Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem do wyboru Lyrice i Lamotrygine ,jeszcze dwa dni temu chciałem wykupić lamo ,ale Lyrice już jem parę dni i dobrze działa ,więc nie ryzykuje i zostane na niej ,bedzie ciezko z kasa ,ale mam nadzieje ,że dam radę.Nie no jesli chodzi o lamo to na pewno bym nie zaatakował od razu 100mg wchodziłbym stopniowo na ta dawke tak jak mi rozpisał lekarz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem do wyboru Lyrice i Lamotrygine ,jeszcze dwa dni temu chciałem wykupić lamo ,ale Lyrice już jem parę dni i dobrze działa ,więc nie ryzykuje i zostane na niej ,bedzie ciezko z kasa ,ale mam nadzieje ,że dam radę.Nie no jesli chodzi o lamo to na pewno bym nie zaatakował od razu 100mg wchodziłbym stopniowo na ta dawke tak jak mi rozpisał lekarz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lyrice już jem parę dni i dobrze działa ,więc nie ryzykuje i zostane na niej

 

lamo nie działa w parę dni, stabilizatory się bardzo, bardzo długo rozkręcają, ocena działania ma sens po paru miesiącach (w przypadku litu może i nawet latach)

 

być może w miksach jest coś na rzeczy, ale nie mogę znaleźć na ten temat jakichś sensownych badań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lyrice już jem parę dni i dobrze działa ,więc nie ryzykuje i zostane na niej

 

lamo nie działa w parę dni, stabilizatory się bardzo, bardzo długo rozkręcają, ocena działania ma sens po paru miesiącach (w przypadku litu może i nawet latach)

 

być może w miksach jest coś na rzeczy, ale nie mogę znaleźć na ten temat jakichś sensownych badań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elfrid - ja nie mam stanów depresyjnych, mnie leki na depresje rozkręciły na maxa .. ja mam w mózgu czegoś za dużo i jeszcze jak coś mi dodało euforii to jakbym się naćpała -) Lekarz aż się przestraszył -))) ps. To ja jestem tą laską, która napisała, ze Lamitrin pomógł w nerwicy, ale zmieniam zdanie. Jest super lekiem, bardzo mi pomaga na właśnie stany wybuchów bądź zbyt mocnego przeżywania rzeczywistości, co jest moim głównym chyba problemem, ale jak mnie łapie typowa nerwica to tylko xanax -(((((((((( tętno wtedy 138 i już wiem że nic nie zrobie -((( aczkolwiek jest mini mini lepiej, bo ataki są rzadsze i chcę dodać, że na dawce 100 lamitrinu jestem dopiero jakieś 3 tygodnie, więc może jak się rozkręci ... na razie nie mam zdania czy pomaga na nerwice (ja mam wegetatywną, więc tylko do takiej się mogę wypowiadać, leków nie mam) ale jak coś u siebie zaobserwuje, to zaraz Was poinformuję, aha chodzę na psychoterapię i polecam Wszystkim z całego serca, mądry psychoterapeuta to skarb, zostawiam u niego połowę ciśnienia -) serdecznie pozdrawiam i miłego dnia Wszystkim -)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elfrid - ja nie mam stanów depresyjnych, mnie leki na depresje rozkręciły na maxa .. ja mam w mózgu czegoś za dużo i jeszcze jak coś mi dodało euforii to jakbym się naćpała -) Lekarz aż się przestraszył -))) ps. To ja jestem tą laską, która napisała, ze Lamitrin pomógł w nerwicy, ale zmieniam zdanie. Jest super lekiem, bardzo mi pomaga na właśnie stany wybuchów bądź zbyt mocnego przeżywania rzeczywistości, co jest moim głównym chyba problemem, ale jak mnie łapie typowa nerwica to tylko xanax -(((((((((( tętno wtedy 138 i już wiem że nic nie zrobie -((( aczkolwiek jest mini mini lepiej, bo ataki są rzadsze i chcę dodać, że na dawce 100 lamitrinu jestem dopiero jakieś 3 tygodnie, więc może jak się rozkręci ... na razie nie mam zdania czy pomaga na nerwice (ja mam wegetatywną, więc tylko do takiej się mogę wypowiadać, leków nie mam) ale jak coś u siebie zaobserwuje, to zaraz Was poinformuję, aha chodzę na psychoterapię i polecam Wszystkim z całego serca, mądry psychoterapeuta to skarb, zostawiam u niego połowę ciśnienia -) serdecznie pozdrawiam i miłego dnia Wszystkim -)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Niedawno zaczęłam brać lamotryginę (lamitrin). Jestem pełna nadziei (nerwica lękowa, wahania nastroju, itp.) Zaczęłam od 25 mg i po 10 dniach biorę już 50 mg, docelowo 100. Na szczęście na razie wysypki brak ;)

Mam pytanie o ból głowy... Miałam go dość długo na początku, teraz po zwiększeniu dawki też powrócił. Czy też tak mieliście?

I czy rzeczywiście tak długo trzeba czekać na efekty? Kilkanaście tygodni?...

 

I najważniejsze pytanie do "zajadaczy lamo" :) Czy widzicie efekty? Czy lęk się zmniejszył? Ustabilizował nastroje/wybuchy? Złapaliście większy "dystans' do przeżywania wszystkiego?... A może jakoś inaczej pomógł?...

W sieci w sumie mało jest info o rzeczywistych efektach lamo. Wiem, że to dość nowy lek, ale może ktoś już go zażywa dłużej i napisze, czy rzeczywiście widzi efekty :)

 

-- 07 kwi 2013, 10:39 --

 

Przeczytałam z uwagą stare posty, ale może ktoś doda coś na bieżąco :uklon: :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aronia36 ,

ja biorę Lamo do Paroksetyny. Zdecydowanie polepsza jej dzialanie w sensie wyciszenia i stabilizacji. Mniej wahań nastrojów , większe optymalizacja leczenia i same super . To bardzo dobry i bezpieczny lek.Nawet brany przez lata, co jest rzadkościa przy innych stabilizatorach.

Na lęki może nie jest najlepszy, ale jeśli chodzi o wybuchy złości , nerwowość tu daje ( u mnie) znakomite rezultaty.

Dystans do rzeczywistości. Przy dawce jaką łykam ( 50mg) raczej niewielki . Uważam ,że przy dawce 100mg można byłoby na tym leku osiągnąc ów stan ( ale wraz z odpowiednim SSRI). Czemu nie wchodzę wyżej? Bo nie chcę.Pewnie bym wszedł ,ale biorę również Baclofen więc starcza tyle co starcza i musi starczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×