SSRI-temat ogólny

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

SSRI-temat ogólny

przez Klaudia Kate 15 gru 2016, 13:47
Nie obawiaj się leków. Bierz sobie spokojnie a za niedlugo poczujesz sie lepiej tak ze o pracy przestaniesz myslec negatywnie a pozytywnie. Nie uważam zeby taki lek powodowal obnizenie inteligencji. Wrecz przeciwnie jestes bardziej otwarty na swiat i blyskotliwy, dowcipny po prostu czujesz sie dobrze i nie przejmujesz byle czym.
20 mg Citalopram
30 mg Duloksetyna
50 mg Trittico
4 000j d3
Acerola
I Miss Forum

SSRI-temat ogólny

przez SongoSSJ 18 gru 2016, 18:30
Czy leki przeciwdepresyjne mogą przestać działać?

SSRI-temat ogólny

przez MollyXanLean 18 gru 2016, 18:37
Pewnie, że mogą.
MollyXanLean

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

SSRI-temat ogólny

przez Grabarz666 18 gru 2016, 22:03
SongoSSJ napisał(a):Czy leki przeciwdepresyjne mogą przestać działać?

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4008298/pdf/icns_11_3_24.pdf

http://doctorsonly.co.il/wp-content/uploads/2011/12/Untitled-Extract-Pages9.pdf

http://ectweb.pbworks.com/f/Evidence+That+Patients+With+Single+Versus+Recurrent.pdf
Antidepressants robustly reduce relapse risk in the maintenance phase, regardless of a number of clinical and pharmacologic factors. There is evidence, however, that with increasing number of episodes, patients develop a relative resistance against the prophylactic properties of antidepressant medication.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17854252
Most of the relapse rate during new-generation antidepressant continuation treatment may be due to relapse in patients who were not true drug responders, which suggests that loss of true drug response may be less common than previously thought.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15960562
These results provide preliminary evidence that dual reuptake inhibitors may incur lower rates of tachyphylaxis than SSRIs. By virtue of the retrospective and non-random design of the study, these results warrant confirmation.

SSRI-temat ogólny

przez SongoSSJ 22 gru 2016, 01:58
Powiedzmy, że fluoksetyna przestała działać. Biorę więc np paroksetyne.
I co paroksetyna też by wtedy nie działała? Może to wina tolerancji?

SSRI-temat ogólny

przez rinakata 23 gru 2016, 00:22
Odstawiłam jakoś ponad 3 miesiące temu fluoksetynę. Brałam ponad rok. Odstawiłam z lekarzem. Mam bardzo silne bóle łopatek, kręgosłupa jak stoję siedzę... Czy to może być skutek że nie biorę leku ? Brak sertaliny hormonu który był na wyciągniecie reki na talbletkach ? Boli mnie jakby swędzi .. czesto lewa strona albo dwie na raz.. Chodze po lekarzach i nikt mi nie pomaga leki typu diclofenac tez nie pomagaja czy to moze byc z odstawienia ?
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

SSRI-temat ogólny

przez Monster6 23 gru 2016, 00:35
rinakata, Bardzo wątpliwe by to było skutkiem odstawienia antydepresantu.Już prędzej kwestia zaburzenia może dawać coś takiego niż odstawienie leku.Tym bardziej że odstawiłaś 3 miesiące temu.Sertralina nie jest hormonem.
CHAD I rapid cyling z cechami mieszanymi
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją w ogóle
Niemożliwe nie istnieje
Walproinian sodu 1000mg, Lamotrygina 100mg

SSRI-temat ogólny

przez mpConroe 20 sty 2017, 16:18
Po konsultacji z lekarzem, zwiekszono mi dawke Setaloftu z 0.5 do 1 tabletki dziennie. Miałem uczucie nieokreślonego lęku i, jak to lekarz określił, natręctwa. Docelowo, tj. po miesiącu mam brać 1.5 tabletki dziennie, czyli 75mg.

SSRI-temat ogólny

przez Kamral 26 sty 2017, 11:57
Biore od 3 dni parogen i mam pewlne obawy czy dobrze robie. Nie mam duzej fobii spolecznej - erytrofobia normalnie funkcjonuje ale mam coraz wieksze leki do ludzi. Mam prace umyslowa jak ten lek ma sie do koncentracji ? bo musze na wysokich obratach raczej caly czas

SSRI-temat ogólny

przez Ricah 26 sty 2017, 13:04
Blizej do oslabiania funkcji poznawczych, anizeli polepszania czy neutralnosci. Paro dosc znaczaco blokuje receptory muskarynowe, ktore to maja sporo do powiedzenia w tej kwestii.
Bupropion 150mg
Ginkgo Biloba 160mg
Trazodon 100mg

SSRI-temat ogólny

przez Kamral 26 sty 2017, 13:56
w takim razie odstawie

SSRI-temat ogólny

przez Grabarz666 26 sty 2017, 14:13
Kamral napisał(a):w takim razie odstawie

Zmień na fluwoksaminę, ona zauważalnie poprawia funkcje poznawcze.

SSRI-temat ogólny

przez Kamral 26 sty 2017, 14:46
Grabarz666 napisał(a):
Kamral napisał(a):w takim razie odstawie

Zmień na fluwoksaminę, ona zauważalnie poprawia funkcje poznawcze.

jestem zly na psychiatre mowilem mu ze mam prace umyslowa i duzo musze myslec to mowil ze na parogenie bedzie tylko lepiej

SSRI-temat ogólny

przez Shilaa85 08 lut 2017, 17:29
Mam do Was pytanie... od 26 dni biorę escitalopram w dawce 10 mg. Na początku było strasznie 2 pierwsze tygodnie koszmar, leżakami jak mumia bez uczuć i chęci do życia z okropny lekiem i zwrotami głowy oraz meczyk mnie nudności. Po 2 tyg było troszkę lepiej choć nadal nie czułam się sobą choć były 2 dni pełne życia euforii w których czułam się jak kiedyś i tak bardzo się cieszyłem. Od dwóch dni wrócił stan z pierwszych w tyg zero chęci motywacji, zawroty glowy, niechęć do wychodzenia z domu i ból żołądka z nudności ami i drganie powieki. Czy to znaczy że te tabletki nie działają na mnie? dlaczego zamiast poprawy jest gorzej ? jestem wykończona psychicznie , czuje się winna że jestem zła mama i żona która zamiast cieszyć się życiem ledwo żyję....

Sortuj wg