Skocz do zawartości
Nerwica.com

LAMOTRYGINA(Epitrigine, Lamilept, Lamitrin, Lamitrin S, Lamotrix, Symla)


turkawka

Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

96 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy lamotrygina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      71
    • Nie
      22
    • Zaszkodziła
      12


Rekomendowane odpowiedzi

A w międzyczasie,zanim zaczęły działać leki, mieliście spadek nastroju (mocna depresja) i nasilenie natręctw/lęków...?

Biorę 4 tydzień i jest co raz gorzej :/ :roll:

 

-- 11 cze 2012, 16:12 --

 

A w międzyczasie,zanim zaczęły działać leki, mieliście spadek nastroju (mocna depresja) i nasilenie natręctw/lęków...?

Biorę 4 tydzień i jest co raz gorzej :/ :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kalina.kalina,

 

Ja miałam tak TYLKO z Topiramatem. Też stabilizator. Tydzień ciężkiej depresji jak jasna cholera... Potem przeszło. A Ty bierzesz Lamotryginę? Może stabilizatory tak działają. Nie martw się, niedługo będzie dobrze. No a jeśli nie, to zawsze możesz to rzucić w diabły i spróbować czegoś innego. Ja nie wiem jak działa Lamotrygina, niech się wypowiedzą eksperci. :P

 

-- 11 cze 2012, 18:48 --

 

WAŻNE! Biorę Lamo 2 dni 50 mg i od tego czasu swędzą mnie nogi przy kostkach, a teraz widzę, że mam bąble (i w sumie łydki i uda trochę też swędzą) Boję się tego zespołu Stevensa-Johnsona i Lyella...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!Pilna prośba!

 

Witam

Jestem tu nowa.

Pozdrawiam wszystkich.

Mam pytanie,czy ktoś brał lek lamitrin w dawce 25rano i 25 wieczorem i czuł się bardzo stłumiony?

Sorki,że od razu pytam!

 

 

Ja zacząłem od 12,5 mg WIECZOREM i sukcesywnie, aczkolwiek pomału wchodziłem aż na dawkę 100 mg , którą biorę tylko wieczorem, aby uniknąc "stłumienia"

 

Wejście na dawkę 100 mg zajęło mi 2 miesiące i jest bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja was szczerze mowiac zupelnie nie rozumiem. Biore lamitrin od 7 miesiecy w dawce 100 rano i 200 wieczorem. Przeszedlem na niego z tegrotolu, nawet nie pamietam z jakiej dawki. Piszecie o zaburzeniu odczuwania emocji. Osobiscie nie zauwazylem. Jedyny problem jaki mam, to zaburzenia pamieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja was szczerze mowiac zupelnie nie rozumiem. Biore lamitrin od 7 miesiecy w dawce 100 rano i 200 wieczorem. Przeszedlem na niego z tegrotolu, nawet nie pamietam z jakiej dawki. Piszecie o zaburzeniu odczuwania emocji. Osobiscie nie zauwazylem. Jedyny problem jaki mam, to zaburzenia pamieci.

 

A ja Cię szczerze mówiąc nie rozumiem. Biorę lamitrin od 4 miesięcy . Przeszedłem na niego z Litu i depkiny. Piszesz o zaburzeniach pamięci.Osobiście tego nie zuwazyłem :D

 

Mam nadzieję , że nie obrazisz się za ironię.

Jeden po na przykład paroxetynie w ciągu miesiąca staje na nogi , drugi ląduje w psychiatryku w cięzkiej samobójczej psychozie.

 

Napisz lepiej na co łykasz Lamotryginę i co najważniejsze- z jakim skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja was szczerze mowiac zupelnie nie rozumiem. Biore lamitrin od 7 miesiecy w dawce 100 rano i 200 wieczorem. Przeszedlem na niego z tegrotolu, nawet nie pamietam z jakiej dawki. Piszecie o zaburzeniu odczuwania emocji. Osobiscie nie zauwazylem. Jedyny problem jaki mam, to zaburzenia pamieci.

