Skocz do zawartości
Nerwica.com

niedobór magnezu


astalavista

Rekomendowane odpowiedzi

Palę, piję alkohol, kawę, colę, niezdrowo się odżywiam, jestem narażony na wieczny stres.

 

Kilka tygodni temu, wraz z początkiem przyjmowania antydepresanta, garściami (wielokrotność zalecanych dawek) brałem magnez, różnych firm - m.in. z wit. B6, potasem.

 

objawy niedoboru magnezu to m.in.

# problemy z koncentracją;

# zmęczenie zaraz po obudzeniu, mimo wielogodzinnego snu;

# nagłe skurcze mięśni;

# depresja;

 

Te ostatnie wybitnie mi dokuczają, nasilone od dwóch tygodni, kiedy to zaprzestałem suplementacji magnezem.

Być może niedobór tego pierwiastka niekorzystnie wpływa na przebieg i leczenie choroby.

Od dziś zacząłem nowu przyjmować magnez.

Czy ktoś orientuje się po jakim czasie teoretycznie powinny być zauważalne efekty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne jest wysycenie nim tkanek.

inaczej mówiąc wchłanialnośc i przyswajalnośc przez organizm tego pierwiastka .

Nie wierzcie jednak ,że magnez Was "zbawi " i rozwiąże wasze problemy psychiczne i niedomogi .

Może pomóc , nie przeczę , może nawet bardzo pomóc ,,,szcze -gólnie tym którzy mają jego braki , alkoholikom , ludziom jak my faszerującym się lekami , tym którzy mieszkają w śmierdzących i zatrutych miastach przy drogach pełnych ruchu samochodów i spalin , zestersowanym na maxa . I takim pomoże ,,, Inna sprawa magnez ale pod jaką postacią ?Napewno nie ten w mlecznej czekoladzie ;) Słyszałem rożne opinie , sam biore cytrynian magnezu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×