Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy o to pytałem, bo wszystko już mi się miesza, ale który odpowiednik lamo wychodzi najtaniej w dawce dziennej 100mg? Bez refundacji, niestety, bo dopiero za miesiąc będę mieć ubezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DP Dżejm:Najtanie wychoidzi branie i kupowanie leku o nazwie :Lamotrix :roll: .Zapraszam na gg to powiem cos więcej. :uklon:

 

po co ta tajemniczość? różnice cenowe są minimalne

lamotrix jest o tyle wygodny, że jest to jedyna postać lamo wymieniona wprost w tabelach refundacji na ChAD, więc np. lekarz rodzinny wypisze właśnie tę wersję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre lekarstwo ta lamotrygina , u mnie sie sprawdza , nie nosi mnie tak jak dawniej . Z Metylo i Paroksetyną tworzą udane Trio , a i jeszcze w roli spiewaka w zespole czarnoskóry wokalista James Baclofen . Mistrzostwo świata! Zyć i nie umierać ,,,nerwico ty moja dziwko sprzedajna, przyczepilas się i nie chcesz odejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałam ten lek, wypróbuję i zobaczę, czy w jakiś sposób pomoże mi na lęki i ustabilizuje.

Lekarz mnie trochę zdenerwował i zapomniałam się spytać czy można biorąc lamo pić alkohol? nie mówię o upijaniu się tylko o wypiciu do towarzystwa piwa, czy nie ma jakiś tam zagrożeń z tego powodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a lamo działa z alkoholem bardziej na wątrobę niż przy połączeniu np. zwykłego antydepresanta? czy jest tak samo jak z innymi lekami? że w teorii mówi się, że nie brac, w praktyce ludzie piją i żyją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ten lek dziala na glutaminian? Czyli jak u kogos czynnikiem depresyjnym jest glutaminian to ten lek go wyreguluje i mozna go solo brac. Ma ten lek wplyw na neurony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej kusi mnie ta lamotrygina. Dla mnie tym bardziej byłaby istotna, bo mam dość mocne wahania nastroju. No ale marne szanse, że dostanę ją od lekarza, znając życie mała szansa. A szkoda, bo przez te 2 miesiące ustabilizowałbym swój nastrój przed jesienią, która dla mnie stanowi depresyjny horror.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asmo, u mnie październik jeszcze jako tako da się przetrwać, ale listopad? Okres największych dołów, czarnych myśli, czarnych scenariuszy, z depresji popadłem w agorafobię i generalnie pół roku z życiorysu wyjęte miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę już 2 miesiące. Jakbym cukierki łykał nic nie zmieniła, ale to jedyne 50mg wieczorem i jedyne 2 miesiące.

 

Dżejm a ja z kolei lubię jesień.

Ja też uwielbiam jesień !!! Może brzmi to dziwnie ale jesienią i zima moja depresja i neriwica zapada w sen zimowy razem z niedzwiedziami , wtedy mam święty spokój .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja Wam zazdroszczę :roll: Jesień to moja zmora i każdego dnia wypatruję najmniejszego nawet promienia słońca. I te kolejki do psychiatry w poczekalni... Jesienią największe ;)

A ja mam ciągły mętlik w głowie na temat leków. Najlepiej zrobiłoby mi zablokowanie dostępu do internetu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uwielbiam wiosnę, wtedy zazwyczaj zaczynam czuć, że żyję, bo zima mnie nastraja depresyjnie jeszcze bardziej, siedzenie w domu, wieczne zimno a wiosną odżywam, mogę się cienko ubrać i chodzić całymi dniami po dworze. Zazwyczaj tak było, jedynie w tym roku wiosną było na tyle okropnie, że nie miałam siły wyjść z domu i wisiało mi czy jest słońce czy deść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie efekt był w pełni widoczny po 8 miesiącach, stabilizatory się bardzo długo rozkręcają

 

Zgadza się, ja biorę regularnie od 5 miesięcy i z każdym miesiącem mam mniejsze doły. Wychodzi na to,że działa. Poprzednio przestałam brać bo miałam poprawę przez 2 miesiące ale jak mnie dopadło 3 miesiąca to o mały włos nie wyniosłabym się na tamten świat, tak się męczyłam.

Teraz boję się ominąć dawki i jest dobrze. Alkohol przestałam pić w ogóle i pozbyłam się dołów gdy miałam kaca. Ogólnie jest dobrze:) Jeszcze nie wiem jak przywitam jesień /jest wtedy najgorzej/, no ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie mi coś o tym leku. Tak jak pisałem w innych wątkach wśród lludzi, źle się czuje, nienaturalnie. Takie pobudzenie?, mam zaburzoną osobowość. To jest pora, żeby zacząć nazywać rzeczy po imieniu. Nie panuję nad tymi objawami. Nie , jestem wstanie logicznie wydedukować ich przyczyny. Biorę anafranil 10 m-cy, co może mi dać ten lek po dodaniu go? Lepszy nastrój, stabilność, naturalność.

Jeżeli mógłbym zejść trochę z 1,5 tbl anafranilu również bym się cieszył.

Na libido ten lek oczywiście nie ma znaczenia?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również pod tym wszystkim się podpisuję. Moje wahania sprawiają, że jestem wykończony. Jestem tak rozchwiany, że źle funkcjonuje mi się w każdej dziedzinie życia. Fajnie byłoby przeczytać jakieś konkretne opinie na temat lamo. Interesuje mnie też, czy ma jakiś negatywny wpływ na emocje.

 

-- 25 sie 2013, 12:58 --

 

http://www.psychologia.apl.pl/forum/viewtopic.php?t=6028

Zaciekawił mnie fragment o tym, że lamo może pomóc nawet w leczeniu depersonalizacji. Ktoś może to potwierdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.psychologia.apl.pl/forum/viewtopic.php?t=6028

Zaciekawił mnie fragment o tym, że lamo może pomóc nawet w leczeniu depersonalizacji. Ktoś może to potwierdzić?

 

to jest tłumaczenie z dziwnego źródła, np. badania skuteczności lamotryginy w depresji jednobiegunowej są dopiero w fazie wstępnej

wolę crazy meds http://www.crazymeds.us/pmwiki/pmwiki.php/Meds/Lamictal

 

leczenie depersonalizacji - jest wymieniane jako off label (trzeba pamiętać, że większość badań nad takimi skutkami jest robiona na małej próbie - np. kilkunastu osób)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×