 

A ja Cię szczerze mówiąc nie rozumiem. Biorę lamitrin od 4 miesięcy . Przeszedłem na niego z Litu i depkiny. Piszesz o zaburzeniach pamięci.Osobiście tego nie zuwazyłem :D

 

Mam nadzieję , że nie obrazisz się za ironię.

Jeden po na przykład paroxetynie w ciągu miesiąca staje na nogi , drugi ląduje w psychiatryku w cięzkiej samobójczej psychozie.

 

Napisz lepiej na co łykasz Lamotryginę i co najważniejsze- z jakim skutkiem.

 

Lamotryginę łykam w celu zmniejszenia napadów agresji, a moja przypadłość ogólnie to F10.2

Co prawda tegretol działał na mnie lepiej, ale lekarz stwierdził, że lamotrygina będzie mniej otępiająca, ale w perspektywie czasu muszę stwierdzić, że taka końska dawka jednak napewno w jakiś sposób ogranicza moje niekiedy bardzo impulsywne odruchy, jeśli wiesz co mam na myśli :)

Ale chyba muszę wrócić do tegretolu, bo nie mam uprawnień na zniżkę przy lamo, więc koszt 67 zł na 20 dni to lekko wykańczające, a do tego dochodzą inne leki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

To syf, że lek który może pomóc jest zarezerwowany jako refundowany tylko dla określonych chorob wymienionych przez urzędasów.

Gdzieś czytałem w twojej przypadłości stosują też z powodzeniem Sulpiryd.

 

Wiem co masz na myśli pisząc o impulsywnych odruchach.

CHAD na ktory choruję temu delikatnie mówiąc sprzyja ...

Zdarzały mi się epizody , że ktoś na mnie zatrąbił ( w moim przekonaniu niesłusznie) a następną rzecz jaką pamiętam to już moment w którym od delikwenta wyjętego z samochodu mnie odciągają....

 

Nasila się się to zwłaszcza po alkoholu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

To syf, że lek który może pomóc jest zarezerwowany jako refundowany tylko dla określonych chorob wymienionych przez urzędasów.

Gdzieś czytałem w twojej przypadłości stosują też z powodzeniem Sulpiryd.

 

Wiem co masz na myśli pisząc o impulsywnych odruchach.

CHAD na ktory choruję temu delikatnie mówiąc sprzyja ...

Zdarzały mi się epizody , że ktoś na mnie zatrąbił ( w moim przekonaniu niesłusznie) a następną rzecz jaką pamiętam to już moment w którym od delikwenta wyjętego z samochodu mnie odciągają....

 

Nasila się się to zwłaszcza po alkoholu.

 

U mnie to się nie objawia aż tak drastycznymi sytuacjami, ale w sytuacji, kiedy odstawiłem alkohol wyprowadzić mnie z równowagi potrafiła najmniejsza pierdółka.

Potrafiłem zbluzgać własną matkę za to, że się o mnie troszczyła. Najpierw więc poszła depakina, kilka dni było ok, po czym znowu wracałem do stanu pierwotnego. Następnie tegretol, który działał super, tylko tak jak już wspomniałem wcześniej decyzją lekarza poszliśmy w lamotryginę. W dawce 200 dziennie było nie najlepiej, za to 300 już robi swoje. A do ludzi, którzy piszą, że mają strasznego doła, polecam dodatkowo SSRI'e. Osobiście biorę je równolegle z lamo i nie narzekam na żadne objawy w stylu zjazdów nastroju, czy dołów.

A jak się dzieje po alkoholu, to nie wiem, bo już odstawiłem, mam nadzieję, że na dobre.

 

A jeśli chodzi o sulpiryd, to chyba nie będzie on odpowiedni, bo ja potrzebuję stricte stabilizatora, ale zapytam lekarza.

