Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam szumy w uszach ale nie dokuczliwe. Odkąd zacząłem brac efectin odzyskalem apetyt ale to pewnie pośredni efekt leku po prostu wczesniej nic jadlem bo mialem nerwicowe bóle żąłodka. Możliwe że jesli mialas nieprzyjemne objawy na poczatku to lek jest odpowiedni dla ciebie i szybko zadziala u mnie tak było natomiast niedlugo pozniej sie pogorszyło i trza bylo dawkowac bardziej lek jest swietny ale chcialbym dluzsze efekty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze jak sie wczesniej bralo juz jakies antydepresanty to kolejne dzialaja szybciej. Kiedys zazywalem trittico a efectin zaczal dzialac bardzo szybko po tygodniu moze 1,5 zniknely leki a objawy depresji calkowicie po miesiacu

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:59 pm ]

aha zapomnialem... moze wystapil efekt placebo tak bardzo sie nakrecilem na ten lek czytajac forum ale wystarczył aby przejsc przez ten czas zanim efectin naprawde zacznie dzialac 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boirę już 5 tydzień efectin er 75 i nie wiem czy mogą jeszcze wystąpić jakieś skutki uboczne po taki czasie brania?? Dziś np mam takie dziwne wrażenie jakybym była otumaniona taka dziwną mam głowę nie wiem czy to nerwy czy może lekarstwo tak działa. Mam lęki że wpadnę w panikę, że braknie mi tchu itp. Mam jeszce lęki że np jak mam gdzieś iśc to pierwszy jest on czyli lęk no ale staram się normalnie żyć. Nie wiem czy to lekarstwo pomoże na tyle że on całkowicie zniknie albo nie bedzie taki duzy. Boję się zwiększenia dawki Goplaneczko jak to jest bo z tego co czytałam to tyy chyba zwiększałaś i co lepiej ci teraz? Nie wiem idę w poniedziałek do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem przez strasznie dlugi czas 2 jablka adama. Do tej pory mam rozne objawy pojawiaja sie naprzemiennie szumy w uszach mam zawsze z rana w nocy zgrzytam zebem zawsze dolną 1 mam przynajmniej 3 sny (przynajmniej 3 uda mi sie zapamietac) czasami kreci mi sie w glowie glownie rano no i w nocy leje 3 razy pozniej ide na papierosa ręce mi sie trzęsą czyli glownie w nocy ale nie jest to dla mnie uciazliwe. 1 noc mialem koszmarna bo wszystkie objawy opisane w ksiażecce wystapily pozniej juz bylo wszystko w porzadku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dawce 75 mg nie czułem takich szumów jak na dawce 150 oczywiscie sie zwiekszyły podczas zwiekszenia tbl na 2.Co do natłoku myśli czy macie coś takiego że czasami sie tak zamyslacie i nie możecie sie skupić albo boicie sie że ktoś zobaczy ze sie zamyślacie i macie takie dziwne oczy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jolkaj skoro to 5 tydzień to już nie powinny występowac skutki uboczne.jeśli jakieś były powinny zaczać powoli znikać.ale tu trzeba cierpliowści.według mnie ten lek jest fantastyczny.lęki minęły natrętne myśli minęły,wszystkie objawy somatyczne też. na wszystko zaczełam patrzyć w nowy sposób.zdrowy.biorę 7 tydzień ale juz po 4 zaczeło mi się polepszać.no ale wiadomo każdy reaguje inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja czasami to nie wiem czy to są jeszcze skutki uboczne czy moje nerwy. Ja mam cos takiego że bardzo przywiązuje uwagę co do swojego ciała. Za bardzo się wsłuchuje. Sama nie wiem co robić zobaczymy co mi powie Pani doktor.Idę dziś. Mia a powiedz mi tzn. zapomniałaś już o swojej chorobie, budzisz się i jest wszystko ok.??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dopiero 2 dzień na efectinie.... nie odczuwam żadnych skutków ubocznych po za tym że nastrój jest jeszcze gorszy niż był. czuje się ogólnie słaba.

może u mnie dlatego tak jest, że z antydepresantami miałam już doczynienia. więc swoje przeszłam.

życze wam wytrwałości.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Wera bo się nie odzywasz po wizycie u lekarz. Ja się pomyliłam dziś zażyłam 28 tabletkę Efectinu czy w sumie skończyłam 4 tydzień. Zobaczymy Pani doktor mówi że można jeszcze czekać na efekty na tej dawce 75 bo taką mi zostawiła. Powiedzcie mi czy po takim okresie przyjmowania moga jeszcze wystapić skutki uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłam i lekarza psychatry i zastanawia się co może byc przyczyną przepisał mi Cloranxen, który i tak nie działa na te szumy, które są coraz silniejsze, więc wybieram się dzisiaj do lekarza rodzinnego, może on pomoże,pozdr

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 3:54 pm ]

ja już powoli wariuję przez te szumy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy po takim okresie przyjmowania moga jeszcze wystapić skutki uboczne?

