. Potem miliard badan i po poltora roku bujania sie dostalem sie do psychiatry w grudniu 2013, dostalem esci na nerwice, przyprawila mnie (esci) o agorafobie, zmienilem leki i psychiatre i od stycznia jakos to jest. Konca nie widac, ale na pewno jest lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ellora cos ty,nigdy nic takiego nie zrobilam.

atakują mnie te myśli,nie mam zielonego pojęcia skąd...

boje sie ich,dlatego tak szybko nie odchodzą :(

lecze sie na nerwice lękowa z napadami paniki i jestem pewna,ze depresja mnie dopadla.

boje sie tez zostawać sama w domu,aj moze latwiej będzie mi napisać,czego sie nie boje ;)

 

 

krista,ja jeszcze nie dam rady tv oglądać,bo tak cholernie wszystko przezywam :(

 

Wiec teoretycznie to tylko w Twojej głowie, le takie to norma w nerwicy, ja aż tak nie miałam tylko nie mogę np ogladać horrorów i dokumentów typu,ekspr.report,smutna to minie trzeba pracować nad sobą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie krista...pieczenie klatki piersiowej bylo okropne,a wlasnie zapomnialam napisać,ze mialam okropne zawroty Glowy.

w sumie jakiegoś wzmożonego pocenia sie nie mialam,ale trzepalo mna rowno na wszystkie strony.

krista a u ciebie jak sie zaczelo?

 

gradrec,ja wlasnie badan nie robilam,bo wiedzialam ze nawrot...

pierwszy epizod mialam 8 lat temu,bralam sertraline,ladnie mnie z tego gowna wyciagnela.

tez zmienilam psychiatrę i dostalam citalopram,który pomogl ,ale nie skasowal mi tych absurdalnych mysli

 

-- 14 lut 2014, 19:41 --

 

Ellora,staram sie pracować nad sobą,ale ja mam tak glupie myśli,ze aż wstyd pisać.

u mnie to jest ba zasadzie takiej,ze po prostu sie boje ze w nie uwierzę...

wiec ciągle mam stracha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaczęło się w wakacje poczułam straszny lęk jakby miało cos się strasznego wydarzyc, zaczęłam się niasamowicie pocic prawie lało się ze mnie, ból głowy a własciwie czoła, jak weszłam do sklepu to cholerna panika ze musiałam uciekac przez klatkę piersiową przechodzio cos w rodzaju pieczenia i to bardzo często. No i poszłam do rodzinnego powiedziała ze to odwodnienie w co nie uwierzyłam iposzłam do psycho dała mi hidro brałam po 5 tabletek dziennie ale zadnej poprawy poszłam do drugiej powiedziała ze to się leczy i dała elicea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krista mam tez lęk przed szpitalem...

wczesniej czulam taki calodzienny lęk,wlasnie jakbym czekala,aż cos sie stanie.

teraz czasami tez mnie z ta roznica,ze nie mam juz ataku.

 

a mój lęk moglabym opisac tak-uczucie jakby ktoś za mną stal i zaraz mial przyjebac w leb!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj,ta kurwica ma wiele oblicz.

nienawidze! :bezradny:

a jeszcze 4 miesiące temu,to do Glowy by mi nie przyszlo :\

Mnie meczyło pół roku..to cisnienie niskie to pogoda nie taka itd az wyladowałam u lekarza,nerwica, nie wiezrzyłam ze moze mieć takie objawy wiec badania-wyniki ialne...zostalo leczenie..i teraz nawrot..heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od listopada zle sie czulam...pilam melisę, na poczatku ppomagala, potem juz nie bo zawroty były coraz gorsze do momentu gdy w grudniu pojechalam do sklepu i zlapała mnie taka panika ze musiałam z niego uciec, potem niechec do wychodzenia strach..itd i zaczęłasię leczyć bo praca stała sie dla mnie meka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×