Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Mam dylemat,jestem na Efectinie 150 mg,ale ostatnio jest ze mna kiepsko i mam wrazenie,ze lek nie dziala.Nie wiem czy zwiekszyc dawke do 225,czy zmienic lek na inn?.Stosowalam juz duzo lekow,niektore mialy straszne skutki uboczne i nasilaly lęk(np Zoloft)Boje sie lekow z grupy ssri wlasnie ze wzgledu na owe skutki uboczne.Lekarz twierdzi,ze ma pacjetow,ktorzy biora wenlafaksyne225,ale czy to jest bezpieczne?Jak dlugomozna stosowac ten lek w tak duzej dawce?Czy warto?jest bardzo drogi:(Przepraszam,ze tak Wam truje,ale nie wiem,co robic?Pozdr.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to mało tu osób, które piszą, że w ogóle im efectin nie pomógł. to jest pocieszające :)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:25 pm ]

jestem na Efectinie 150 mg,ale ostatnio jest ze mna kiepsko i mam wrazenie,ze lek nie dziala.Nie wiem czy zwiekszyc dawke do 225,czy zmienic lek na inn

grubcia - po pierwsze - spytaj lekarza. nikt się tu pewnie nie będzie bawił w prognostyka. jeśli dawka nie pomaga, to czasem warto podwyższyć, ale przy antydepresantach to ja miałem tak, że było pół roku ok, a potem miesiąc źle, mimo że brałem regularnie leki. tak już jest. leki wszystkiego nie załatwią i psychoterapia jest tu jakimś wyjściem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wzialem pierwsza tabletke efectinu wczoraj po kolacji wedle zalecen lekarza. Kurde ale dzis mialem fatalny dzien. Nie dosc ze nie spalem cala noc, to caly jakis rozdygotany bylem do poznego popoludnia, do tego zawroty glowy+ jakies mroczki przed oczami...

 

Poprostu szok. Strasznie sie zle czułem...Lekarz mnie uprzedzil, ze przez kilka dni moge miec samopoczucie kiepskie. Ja jeszcze dostalem pernazynum czy cos takiego do wspomagania. 3 tabletki tego na pe...1 efectinu...Dzis po kolacji kolejna tabletke efectinu biore. Jak znow nie bede mogl spac to sie chyba zastrzele...Strasznie zmeczony jestem po minionej nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Pierwsze dni na efectinie bywaja trudne,Jesli nadal nie bedziesz mogl spac to spytaj lekarza,czy nie moglbys brac efectinu rano.

 

Trzymaj sie dzielnie,zle samopoczucie za kilka dni minie i bedzie ok

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero pojutrze biorę pierwszą tabletkę efectinu, ale mam też brać xanax na wszelki wypadek. na szczęście lekarz zaleciła mi brać rano. poza tym mam jeszcze stilnox na sen w razie jakby co...

Prywatna psychoterapia jest droga.

 

prywatnie to rzeczywiście spore pieniądze. choć czasem takie sam na sam z terapeutą to najlepsze wyjście. a jak z grupową długoterminową?

 

Czasem juz nie mam sily,by zyc,by szukac pomocy,by sie leczyc

 

Daj spokój. na pewno warto. ludzie mają takie nieszczęścia. naprawdę trzeba walczyć. spróbuj się relaksować, może basen, gimnastyka? Nie można się poddawać!

 

z tym twoim efectinem to myślę, że on działa, tylko że czasem są takie gorsze dni (tygodnie). może trzeba przeczekać? tak czy owak ja sam bym nie zwiększał dawki. na pewno musisz to skonsultować z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem zgodnie z zaleceniami lekarza wzialem kolejna tabletke efectinu. Efekt ten sam...noc nieprzespana... Teraz jestem taki zmeczony masakrycznie, ze nogi sie podemna uginaja i dobrze ze siedze, bo pewnie bym upadl...

Jednak spalem moze z 1,5 godziny, czyli wiecej niz wczoraj, moze jutro juz bedzie lepiej, kiedy bede totalnie zmeczonu juz. Narazie zle sie czuje po tym leku. Jednak przepisujac to lekarz powiedzial, ze to normalne. Zaraz sie klade i postaram sie zasnac. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wziąłem 3 tabletkę

 

Lęk się wycofał,

tak szybko? 3 tabletka to rozumiem ze 3 dzień. Ja wzialem dzis 8 tabletkę i nic... W piątek jak kontaktowałem się z moim lekarzem powiedział, że tak ok 2 tygodni trzeba czekać na efekt... Więc czekam. Może Ty miałeś efekt wcześniej bo wspomagasz to innym lekiem. Ja niby też mam do tego pernazinum jeszcze. Boję się tylko, że bedzie to tak jak w przypadku laproxu. Wziąłem cały alprox i zero efektów. Nie zadziałało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak szybko? 3 tabletka to rozumiem ze 3 dzień.

