Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

ja właśnie po 4 latach męki poszłam do lekarza i zapisał mi efectin75 mam brac rano ale jak czytam o tych efektach ubocznych które macie to mnie strach obleciał i zaczynam sie zastanawiac nad tym lekiem.a czy to w ogole komus pomogło??znaczy czy po odstawieniu leku lęki nie wracały?

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:35 pm ]

ja właśnie po 4 latach męki poszłam do lekarza i zapisał mi efectin75 mam brac rano ale jak czytam o tych efektach ubocznych które macie to mnie strach obleciał i zaczynam sie zastanawiac.a czy to w ogole komus pomogło??znaczy czy po odstawieniu leku lęki nie wracały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja biore odpowiednik efectinu-venlactine w takiej samej jak ty dawce(75 rano). Lęki ustapily, jednak po jakims czasie zas powroca i musisz byc tego swiadoma, niestety lek wszystkiego nie zalatwi ale mi przynajmniej pomogl i jak dla mnie jest to jeden z najlepszych lekow na depresje i lęki. Nie odczuwam zadnych skutkow ubocznych. Chcialam zaznaczyc ze po raz trzeci biore ten lek, probowalam z innymi ale zawsze wracam do effectinu bo na mnie najlepiej dziala. MIA25 pisz na biezaco co i jak u ciebie, postaram sie ci pomoc moja wiedza :D pozdrowionka dla was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mia25-jak nie spróbujesz, się nie przekonasz.

Skutki uboczne są, owszem, ale do przeżycia, przez pierwszy tydzień, dwa najwyżej (choć mi się jadłowstręt włączył po miesiącu...).

Porozmawiaj o swoich wątpliwościach z lekarzem. Jeśli efekty będą złe-zmienisz lek.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki Wanilka.na pewno bede pisać na bieżąco zaczynam od jutra.najgorzej boje sie zeby w pracy mi nic nie było to mnie po prostu przeraża.bo w domu to wszystko przeżyje.ale cóż nie mam wyjścia.szkoda ze nie ma jakiejś cudownej pigułki po której te wstrętne choróbsko odeszłoby na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MIA!

nie nastawiaj sie negatywnie, musisz wierzyc ze ten lek ci pomoze. Co do skutkow ubocznych po oryginalnym effectinie nie bylo ich duzo. Teraz jestem na venlacsynie(czy jakos tak) i powaznie nie mam zadnych skutkow ubocznych! tylko takie dziwne prady jakby mi przez cale cialo przechodzilo, ale to jest nawet fajne uczucie:) Jezeli masz problem z lękami, to dorazniepolecam xanax, jest swietny jesli masz napad lęku wezmiesz sobie ta tabletke i po jakims czasie jest super, totalny luz i co najwaznejsze zero lękow! Ja teraz ucze sie wychodzic na dwor i lekarz powiedzial ze mam ok pol godziny przed wyjsciem wziazc xanax. Dzisiaj zrobilam probe i on rzeczywiscie dziala! Pierwszy raz od ROKU nie mialam na zewnatrz zadnych lękow i potrafilam sie cieszyc tym co mnie otacza, zaczelam podziwiac kazdy kwiatek i drzewo...

A Ty bierzesz effectin czy velafax? nio i czy o przedluzonym dzialaniu?

 

WERA!

Mysle ze twoja bezsennosc nie jest spowodowana lekiem, bo effectin nie ma dzialania ani pobudzajacego ani usypiajacego. Mysle ze sie denerwujesz ta cala sytuacja i pogorszeniem samopoczucia. Ale uwierz mi ze kazdy z nas ma lepsze i gorsze dni. Ja na dzialanie venlafaksyny nie czekalam dlugo, teraz po ok trzech tygodniach brania tego leku powiem ze czuje sie swietnie, owszem mam jeszcze malutkie lęki ale ogolnie jest ok.

 

TRZYMAM KCIUKI ZA WAS!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mia-oczywiście, ja przez pierwsze dni chodziłam jak naćpana. Poczytaj wcześniejsze posty-skutki uboczne są, ale mijają. Kontroluj je, pamiętaj, że to przejściowe. Wanilka to szczęściara, generalnie przez pierwsze dwa tygodnie skutki uboczne mogą dać się we znaki, czasami są bardzo uciążliwe-nie ma się co oszukiwać. Organizm musi się przystosować, przecież te leki wpływają na mózg...