 

Nie powinny. Ja natomiast kilka tyg. temu po paru miesiącach brania efectinu prawie przez 2 tyg. znów czułem się źle (lęki wróciły i obniżony nastrój). Tak więc pewne rzeczy mogą wrócić. Pamiętaj, że lek nie wycofa wszystkiego na zawsze. Zrobi to tylko w połączeniu z dobrą psychoterapią (mówię, rzecz jasna, o nerwicy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiem wiem chodze też na psychoterapię a jaką dawke przyjmujesz Rolingstone?? mnie najbardziej martwią te takie bóle w piersiach i uczucie że zaraz zwariuje bo mi braknie tchu? Ale to chyba panika bo nie myslę żeby to był skutek uboczny? Jak myslicie czy to przejdzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis objawy nerwicy wrocily(lęk,itzn.wewnętrzne "telepanie"itp.) Zawsze. kiedy mi sie wydaje,ze wychodze z tego swinstwa(nerwicy) to objawy wracaja i kolo sie zamyka :( Mam nadzieje,ze to przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej na dawce 150 ale się polepszyło:) może mialem troszke gorszy okres ostatnio. Co do telepania to dzis 1 dzien od 2 lat bez propranololu.

Na uczelnie łapy mi chodziły ale krzycze ludzie patrzcie jak mi ręce latają oni: stary zajebiście ci się ręce trzęsą. Po chwili kazdy zaczał obczajac se łapy takze byla kupa smiechu. Nie wiem jak u was ale u mnie samopoczucie sie poprawia i nawet objawy somatyczne mi nie dokuczaja.

Modle sie zeby ten stan sie utrzymal do swiat teraz wszystko mnie wali co inni mysla powiedza czy uznaja mnie za dziwaka. Teraz mam góre i ciesze sie z tego sorry tak sie rozmarzylem dobra uciekam pa :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzymaj się Wera na pewno wszystko będzie dobrze. Ja jakoś po wizycie u lekarza mam doła nie wiem może to trochę jest spowodowane przez miesiączkę, że nie dam rady podolać tej chorobie. Męczy mnie jeszcze ten taki dziwny oddech ale to jest raczej moje wrażenie. Mam nadzieje że taka dawka mi wystarczy. Zaczynam 5 tydzień więc może jeszcze będą jakieś efekty.Jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mia a powiedz mi tzn. zapomniałaś już o swojej chorobie, budzisz się i jest wszystko ok.??

tak.jak sie budze to nie myśle o nerwicy.wstaję jak normalny człowiek i ide do pracy.zapomniałam już jak to jest świetnie czuć się zdrowym.ja sie własnie tak teraz czuje. zawsze myslałam że nie wiadomo co mi jest że mam jakieś choroby ale teraz wiem że to tylko nerwy i fizycznie jestem zdrowa bo mi wszystko przeszło.nie mam żadnych! objawów nerwicy lekarz mi powiedział że ten lek to jest hit i zgadzam sie z nim.

wierz mi że te bóle Ci na pewno przejdą.a na to żeby effctin pomógł trzeba cierpliwie czekać.u niektórych jest to wcześniej u niektórych poźniej.zależy jak organizm reaguje na lek.mój reaguje tak jak chciałam.no i nie myśl o żadnych skutkach ubocznych bo jakby miały być to już byś miała.

 

Wera trzymaj się dzielnie.rozumiem, że się denerwujesz bo nie wiadomo o co chodzi.trzymam kciuki żeby Ci to przeszło w końcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to bedzie ale dziś czuję się fatalnie tak w sumie jest od kilku dni. Nie wiem czy lekarstwo przestało działć czy się sama nakręcam. Normalnie nogi mi się trzęsą, głowę mam taką dziwną i czuję się jakby nieobecna. Cholera a juz myślałam że jest dobrze. Znowu mam wybuchy gorąca. A dopiero co byłam u lekarza.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 5:44 pm ]

powiedz mi mia ty dalej jesteś na dawce 75?? Zadroszczę Ci że ak wstajesz chciałabym żeby też u mnie nastał taki dzien i nie mogę się go doczekać aa wydaje mi się to nie możliwe że tak może być że zapomnę o chorobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z Efectinem ale chyba przestał na mnie działać. Przyjmuję go 5 tydzień i od ok tygodnia źle się czuje. Mam spowrotem wybuchy gorąca, taką dziwną glowę jakbym za chwile miała stracić przytomność i lęki. A już myslałam że jest dobrze. Nie wiem czy to może być chwilowy spadek formy bo aja już w akcie rozpaczy zarezerwowałam sobie wizyte na poniedzialek - mam nadzieję że wytrzymam. Nie wiem co robić czy dać sobie jeszcze czas czy co. Może mi ktoś poradzi ktoś kto to zażywa dłużej proszę. Czy to nawrót choroby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×