Skocz do zawartości
Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd Hasco/Teva)


Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      78
    • Nie
      24
    • Zaszkodził
      23


Rekomendowane odpowiedzi

szczerze się dziwię temu ci piszecie :/ ja sulipyd brałam 5 lat temu i od 2 tygodni biorę znowu. Nie powodował żadnych skutków ubocznych, wręcz przeciwnie nie czułam jakbym brała cokolwiek a wszystkie dolegliwości zniknęły. Teraz gdy pojawił się u mnie inny problem sama zasugerowałam lekarzowi ten lek. Straszycie ludzi a te objawy pojawiają sie niezwykle rzadko gdyż znam wiele osób stosujących ten lek i nikomu nic nie jest. Dla mnie ten lek to zbawienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem to kiedyś, nic mi nie pomogło. Lekarze ładowali we mnie ten Sulpiryd, w nadziei że długotrwałę stosowanie coś zmieni. I nic. Potem mi zwiększyli dawkę, brałęm te żółte kapsułki. Dalej nic. Zero efektów, ani pozytywnych, ani negatywnych. Dla mnie Sulpiryd to placebo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sulpiryd wciagam na zaburzenia gastryczne - stan zapalny zaoladka i XII-nicy z nadzerka... dawka 150 mg/dz... swietnie pomaga, bez efektow ubocznych, ponadto ta dawka dziala aktywizujaco, przeciwdepresyjnie i zwalcza symtomy negatywne schizofrenii... na pozostale aspekty ten lek jes, nie czarujac sie, poprostu slaby...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario pewnie lykasz grubo ponad 400 mg dziennie, zgadlem ??? jesli zostal zapisany na pozytywy to rozmawiaj z lekarzem bo ginekomastia to nie taka pojedyncza sprawa, moze prowadzic do trwalego rozregulowania hormonalnego (np sterydziarze, glupi przyklad, ale oni po wielu cyklach maja zmiany nietylko na sercu ale i w mozgu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczęłam brać sulpiryd jakieś...ja wiem??? siedem osiem miesięcy temu? tzry miesiące temu odstawiłam z kolei tabletki antykoncepcyjne (przy libido poniżej zera niespecjalnie były potrzebne:/) i od tamtej pory okresu niet. czy sulpiryd moż być powodem zatrzymania okresu? coś chyba na ten temat czytałam, ale nie jestem pewna czy nie pomyliłam z innym lekiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulpiryd może wpływać na hormony.

 

Musicie obydwoje zapytać lekarza. :D

 

 

Misiek - a Ty też brałeś tabletki antykoncepcyjne?

 

 

PS. Nie gniewajcie się za żarty. Spytać lekarza trzeba.

 

---- EDIT ----

 

Sporo zależy od osoby i dawki ile bierzecie.

 

Misiek - mogą zacząć Ci rosnąć piersi jak dużo bierzesz. To już nie żart. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakim czasie zaczął działać na was ?

Ja biorę tydzień, od 4 dni 2X50mg.

I poprawa dosyć mała, nie to, że nie ma jej wcale, ale lekarz powiedział, że zaczyna działanie w przeciągu tygodnia.

Nie licząc na cud, że rano obudzę się bez nerwicy, mogłoby chociaż uśmierzyć kłopoty z oddychaniem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulpiryd stymuluje wydzielanie prolaktyny. Lek poprawia przepływ krwi i wydzielanie śluzu w błonie śluzowej żołądka i dwunastnicy.

Leczenie wspomagające w chorobie wrzodowej: zwykle 10-50 mg 3x/dobę.

 

http://www.zdrowastrona.pl/index.php?mact=Leki,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=3005&cntnt01returnid=204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×