Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie jest ok, bez fajerwerkow, ale po prawie 5 tygodniach widac poprawe i jezeli tak by juz zostalo to mi to juz wystarczy, naprawde.

Bylam w takim bagnie,ze ten poziom bardzo mnie zadowala.

 

-- 20 wrz 2012, 10:24 --

 

Po pieciu tygodniach na wenli jest na pewno znacznie lepiej, wiekszosce lekow odeszla, natrectwa sa nadal,ale jak wspominalam wczesniej nie licze na tym etapie na cud, tym bardziej,ze nie mam zamiaru siedziec wiecznie na lekach. Chce sie poczuc normalnie i zaczac psychoterapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie. Mam venlactine 75mg, kapsułki o przedłużonym uwalnianiu. Wizytę mam ustaloną na 7 listopada. Po ostatnich wydarzeniach + nadchodząca jesień depresja zaczęła się nasilać. I mam pytanie do znawców, czy mogę brać 2 kapsułki venlactine? wyjdzie wtedy dawka 150mg czy kapsułki o przedłużonym uwalnianiu inaczej się liczy? Lekarz na razie na urlopie i nie mam jak się do niego dodzwonić. Z tego co wyczytałem dawka 150mg by mi nie zaszkodziła a może pomóc dopóki psychiatra nie wróci z urlopu. Tylko mam wątpliwości co do uwalniania dawki. Czy jak wezmę 2 kapsułki dawka wyjdzie 150mg czy przedłuży czas tylko czas działania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tahela, różnica pomiędzy odpowiednikami danego leku jest niby żadna. Tyle że ja mam złe doświadczenie z paroksetyną - jak zmieniłam Seroxat na Arcetis czułam się znacznie gorzej - może sobie wkręcałam, że to przez tańszy odpowiednik, ale wolę nie próbować drugi raz, zwłaszcza, że i tak odstawiam (btw. jak uda mi się odstawić - będę po raz pierwszy od 3,5 roku bez psychotropów :roll: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W środę lekarka przypisała mi venlectine 150 mg. Nigdzie w aptece nie było tej dawki, w hurtowni tak samo. Dostałam zamiennik Efevelon 150mg i musiałam zapłacić 100%- ponad 102 zł. W dodatku recepta była źle wypisana! No super!

Chyba przerzucę się na ten Oriven, co Mad_Scientist, piszesz, bo widzę, że on najtańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to 150mg jest jakoś inaczej refundowane. Pamiętam, że kiedyś zapytałam lekarza czy miast dwóch 75mg mogłabym zwyczajnie brać 150mg i bez problemu mi wypisał receptę, ale pani w aptece właśnie powiedziała o tej refundacji i miast 10zł musiałabym zapłacić jakieś 60zł, to było w zeszłym roku. Izzie poproś następnym razem o receptę na wenlę w dawce 75mg. Biorąc dwie kapsułki to będzie 150mg, a raczej problemu z dostępnością nie ma, i cena też inna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik, wcześniej właśnie bralam 2x75mg, a teraz lekarka stwierdziła,ze 150mg wypisz,bo lepiej się opłaca.

Z tego co wszędzie patrzę to nigdzie teraz nie ma tego mojego Venlectine 150 mg

 

Może refundacja się zmieniła. Ja tam nie wiem, rok temu sobie wymyśliłam łykanie jednej 150mg i to był zły pomysł, a teraz biorę wenlę dwa razy dziennie więc potrzebuję 75mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guzik, a dlaczego to był zły pomysł, żeby brać 150mg w 1 kapsułce ?

 

Zły właśnie przez to, że miast 10zł musiałabym płacić 60zł. Nie zrealizowałam tej recepty, poszłam do rodzinnej lekarki po receptę na wenlę w dawce właśnie 75mg. Ale to było w zeszłym roku. Wtedy brałam dwie kapsułki rano, ale okazało się że biorąc jedną rano, jedną wieczorem czuję się jakoś bardziej stabilnie i dlatego teraz nie wiem jak jest z tymi 150mg bo biorę dwa razy 75mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×