Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Mam pytanko czy od naszych cukierków mozna dostac anemii, bo ostatnio jestem blada juz kilka osób mi to powiedziało, wiem ze muszę zrobic badania ale jakos nie mam czasu

Anemia to raczej nie bycie bladym. Idz ze kobieto zrobic badania krwii z biegu. Rano idziesz do lekarza i tego samego dnia oddasz krew do badania z NFZ.

 

-- 17 lut 2014, 20:20 --

 

Wydaje się ze odzywiam się wzorowo witaminki, warzywka moze mniej ale zawsze cos moze to tak na przedwiosniu jestem blada

Jakie witaminki i jakie warzywka?

 

-- 17 lut 2014, 20:21 --

 

A może powinnaś sie wiecej ruszać:-) ja też zawsze blada niepewna bez sił wiecznie zimne dłonie i stopy,a zaczełam jezdzić rowerem i cwiczę pilates, jogę i teraz każdy sie dziwi że chodze w krotkim rękawku.Brak ziych stóp i rak:-) i czuje sie silniejsza iate siłe, wiecej energii i brak skurczów

Bo zimne rece i stopy to problemy z krazeniem, ktore pewnie sie pojawily z zasiedzenia zwiazanego z depresja. Rozruszalas sie i minelo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ellora ja co drugą noc pracuje jestem na nogach 9 h więc ruchu mam dosyc, a nogi i ręce zawsze mam zimne wystarczy ze posiedzę chwile moze mam słabe krązenie, bo cisnienie mam niskie chociaż mąz często mi go podnosi

I ja w swojej pracy ciagle na nogach...ale to inny ruch polecam jogę, a z cisnieniemteż mam niskie 100/68 puls max65 ale musze przyznac że po elicea ciśnienie wzorowe 120/ 75 i puls 75 :-) jak nigdy:-) uwierz mi że rower4km dziennie pilates lub joga 30 min i spacer 30 min dzienie i krążenie jak ta lala:-) umnie się sprawdziło

A, to przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec jak u Ciebie?

Raz pod wozem, a raz nad. Zachwalam lek, ale po woli zaczynam twierdzic, ze chyba czegos jednak brak. Natomiast pozostane przy swojej decyzji, ktora napisalem pare postwoe wczesniej i poczekam jeszcze z miesiac. Dlaczego? Dlatego, ze tragedii nie ma, wrecz jest lepiej, ale na pewno nie jest lepiej, niz zanim zaczalem brac "tabletki szczescia" w ogole.

No trace po woli (a to juz prawie trzy miesiace) cierpliwosc i zaczyna mnie irytowac brak poprawy i jednoczesnie samo pogorszenie mojego stanu (aczkolwiek, jest na paro o wiele lepiej niz jak na esci i paro sprawia jakas tam poprawe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

ale bede dopiero w lecie jezeli dozyje do tego czasu, bedziesz wtedy jeszcze na forum?

Przestan pan pierd*lic. Dozyjesz na pewno.

 

Na forum tez bede raczej. A jesli nie bede, to posylam numer telefonu teraz, ktorego nie zmienie na pewno. No chyba, ze nie dozyje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec jak u Ciebie?

Raz pod wozem, a raz nad. Zachwalam lek, ale po woli zaczynam twierdzic, ze chyba czegos jednak brak. Natomiast pozostane przy swojej decyzji, ktora napisalem pare postwoe wczesniej i poczekam jeszcze z miesiac. Dlaczego? Dlatego, ze tragedii nie ma, wrecz jest lepiej, ale na pewno nie jest lepiej, niz zanim zaczalem brac "tabletki szczescia" w ogole.

No trace po woli (a to juz prawie trzy miesiace) cierpliwosc i zaczyna mnie irytowac brak poprawy i jednoczesnie samo pogorszenie mojego stanu (aczkolwiek, jest na paro o wiele lepiej niz jak na esci i paro sprawia jakas tam poprawe).

 

Jakie to h..jowe jednym pomagają maksymalnie a innym wręcz przeciwnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo trzeba rano isc na pobranie krwi

To Cie obudze, zostaw telefon wlaczony i zostaw numer na privie. Budze sie kolo 5, takze obudzic o 7 to nie problem. Bede dryndal tak dlugo, az odbierzesz, a potem sprawdze czy nie zasnelas z powrotem, a potem jeszcze sprawdze, czy na pewno poszlas ^_^

 

-- 17 lut 2014, 20:50 --

 

Ellora,

normalne podejście, od jakiegoś czasu już niczego nie planuję i stad takie

 

-- 17 lut 2014, 20:39 --

 

Gradrec, a czego Ci brakuje w działaniu paro?

Checi do zycia i motywacji do dzialania. Lękow bez kitu zero juz chyba z dwa tygodnie. Ale motywacji do dzialania i checi do zycia ZERO. Ubokow od psychotropow psychicznych BRAK. Fizycznych z innej beczki niestety sporo (ale tez malo upierdliwych wg mnie). Jest ok, ale chyba jednak szukam z powrotem wlasnego "ja", zdolnego do napierdalania 24/7, a nie jakiegos "martwego" ja bez checi do dzialania i psychotropem pod reka.

 

Byla zajawka chwilowa, ze paro pomaga, bo postawilo mnie z powrotem na nogi o tyle, o ile brak ubokow psychicznych. Powaznie, poczulem z powrotem spokoj psychiczny. Tylko, ze nadmierny, jak sie okazuje. Ja nigdy tak spokojny nie bylem i jest to sztuczne. Jak juz mowilem, czekam miesiac nastepny i jesli nie bedzie zadnego jebniecia, to spadam na inny lek chyba. Chyba, bo jak zwykle ustosunkuje swoje leczenie do decyzji lekarza, sam sie leczyc nie bede.