Każdy reaguje inaczej. 75 to jeszcze nie duża dawka. Velafax jest dużo tańszy, to prawda, nawet o połowę.

 

Wera-effectin może wywoływać bezsenność, powiedz o tym lekarzowi, może dopisze coś nasennego, ja miałam do duetu leviron, ale nie polecam go.

Effectin jest pobudzający-radzę przeczytać ulotkę dokładnie. Dlatego podaje się go rano, nigdy wieczorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie ze mozliwe!

Jestes oslabiona? To normalne organizm musi sie przyzwyczaic do leku, to bedzie trwac do dwoch trzech tygodni, potem bedzie juz dobrze.

Przez kilka pierwszych dni mozesz sie zle czuc, ale nie przejmuj sie tym zabardzo musisz to przetrwac i poczekac na pozytywne dzialanie leku.

Mysle ze sama tez dodatkowo sie nakrecasz, wiem jak to jest. Masz nowy lek i caly czas sie wschluchujesz w siebie, co jest nie tak itp. Postaraj sie czyms zajac zeby nie myslec, ja tak zawsze robie i pomaga. Jak cos by siedzialo to pisz...

Buziaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po dwóch dawkach efectinu dziś trzecia .fizycznie czuje sie dobrze oprócz tego ze tak po południu ogarnia mnie straszne zmęczenie.za to jestem jednym wielkim lękiem. przedtem chyba ze dwa tygodnie miałam spokoju a teraz nawet mnie dziś w nocy złapało jak sie przebudziłam. nigdy wcześniej tak nie miałam nie moge w ogole nad tym zapanowac nie moge sie wyspać ciągle sie budze.teraz to po prostu cała sie trzęse.dziś wzięłam wolne ale boje sie co bedzie jutro.na noc lekarz zapisał mi tranxene ale nie chce w siebie tak ładować tej chemii.pomóżcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy rozpoczeciou leczenia, jako skutki uboczne moga pojewic sie lęki:(

Musisz to przetrzymac!! Ja proponuje wziazc tranxene na spanie, nic sie nie stanie jak raz czy dwa razy wezmiesz tabletke na spanie. Te kilka dni to najgorszy okres, jak tabletki wchodza, ja nawet nie zastanawialabym sie nad tabletka na spanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie moge sie wyspać ciągle sie budze.teraz to po prostu cała sie trzęse.dziś wzięłam wolne ale boje sie co bedzie jutro.na noc lekarz zapisał mi tranxene ale nie chce w siebie tak ładować tej chemii

 

jeśli są kłopoty ze spaniem, to rzeczywiście radzę wziąć coś na sen. nikt nie chce ładowaćw siebie chemii, ale czasem nie ma innego wyjścia. alternatywą jest męczenie się. po pewnym czasie powinno Ci przejść, a jak weźmiesz parę razy tabletkę na sen, to nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś czwarty dzień efectinu.noc nareszcie spokojna bez lęków.tylko teraz jestem jakaś taka podminowana.chwilami nawet mam ochote wyjśc gdzieś ale na razie siedze na zwolnieniu musze sie postawic do pionu. za to jadłowstręt mi sie włączył straszny.mam nadzieje ze nie bedzie mnie długo trzymał bo i tak jestem już wystarczająco chuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rolingstone ja już tak bardzo chce zeby ten lek zaczął działać i czekam na to cały czas i sie skupiam na tym źle sie czuje a te lęki mnie dobijąją.teraz jestem w rozsypce.teraz tato do mnie przyjechał zebym sama nie siedziała zeby mnie do pionu postawić.a mi już brakuje sił zeby walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ależ będzie dobrze, jeśli są lęki-bierz xanax, po nim powinnaś poczuć się lepiej. Effectin, jak każdy psychotrop, potrzebuje czas, by zadziałać.

Masz bardzo dobre podejście, te dni oczekiwań miną wszystko, tylko się nie poddawaj.

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×