P.S. Dzięki za podopowiedź.

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@thbthb a na co zmieniłeś? jest lepiej? Niestety lekarz na urlopie, a sama sobie zmienić nie mogę. chociaż w szafce przy łóżku mam już chyba wszystkie możliwe leki... nawet się zastanawiałam czy nie łykać czegoś dodatkowo (co już dawniej brałam) ale jednak trochę się boję sama...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz problemy ze snem, zapytaj swojego lekarza o mirtazapinę (Mirzaten) - to chyba w sumie antydepresant pierwszego wyboru jeśli chodzi o depresję z zaburzeniami snu (i apetytu). Ja aktualnie ją biorę i powiem Ci, że od kiedy na niej jestem, mój sen się unormował. A jak jeszcze dorzuciłem 5-HTP to zasypiam prawie jak dziecko (fajna, naturalna senność, zero chemicznej zamułki). Z usypiaczy jeszcze mogę Ci polecić Ketrel (neuroleptyk). Zawsze to lepsze niż benzo. A jeśli lekarz Cię traktuje olewczo, to najwyższa pora go zmienić. Wiem, co mówię, bo gdybym uparcie trwał przy moim pierwszym lekarzu, to podejrzewam, że byłbym dzisiaj w mało przyjemnym miejscu, bo w ciemnej... no.

 

Ale BTW mamy w sumie ten sam problem, bo mi też sama lamotrygina (choć jest przede wszystkim przeciwdepresyjna) dużo nie pomagała - też byłem w permanentnym dole. Dopiero dodanie antydepresanta ruszyło sytuację (stąd moja porada). Zresztą w moim przypadku lamotrygina potrzebuje nie jednego kompana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę od prawie 2 miesięcy i bardzo sobie chwalę. Obecnie jestem na 75mg (+ do tego Cital 20mg, Miansec 10mg na noc i Olzapin 5mg) i wreszcie wróciłem do życia. Pracuję, wróciłem do aktywności fizycznej i jest naprawdę ok. Nigdy nie oczekiwałem od leków cudów, więc cieszę się z tego co jest. Bywają gorsze dni, ale to normalne. Najważniejsze, że nie mam już takich ogromnych wahań nastroju i jestem w stanie podejmować jakieś decyzje, bo wcześniej miałem taki natłok myśli, że podjęcie prostej decyzji było dla mnie niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@thbthb a na co zmieniłeś? jest lepiej? Niestety lekarz na urlopie, a sama sobie zmienić nie mogę. chociaż w szafce przy łóżku mam już chyba wszystkie możliwe leki... nawet się zastanawiałam czy nie łykać czegoś dodatkowo (co już dawniej brałam) ale jednak trochę się boję sama...

 

Ja na nic nie zamieniłem, tylko odstawiłem... za zgoda lekarza oczywiście. Ale ja padaczki nie mam i nie miałem, nie mam chada, ponoć zdiagnozowano u mnie BPD kiedyś (cóż za bzdura...), a lek... No troszkę pomagał na początku, ale potem to było jak lasowanie mózgu. Po prostu w moim, ścisle okreslonym przypadku, ten lek powodował, że miałem problemy z wykonywaniem swojej pracy, brakowało mi skojarzeń, wspomnień, szwankowała pamięć krótka, a dostęp do długiej to była męczarnia... jak dzisiaj próbuję sobie przypomnieć to, co robiłem rok temu biorąc to gówno to czasami mam wrażenie, że robił to albo kto inny, albo nie ja, bo niewiele z tego pamiętam... Po prostu pewne rzeczy, mimo, że robię je po raz nty - uczę się robić na nowo...

[P.S. To tak jakbyście wiedzieli, że macie pamięć - jak bibliotekę - ale nie mogli do niej wejść]

 

Gdybym miał polecać inny lek? Jakiś neuroleptyk w małej dawce? Sulpiryd? (miałem z nim do czynienia i moge polecić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×