 

Oprocz powyszego, jak juz wczesniej wspominalem kilkukrotnie, cierpie rowniez na agorafobie, ktora mi zaoferowalo esci, a ktora dalej nie mija. Mam skierowanie na dzienny oddzial, z ktorego BARDZO BARDZO BARDZO chcialbym skorzystac, a nie moge, bo po prostu sam kur*a go mac nie dojade na miejsce, bedac w stanie, w jakim jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

pisałem juz kiedyś o tym, nawet dzis w innym dziale o co się mnie czepiali ze sie czepiam paroksetyny, ale po prostu ten lek tak często ma, coś za coś, ma tak silne działanie p/lękowe ze to przygasza jakby inne emocje, rozwiązaniem mógłby być drugi lek który dostałeś do paro, pewnie w tym celu lekarz go dał

 

-- 17 lut 2014, 20:58 --

 

dlaczego nie dojedziesz na oddział? przez tą agorafobię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lykne sulpirydu, nie ma opcji. Boje sie neuroleptykow i tyle. Nie wiem, juz nawet sam Dark mnie uswiadomil niby w przekonaniu, ze nie ma sie czego bac i chcialem go lyknac nastepnego dnia, a jak wstalem to stwierdzilem, ze jednak nie i ch*j. Nie potrafie tego wytlumaczyc. Boje sie neuroleptyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo trzeba rano isc na pobranie krwi

To Cie obudze, zostaw telefon wlaczony i zostaw numer na privie. Budze sie kolo 5, takze obudzic o 7 to nie problem. Bede dryndal tak dlugo, az odbierzesz, a potem sprawdze czy nie zasnelas z powrotem, a potem jeszcze sprawdze, czy na pewno poszlas ^_^

 

-- 17 lut 2014, 20:50 --

 

Ellora,

normalne podejście, od jakiegoś czasu już niczego nie planuję i stad takie

 

-- 17 lut 2014, 20:39 --

 

Gradrec, a czego Ci brakuje w działaniu paro?

Checi do zycia i motywacji do dzialania. Lękow bez kitu zero juz chyba z dwa tygodnie. Ale motywacji do dzialania i checi do zycia ZERO. Ubokow od psychotropow psychicznych BRAK. Fizycznych z innej beczki niestety sporo (ale tez malo upierdliwych wg mnie). Jest ok, ale chyba jednak szukam z powrotem wlasnego "ja", zdolnego do napierdalania 24/7, a nie jakiegos "martwego" ja bez checi do dzialania i psychotropem pod reka.

 

Byla zajawka chwilowa, ze paro pomaga, bo postawilo mnie z powrotem na nogi o tyle, o ile brak ubokow psychicznych. Powaznie, poczulem z powrotem spokoj psychiczny. Tylko, ze nadmierny, jak sie okazuje. Ja nigdy tak spokojny nie bylem i jest to sztuczne. Jak juz mowilem, czekam miesiac nastepny i jesli nie bedzie zadnego jebniecia, to spadam na inny lek chyba. Chyba, bo jak zwykle ustosunkuje swoje leczenie do decyzji lekarza, sam sie leczyc nie bede.

 

Oprocz powyszego, jak juz wczesniej wspominalem kilkukrotnie, cierpie rowniez na agorafobie, ktora mi zaoferowalo esci, a ktora dalej nie mija. Mam skierowanie na dzienny oddzial, z ktorego BARDZO BARDZO BARDZO chcialbym skorzystac, a nie moge, bo po prostu sam kur*a go mac nie dojade na miejsce, bedac w stanie, w jakim jestem.

 

Nie ma ktoCie podrzucic?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

czy ta agorafobia ma związek z tym ze boisz sie ze dostaniesz ataku paniki w jakims miejscu poza domem?

nie

 

od zawsze, ale to ZAWSZE wkurwiaja mnie ludzie. Po prostu nie lubie z nimi przebywac. Nawet, gdy pracowalem w miejscu, gdy mialem z nimi kontakt na codzien w ilosciach ~3000 dziennie (nazwijmy to praca za kasa, ale nie do konca xd), wkurwiali mnie, mimo ze bardzo lubilem swoja prace, bo moglem komus w czyms pomoc, a poza tym nie byla nudna, co bardzo tez sie dla mnie liczylo.

To jest troszke paradoks, ze wkurwiaja mnie ludzie, a lubie z nimi pracowac. Wytlumaczyc to lubie tak: Wkurwiaja mnie ludzie na codzien, na prawde, wkurwiaja mnie. Nie znosze ludzi. Wszystkich. Natomiast jednoczesnie kocham z nimi przebywac ale... tylko na krotkie momenty. Powiedzmy, ze spotkanie ze znajomymi jest ok, ale codziennie sie z nimi widziec to przesada, bo zaczna mnie wkurwiac predzej czy pozniej.

Znajomych tez nie mam wiele, szczerze mowiac raczej mala garstke i wszyscy sa w gronie "przyjaciol". Tych "tylko znajomych", ktorych od razu nie pokocham stawiam "na odstrzal".

 

Reasumujac - ja sie ze wszystkimi dogadam, na prawde. Natomiast niekazdy ze mna. Z tego powodu mam malo znajomych. Wracajac do Twojego pytania poraz kolejny... No nie, nie mam tak. Po prostu boje sie ludzi, a nigdy sie balem. Boje sie. Boje. Czaisz? A nigdy sie nie balem, w las ciemny sobie moglem pojsc i jeszcze sie zasmiac z goscia, ktory zawrocil gdy widzial inna postac idaca przez las, rzeknac mu "ziom nie boj sie (...)", przybic mu piatke i isc dalej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×