 

tak trzeci (dziś czwarty). jak pisałem - wycofanie się lęku to pewnie zasługa xanaxu 0,5 sr, który biorę co dzień rano. gdy efectin zacznie działać (2 tyg.?), to będę odstawiał xanax. tak kazał mi lekarka.

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:35 am ]

Nie zadziałało.

 

Twój efectin musi zadziałać. najwyżej zwiększą Ci dawkę. Poczekaj jeszcze. A jak tam ze snem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tam ze snem?

Przez pierwsze 4 dni jak brałem wieczorem nie to w ogóle nie spałem... W sumie przez 4 noce moze mialem ze 2 godziny snu. Kontaktowałem się z lekarzem i kazał mi przenieść to na rano i teraz jest okej.

 

wycofanie się lęku to pewnie zasługa xanaxu 0,5 sr, który biorę co dzień rano. gdy efectin zacznie działać (2 tyg.?), to będę odstawiał xanax

 

A skąd będziesz wiedział, że efectin działa... Skoro już Ci się lęki wycofały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zasługa Xanaxu, Effectin działa po ok. 2 tygodniach. Czasem na efekty czeka się nawet dwa lub trzy miesiące. U mnie lęki zaczeły ustępować po dawce 225 mg, z efektów ubocznych tylko zawroty głowy ale już mineły. Efekty uboczne występują raczej na początku leczenia Effectinem, potem one zanikają. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd będziesz wiedział, że efectin działa... Skoro już Ci się lęki wycofały...

 

no jak za 2 tyg. odstawię xanax, to lekarka mówi, że już nie powinien lęk wrócić, gdy wróci, tzn. że prawdopodobnie albo efectin nie będzie działał, albo będzie trzeba jeszcze poczekać

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:39 pm ]

7 tabletka efectinu 75. zero objawów ubocznych. a jak tam piotrrr u ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Biorę effectin około 2,5 roku. W tamtym roku podczas upałów bardzo źle sie czułam tzn. miałam lęki i stany depresyjne. Myślałam że to nawrót, ale moja psychiatra powiedziała mi że wiele osób zażywających effectin ma takie problemy, bo ten lek jakby nie działa w wysokich temperaturach. Gdy się trochę ochłodziło czułam się lepiej. Teraz znowu jest gorąco i mam lęki, smutki a do tego jakies dziwne drętwienia. Czy ktoś może miał podobnie, albo wiecie coś na ten temat dziękuję i pozdrawiam Justyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. W tym roku na upał z effectinem się nie zdążyłam załapać, ale mam pracuję w pomieszczeniu gdzie jest 27-33 stopnie i jakoś tego nie odczuwam. Brałam effectin parę lat temu przez 1,5 roku i też sobie nie przypominam takich akcji..

Poza tym - jak lek może nie działać przy wysokich temp? Trochę to dziwne uzasadnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Biorę effectin około 2,5 roku. W tamtym roku podczas upałów bardzo źle sie czułam tzn. miałam lęki i stany depresyjne. Myślałam że to nawrót, ale moja psychiatra powiedziała mi że wiele osób zażywających effectin ma takie problemy, bo ten lek jakby nie działa w wysokich temperaturach. Gdy się trochę ochłodziło czułam się lepiej. Teraz znowu jest gorąco i mam lęki, smutki a do tego jakies dziwne drętwienia. Czy ktoś może miał podobnie, albo wiecie coś na ten temat dziękuję i pozdrawiam Justyna

mam dokladnie tak samo, jak zaczyna robic sie goraco fatalnie sie czuje, leki itp, niewiem czy tak dziala effectin (a raczej nie dziala), wydaje mi sie ze to objawy nerwicy sie wtedy nasilaja a nie lek przestaje dzialac....

 

 

ahaaa biore effectin od dwoch lat i za kazdym razem jak jest goraco sytuacja sie powtarza!! uwielbiam zime!!!!!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nio to masz tak samo jak ja:) rowniez z utesknieniem czekam az przyjda chlodniejsze dni!!!!! samopoczucie od razu idzie o 10 punktow w gore :)

rowniez trzymaj sie....hmmm zimniutko ;)

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:14 pm ]

i wlasnie tez sie zastanawiam czy istnieje okreslenie depresja letnia.....bo jak tak to ja mam :?

 

 

 

Uwaga! Proponuję przenieść dyskusję na pw, gg (lub inny komunikator). Relacjonowanie każdego dnia podczas brania Efectinu rozwala temat. Uwaga dotyczy kilkunastu ostatnich postów w temacie. Pozdrawiam.

*atrucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×